Zone - O kapele | Bandzone.cz

Zone thrash-metal / Karviná

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • "As Night Falls" from film soundtrack KYSELÝ DECH
  Nezařazeno
 • Everything has its end from NEW CD "World is Vain" 2016!
  Nezařazeno
 • "Dependence" from NEW CD "World is Vain" 2016!
  Nezařazeno
 • My closest enemy - video edit
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Bio a historie

Česko - Polská metalová kapela založena v roce 2014 z okolí Karviné, kde se sešli muzikanti hrající odlišně styly ve svých domovských kapelách.
Původně to bylo zamýšleno jako studiový projekt Digaze, který si chtěl pozvat hosty, aby pomohli nahrát jeho hudbu a odjeli s tím turné.
Během příprav každy složil hudbu a na turné se to všem zalíbilo tak, že se ZONE stala reguelní kapelou.

Hoste na CD
Titulní skladbou "World is Vain" a metalový duet Everithing Has is End ze Sebastianem nahrál během turné James Mardon, frontmen
kapely MORDRAKE z Anglického Bristolu.
Ke skladbe "False Belive" napsal text Carpath z Old School thrash metalové kapely OLD BLOOD ze Slovenska.

Kapela
Za mikrofonem a na basu je Sebastian Bartek, který hraje death metal v polské kapele Cortege a před tím dlouhou dobu hrál s kapelou Uziel.
Na CD složil "slayerovskou" skladbou "2015".
Na sólovou kytaru talentovaný kytarista Lumír Kromer, známý z DEMIURG hrající technický death metal. Z jeho pera vznikly skladby Dead Nation a Dependence.
Na rytmickou kytaru hrál blackmetalový Azazel známy z dlouhého působení v kapele INFERNO a momentálně působící s blackmetalovou hordou SILVA NIGRA.
Pro CD složil pomalou sebevražednou skladbu "When the light fades away".
Bohužel z důvodu závazku vuči domovské kapele Silva Nigra musel ukončit hraní v Zone.
Nahradil ho Martin Petráš, který pusobil v rozličně stylových kapelách KOKA, TEAM REVIVAL, MATADOR, Unstable Version a další, ale srdcem vzdy zustal thrasher, který vyučuje mladé lidi umění hry na kytaru.
Za bicíma sedí DiGaZ, který s kytarou sthrashoval v Patek 13, WHISPER a do bicích mlatíl u karvinských thrasherů OLD. Vypomáhá i jako studiový bubeník. Vlastní nahrávací studio v Karviné, kde produkuje a nahrává muziku všech hudebních stylů. Složil skladby My Closest Enemy, World is Wain, Everithing Has is End a False Belive.
Kapela nehraje ortodoxně vyhraněný styl, ale využívá sílu metalové hudby. Momentálně se dokončilo první CD "World is Vain" a čeká na vydavatele. Na You Tube je videoklip ke skladbě "My Closest Enemy", produkovaný nadšencem temné kinematografie Lukášem Bulavou - (Horrorwatch)Info:
https://www.facebook.com/zone.metalband
Videoklip: https://youtu.be/gS0P4Ya-v80