Žofie Kabelková - O kapele | Bandzone.cz

Žofie Kabelková indie-folk / Jihlava

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

19. dubna 2010
Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Na poli po kukuřici (album Peřiny z vody, 2009)
  Nezařazeno
 • Velká voda (album Peřiny z vody, 2009)
  Nezařazeno
 • Někde tady (album Peřiny z vody, 2009)
  Nezařazeno
 • Sestřičko (album Peřiny z vody, 2009)
  Nezařazeno
 • Průvan (album Peřiny z vody, 2009)
  Nezařazeno
 • Rybí ticho (album Peřiny z vody, 2009)
  Nezařazeno
 • Rozloučení (album Peřiny z vody, 2009)
  Nezařazeno
 • Prostorem (album Panoptikum, 2005)
  Nezařazeno
 • Tak to teda ne! (album Žiju, 2003)
  Nezařazeno
 • Umrzly lekniny (album Peřiny z vody, 2009)
  Nezařazeno
 • Umrzly_lekniny_Zofie (demo 2008)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Žofie Kabelková dokáže dodat svým písním nebývalou dynamiku, v níž se střídají pianissima a vypjaté refrénové pasáže. Po prvních autorských albech Žiju (2003) a Peřiny z vody (2009) si momentálně brousí zuby na třetí desku.

CD PEŘINY Z VODY:  Budete-li mít chuť pořídit si naší poslední desku, podrobný návod, jak to můžete spáchat, najdete na www.zofiekabelkova.com. Uděláte nám tím radost!

 

RECENZE alba Peřiny z vody od hudebního kritika Ondřeje Bezra na serveru  idnes.cz.

 

KONTAKT: zofie.kabelkova[zavináč]seznam.cz

www.facebook.com

www.myspace.com/kabelkovazofie

www.zofiekabelkova.com


KONCERTODOMLOUVAČ:

David Němeček
Heyrovského 14
635 00 Brno
Česká republika

Tel.: +420 602 741 882

E-mail: agentura@davidnemecek.cz

Web: www.davidnemecek.cz

Bio a historie

Písničkářka ŽOFIE KABELKOVÁ vydala na podzim roku 2009 svou druhou autorskou desku Peřiny z vody. Poslední CD provázela nejenom nominace v rámci žánrových cen Anděl 2009, ale také příznivá slova hudebních kritiků: Druhé autorské album písničkářky Žofie Kabelkové Peřiny z vody je vynikajícím příkladem toho, že český folk vykročil - alespoň v případě těch nejzajímavějších osobností - z umělého ghetta.“  (Ondřej Bezr, Idnes.cz). Písničky, které se z alba linou, mají stejně tak blízko k islandské nezávislé scéně jako k tomu, co třeba u nás prezentuje Lenka Dusilová s Eternal Seekers nebo na svých starších nahrávkách nabízeli slovenští Longital.“ (Antonín Kocábek, Týden.cz). Žofie Kabelková momentálně koncertuje sólově, nebo společně s flétnistkou Petrou Klementovou. V minulosti spolupracovala např. s písničkáři Marcelem Křížem a Ivem Cicvárkem, a to na nadžánrovém projektu Panoptikum, z něhož v roce 2005 vzešla stejnojmenná deska. Její debutové autorské album Žiju vyšlo v roce 2003 pod labelem Indies Records.

Žofie Kabelková - Autor:Jana  Šprinclová ROZHOVOR PRO ČRO PARDUBICE A HUDEBNÍ POŘAD NEON 26.11.2009 (autor Tomáš Klement): Jedno legendární album se jmenuje Listen Without Prejudice - Poslouchat bez předsudků. To bych doporučoval i v případě nového alba písničkářky Žofie Kabelkové. Pokud byste ji šmahem odsoudili jako holku s kytarou, která právě přijela z Porty, tak byste se připravili o zážitek spojený s jejím druhým albem Peřiny z vody. Producent Stano Palúch za pomoci dalších výtečných hudebníků pomohl Žofce vytvořit pozoruhodné album, které chvílemi snese srovnání s Tara Fuki, Eternal Seekers nebo soudobými tuzemskými jazzovými kapelami. Tradiční folkové publikum tohle asi nezkousne, ale třeba to Kabelkové přinese jiné posluchače. Pozorný poslech odhalí i povedené texty, které odrážejí ne zrovna šťastné období, kterým si Žofka prošla. Album Peřiny z vody zaujme nejen po hudební a textové stránce, ale za povšimnutí stojí i originální obal. Více už v následujícím rozhovoru.

Celý velepříjemný rozhovor s Tomášem Klementem k poslechu i ke stažení ZDE.

------------ 

Písničkářka Žofie Kabelková a flétnistka Petra Klementová spolupracují od počátku roku 2008. V roce 2009 společně s dalšími muzikanty - Stano Palúch (hedební režie, housle, klavír, kalimba a programovaní), Tomáš Baroš (kontrabas), Miroslav Hloucal (trubka, křídlovka) a Marcel Comendant (cimbál) - natočili v pořádí již druhé Žofiino autorské album Peřiny z vody (Malé vydavatelství plovoucí na kře, 2009). Na jejich koncertech uslyšíte především písně z nové desky, ale kromě nich dámy hrávají i několik nově zaranžovaných písniček, které zazněly už např. na debutu Žiju. Hudbu těchto dvou muzikantek ovlivnily rozličné žánry (indie, pop, folk, jazz, klasická hudba, alternativa) – nejdůležitější pro ně však nikdy nebyla škatulka, ale silná písnička! Již během krátké doby si Žofie a Petra stihly zahrát na mnohých hudebních festivalech (Eurotrialog, Prázdniny v Telči, 2 + 1 aj.) a úspěšně absolvovaly své první turné po ČR. Na podzim 2009 si zažily druhé a zásadnější – šňůru po českých klubech k aktuálně vydané desce Peřiny z vody.

------------

Žofie Kabelková (1983) je autorka písní a zpěvačka doprovázející se na kytaru. V říjnu 2009 vyšlo její druhé autorské album Peřiny z vody pod vlastním labelem Malé vydavatelství plovoucí na kře. Své debutové album Žiju vydala v roce 2003 u Indies records. Hudební režii obou desek zastal Stano Palúch. Spolupracovala s písničkáři Marcelem Křížem a Ivem Cicvárkem na projektu Panoptikum (folk, alternativa), z něhož v roce 2005 vzešlo stejnojmenné album. Podílela se na prvním českém celovečerním animovaném filmu Báječná show. Účastnila se mnohých českých hudebních festivalů (Colours of Ostrava, Prázdniny v Telči, Porta, Zahrada ad.). V roce 2007 byla oceněna Cenou Rady města Jihlavy za originalitu a interpretaci vlastní hudební tvorby v oblasti akustické hudby přesahující hranice města. Vystudovala (Bc.) český jazyk a literaturu na Filozofické fakultě v Brně. V současnosti moderuje hudební pořad zaměřený na regionální muziku na Českém rozhlase Region v Jihlavě a žije v Praze.

Petra Klementová (1980) absolvovala flétnu na brněnské JAMU, v letech 2005 – 2007 studovala na Prins Claus Conservatorium v Groningenu (obor klasická a jazzová flétna). Zaměřuje se na interpretaci různých hudebních žánrů (klasická hudba, jazz, folk, soudobá hudba, volná hudební a pohybová improvizace). Spolupracuje s  českými soudobými skladateli (Miloš Štědroň, Jan Kavan, Markéta Dvořáková, František Emmert), působila v souborech Quakvarteto, Ensemble Marian, Chorovod, Czech Virtuosi, Shishani's Band (NL), Katarchestra (SLO) a v tanečním divadle MAXIMVS. V České republice je možné slyšet ji v kapelách OKO písničkáře Ivo Cicvárka, Panoptikum a CKK band. Mimo jiné se podílela na nahrávkách Ivy Bittové, Miloše Šťědroně, Jiřího Bulise, Klee Quartet nebo Katarchestra. Momentálně žije v Německu.

------------

 

Album PEŘINY Z VODY - si můžete pořídit na www.zofiekabelkova.com.

1 Velká voda | 2 Rybí ticho | 3 Průvan | 4 Bezhlavě | 5 Sestřičko | 6 2 v 1 | 7 Chci | 8 Polovina | 9 Někde tady | 10 Moře | 11 Umrzly lekníny | 12 Zlodějka okamžiků | 13 Na poli po kukuřici | 14 Rozloučení | 15 Topolí | 16 Povětruše

Žofie Kabelková: zpěv, akustická kytara, Žanetčiny šupiny (10), Stanislav Palúch: housle (3, 9), klavír (8, 13, 15, 16), Fender Rhodes (14), kalimba (10), programování (5); Petra Klementová: příčná flétna (2, 3, 4, 11, 12), kalimba (10), vokály; Miroslav Hloucal: trubka (1), křídlovka (15); Marcel Comendant: cimbál (6)

Hudba a texty: Žofie Kabelková

Vyjma hudby k písni 10, kterou napsala Žofie Kabelková společně s Petrou Klementovou, a vyjma textů písní 5 a 13, jejichž autorem je Marcel Kříž.

Překlady textů do angličtiny: Johanka Galatea

Hudební režie: Stano Palúch

Zvuk: Lukáš Martinek, Michal Šindelář

Mix a mastering: Lukáš Martinek

Fotografie, autorství obalu: Jana Šprinclová

Grafický design, autorství obalu: Marta Maštálková

 

Nahráno ve Studiu Svárov na přelomu března a dubna roku 2009.

Vydalo Malé vydavatelství plovoucí na kře (Little Ice-Floating Records) 5. října 2009.