Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Adam Katona folk-country / Pardubice

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Srdce (Můj vzkaz doletí 2011, album version) 646 ×
 • Příště si to zjisti (Můj vzkaz doletí 2011, album version) 414 ×
 • Balada Karolíně (Můj vzkaz doletí 2011, album version) 370 ×
 • Normální chlap (Můj vzkaz doletí 2011, album version) 322 ×
 • Když bolí (Můj vzkaz doletí 2011, album version) 284 ×
 • Regéčko (2011, album version) 261 ×
 • Hospůdka v Kotvrdovicích (Můj vzkaz doletí 2011, album version) 295 ×
 • Má láhev dopluje a můj vzkaz doletí (2011, album version) 229 ×
 • Kdybych nebyl (Pod lampou skloněnou 2007, album version) 515 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Pod lampou skloněnou (Pod lampou skloněnou 2007, album version) 418 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Korále z rybízu (Pod lampou skloněnou 2007, album version) 368 × Stáhnout MP3 zdarma
 • Vybráno (Pod lampou skloněnou 2007, album version) 288 × Stáhnout MP3 zdarma

Novinky

V září publikuje Adam Katona debutový román PSEUDOPRÁVNÍCI!

Upraveno:

    Pseudoprávníci jsou debutovým autorským románem písničkáře, textaře, básníka a spisovatele Adama Katony, na kterém pracoval podle vlastních slov s přestávkami 11 let. „Nečekejte ale v žádném případě něco z plzeňské právnické fakulty,“ říká autor se smíchem. „Pseudo právo“ je metafora, román se zabývá myšlenkou, že nalezená láska a štěstí v životě není podle práva a zásluh. „Klišovitou love story ale taky opravdu nenabídnu. Je to na rozhraní legrace a smutku, poezie a vulgarity, potácení se mezi Bohem a Ďáblem v životě. Každý někdo někým trochu byl nebo je a věci se tam někdy shluknou tak divně, jak jen je to v životě možné,“ dodává Katona. Svébytné dílko spíše překvapí svou svérázností, otevřeností, bystrý čtenář pochopí velkou porci nadsázky a najde přesah.

    Kniha má 2 části. V první se mladý začínající hudebník a učitel vyšší odborné školy Alan Kornel zamiluje do své žákyně Žanety, záhy však zjistí, že se o ni uchází i jeho starší a zkušenější kolega.

    V druhé části prodělá hlavní postava vývoj, zběsile se potácí mezi svými sny o životě a vztahy, až se nešťastně zamiluje do dospívající, nádherné Andrey, která je čerstvě zadaná a zamilovaná do svého přítele, a stává se tak sám podobný svému soku v 1. části. Všechno by ale snad mělo dobře dopadnout. Po celou dobu je katalyzátorem myšlenek a pocitů hlavní postavy kamarád Ondřej. S ním vede Alan originální debaty při společných pitkách, kdy s hektolitry alkoholu zkoumají svá nitra.

    Protože autor je sám i hudebník, román obsahuje metaforické odkazy na řadu známých umělců různých žánrů a údobí a jejich dílo. Jsou zde zmíněni například zpěváci Vlasta Redl, Karel Kryl, japonský elektronický DJ Towa Tei, Honza Nedvěd, Eva Kostolányiová, Johnny Cash, kapely Vltava, Fleret, nebo maďarský novelista a básník Dezső Kosztolányi. Postava Markétky připomíná známou Bulgakovovu hrdinku.

    Nechte se oslovit a možná najít i část sebe ve zbrusu nových Pseudoprávnících. Ukázky netřeba, snad vás zaujme už první věta a přečtete jedním dechem. Vychází v první řadě jako e-kniha na webu www.katona.wz.cz v sekci texty/próza 29. září 2014.


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Poslední názory

Puzzles

Ahoj, srdečně zveme k návštěvě profilu naší folkové kapely tady na bandzone. Teprve to rozjíždíme, takže moc ukázek naší tvorby tu ještě není, ale budeme rádi za názory. Omlouváme se za spam, ale prachy nejsou a nějaký promo je potřeba. Přejeme fajn poslech! Zdraví Puzzles
http://bandzone.cz/puzzles

Zobrazit všechny názory »

Fanoušci: 41

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
6 686
Poslechnuto skladeb
5 640
Profil registrován
14.6.2009