Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Brufen rock / Chotěšov

„Hledáme bubeníka !!!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Brufen je rockovej zábavovej cirkus hrající krom vlastních opusů i převzatý pecky (Kabát, Harlej, Doga, Alkehol a spol.).

Artisti a obsazení:
Petr Kyrian - kytara
Vašek Fišer - basa
Michal Hes - bicí
Ondra Hurajt - kytara
Luboš Městecký - zpěv
Petr "Bob" Schweinfurter - technika, zvuk
Franta Pour - technika, světla
Marek "Mazlík" Mazanec - technika

Oficiální web kapely - http://www.brufen.wbs.cz

Bio a historie

2002
Vznik Brufenu, tehdy ještě pod názvem Press. Zakládající sestava: Pepík Smačka (bicí), Igor Vanický (kytara, zpěv), Míra Louda (kytara, zpěv), Petr Kyrian (basa, zpěv)

2003
První veřejný vystoupení, změna názvu kapely.

2004
Brufen je v útlumu, zejména kvůli členství některých artistů v jiných kapelách a projektech.

2005
Přichází zpěvák Rosťa Fišer. Na podzim vyhazujeme Igora, záhy odchází i Pepík Smačka. Novým bubeníkem se před koncem roku stává Michal Hes.

2006
Na jaře vyrážíme v nový sestavě, doplňuje ji ještě Franta Pour coby osvětlovač. Ve studiu J. Rajtmajera natáčíme EP "Tak se to s náma valí dál", vlastníma silama pak singl "Mantava jedeme / Zelená a černá", jehož první track se stává hymnou Baníku Mantov. Na konci roku začínáme natáčet, opět doma a na koleně, první CD.

2007
Dokončujeme CD s názvem "Divoká krev", křtíme ho v Hradci u Stoda, kmotrem je Tomáš Hrbáček ze skupiny Harlej. Přichází basista Libor Oplt, Petr Kyrian se přesunuje na post kytaristy. Kupujeme vlastní PA, z Franty Poura se stává zvukař, ke světlům je přijat Víťa Teřl. Ke konci roku přichází další technik, Pavel Šantora.

2008
Natáčíme další fotablovou hymnu, tentokrát pro Slavoj Koloveč (opět doma a na koleně). Přichází zatím nejpovedenější léto v historii souboru, na podzim pak párkrát předskočíme slavnějším souborům.

2009
Libor Oplt hlásí odchod z kapely, místo něj je přijat Milan Kužílek. Tahle volba se ovšem příliš neosvědčuje, Libor se vrací jako host, za stálýho hraní vyučujeme Vaška Fišera. Ke konci roku Vašek plně nahrazuje Libora na postu basisty. Natáčíme (jak jinak než doma) hymnu pro hokejbalovej tým HC Snack Dobřany.

2010
Nastupujeme do studia Franz Kavkaz v Domažlicích, kde natáčíme CD "Když chlapi stárnou". Křtíme v dubnu v Chotěšově, kmotry jsou Luboš Galuška (HeWer), Michal Janeček (Jakobič, studio Franz Kavkaz) a Petr Machalík (duchovní otec projektu). Jako posila do zvukový sekce techniky přichází Petr Schweinfurter.

2011
Kromě standardních závav spouštíme ještě unplugged verzi, kterou párkrát úspěšně opakujeme. Dva naše songy se dočkají coveru - Ráj (cover Petr Kozák Fous) a Malá válka (cover Feki). Na konci roku končí u souboru technik Pavel Šantora.

2012
Nastupujeme do studia Franz Kavkaz v Domažlicích, kde začínáme točit desku k desetiletýmu výročí (což se vlivem mnoha faktorů protáhne až do roku 2013). Ke konci roku opouští řady souboru Rosťa Fišer a Míra Louda.

2013
Začínáme objíždět zábavy s dvěma novými členy - Ondra Hurajt (kytara), Luboš Městecký (zpěv). Nový CD vychází na konci června.