Zkusmeto - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Zkusmeto folk-pop / Kuřim

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Novinky (demo 2020) 0 ×
  • Věci (demo 2020) 1 ×
  • S proudem (demo 2020) 0 ×
  • Vlčí máky (demo 2020) 0 ×
  • Prokletá (demo 2020) 0 ×
  • Dancing in the sunlight (z karantény) 9 ×
  • V představách 42 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Za oponou 52 × Stáhnout MP3 zdarma

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Bio a historie

Jsme mladá kuřimská kapela, která vás zaujme pořádnou porcí folkové hudby. Na pódiu podáváme jak syrové texty, tak i do křupava propečené melodie. I když jsme každý z jiného těsta, nechte nás zkusit Vás přesvědčit, že i vy si přijdete na svou chuť! 

Naše soutěžní úspěchy

1. místo na celostátní folkové soutěži Folkytonk

1. místo na brněnské umělecké soutěži To je talent

1. místo na dětské soutěžní přehlídce Olešnický kvítek

2. místo v celostátní soutěži Brána, divácké ocenění, ocenění za energický projev

2. místo na republikovém finále Dětské porty

divácké ocenění a speciální ocenění objev roku na předkole Porty 

nominace našich autorských písní do mezinárodní hudební soutěže Juniorsong 

Jiné úspěchy

Samozřejmě to, že jsme spolu vydrželi! Mimoto jsme například spolupracovali s kuřimským házenkářským klubem, kterému jsme složili hymnu, ta později zazněla i na jejich známém kuřimském festivalu Handec fest. Povedlo se nám nahrát studiovou verzi naší písně se skvělou muzikálovou zpěvačkou a herečkou Andreou Ájou Horskou. Pravidelně přispíváme ke kultuře města Kuřim, od kterého jsme získali ocenění Kuřimské kulturní činy v kategorii Talent roku. Vystupovali jsme na náměstí Svobody v rámci zapojení se do projektu Mozartovy děti pořádaného Filharmonií Brno, ale i jako součást programu Brněnských Vánoc. Zároveň jsme vděční za příležitost zahrát si na festivalech po boku známých hudebníků, jako jsou například Bratři Ebenové, Rangers, Ondřej Havelka a Melody Makers, Fleret, Jarret, Marien, Samson, Voxel nebo metalová skupina Arakain. Tím největším úspěchem pro nás však je to, že naše hudba našla posluchače, kterým se líbí a my tak máme možnost předávat radost, kterou z ní máme. 

Jak to bylo s naší historií?

Nejdříve jsme se potkávaly na kuřimské ZUŠ v různých uskupeních pod pedagogickým vedením, ale později jsme se rozhodly, že to chceme zkusit samy a po svém. Vznikly jsme v září roku 2015 ještě v tehdejší sestavě 4 holek, které sdílely radost ze zpívání. Našim prvním vystoupením byla hudební soutěž Brána, odkud jsme odjížděly s nadšením a rozhodnutím, že chceme ve společném hraní určitě pokračovat. Začaly jsme skládat vlastní písně a intenzivněji se věnovat společnému cvičení a tvořením aranží. Zanedlouho nám naše nástrojové obsazení přestalo stačit, a tak se k nám o rok později přidal náš cajonista a basistka. To, že Dan do té doby cajon ani neviděl, jsme dělaly, že nevíme a společně jsme začali objíždět folkové soutěže, městské akce a festivaly. Na těch nás můžete slyšet i dnes! V naší autorské hudbě se snažíme nabízet posluchačům netradiční melodie, zajímavé rytmy nebo vtipné texty. Po nekonečném množství moderátorských vtipů na náš název (tak to aspoň zkusili…) letošní rok slavíme naše 5. narozeniny! Doufáme, že se spolu potkáme na některé z našich akcí, rádi vás uvidíme.  

Děkujeme všem, co nás podporují, je to pro nás velmi důležité a pomáhá nám to pokračovat v naší tvorbě.