Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Dr.Hekto hard rock / Nový Jičín

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

 

Rosťa Halašta - zpěv,kytara

Honza Pohořelský "Hanz"- kytara

Marek Svaček - basa,zpěv

David Schickl "Bambus" - bicí , zpěv

Bio a historie

DR. HEKTO (1993 - )

Kapela vznikla v roce 1993.

Zakládající sestava a obsazení:

Rosťa Halašta – kytara, zpěv

Jan Pohořelský – kytara

Tomáš Vítek – baskytara

David Schickl „Bambus“ – bicí

 

Skupina Dr. Hekto začala skládat své písně a hrála styl označovaný jako pivní rock. Zpočátku vystupovala se skupinou Moravský anděl, a když si během tohoto asi ročního společného hraní získala své fanoušky, mohla koncertovat samostatně.

Během let se často měnila sestava. Nejprve odešel bubeník Bambus, který se později vrátil. Nahradil jej Petr Horák z Lhotky u Choryně, který ve skupině vydržel asi rok. Ze zdravotních důvodů později kapelu musel opustit. Byl zájem i o Bohdana Rýdla „Klobouka“, který s kapelou nějaký čas zkoušel, ale nakonec odešel do skupiny Františka „Fany“ Michalíka.

Kolem roku 1998 se skupina rozhodla udělat projekt tvrdšího ražení. Dokonce změnili název na „KillerFamilly“. V této sestavě se vystřídali kytaristé Mirek Kupka z Valašského Meziříčí a Martin Malacha, který dříve působil v kopřivnických kapelách. I za bicí se posadil nový člen, Fedor z Veřovic, ale po několika měsících se opět vrátil Bambus. Také Rosťa Halašta několikrát přestal hrát na kytaru a zkoušel jenom zpívat, ale výměny nebyly nikdy adekvátní. Krátkou dobu ve skupině působil jako kytarista František Řehák „Fery“, který později hrál například ve skupině Apači. Ze skupiny si taky odskočil Jan Pohořelský,aby se po necelém roce zase vrátil.

Nastala asi nejlepší doba pro Dr.Hekto. V této úspěšné éře vydala skupina své první bezejmenné demo. V roce 1998 přerušuje kapela hraní z důvodů pracovního vytížení jednotlivých muzikantů. Hrála se pouze jedna vzpomínková zábava v roce, na které se vždy sešlo mnoho muzikantů, kteří skupinou prošli. Kluky, ale začaly svrbět prsty a tak se Dr.Hekto dal znovu dohromady a to dokonce v původní sestavě. Rosťa Halašta si však zlomil ruku a kytary se chopil Tonda Studený, který hrál v tehdejším garážovém Florienu. Zapadl do sestavy tak dobře, že se Rosťa začal věnovat sólovému zpěvu a Tonda již v kapele zůstal. V roce 2002 vychází první deska skupiny s názvem „To se nám nelíbí...“. Nahrávalo se v RM studiu a vyšla na vlastní náklad skupiny. V roce 2005 začala skupina pracovat na nové desce a opět nahrávala v RM studiu. Vyšla na začátku roku 2006 pod názvem „Jeď na plný koule“. Aranžmá skladeb dostalo nový charakter s podlazenými kytarami a vzdalující se od tzv. pivního rocku.

Na jaře roku 2008 vystřídal Tomáše Vítka basák Marek Sváček, který prošel kapelami  Sadhell,Pestyler,Funny,Apači,Sunar. V pětičlenné sestavě hráli do léta roku 2011. Po odchodu Tondy Studeného se jako za starých časů ujal kytary Rostislav Halašta. Ve složení Rosťa, Bambus, Hanz, Mara se pustli do přípravy nového, v pořadí již třetího CD. Natáčení probíhalo v létě 2015 ve studiu PIN records. Album s názvem „Každý nám může …“  bylo pokřtěno 22. 1. 2016.