Zhadanoha - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Zhadanoha hard rock-grunge / Kyjov

„Plodíme děti..“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Olovo pro tebe (live) 542 ×
  • Sám pan Ďábel (live) 47 ×
  • Tvé oči (live) 42 ×
  • Pyroman (live) 39 ×
  • Někdo z nás (live) 229 ×
  • Chrám Iluzí (live) 213 ×
  • Noční stíny (live) 22 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Oficialní web kapely  :  www.zhadanoha.cz

Youtube galerie        : www.youtube.com/zhadanoha

 

Partneři:

Dark Biker motoshop

Mexicano - mexican shop

Tattoo studio Rubicone

BaGame

OleNET


 

 
 

Bio a historie

 

Čau, jsem Psomil a sepsal jsem Vám něco o počátku naší hardrockové kapely.

Naše kapela vznikla  na přelomu září a října roku 2006. Zakládal jsem ji společně s Petrem Saulichem „Sahulou“, jen tak z prosté nudy, protože jako čerství maturanti jsme neměli po prázdninách co na „práci“ a oba jsme byli vášniví nadšenci do muziky. Začátky byli krušné…Peťa nikdy na žádný hudební nástroj nehrál, ale  rozhodl se sáhnout po bicích, no jak říkal „měl to v genech“. Já jsem se chopil kytary, protože už od 15ti jsem si brnkal pro zábavu. Pamatuju si, že první zkoušky probíhaly u Sahuly doma, kde měl přes celý pokoj roztahané bicí J

Hned na začátku se nám podařila sehnat zkušebna ve sklepe v sokolovně, no proste co víc si jen přát. Po nastěhování do zkušebny kde byly bicí , 15W kombo a koberec, jsme hned začali pomaloučku zkoušet. Pořád jsme ještě neměli název, ale nijak nás to netrápilo. To jediné co nám chybělo  byla basa!

Naštěstí Peťa znal dalšího rockového nadšence, a tak se k nám záhy přidal Ivo Bajko „Oleguare“ na post basáka. Měli jsme před sebou krušné chvíle. Sahula ani Oleguare nikdy na nic nehráli, nikdy nedrželi hudební nástroj v ruce, tak se pomaloučku, velmi pomalu začali učit . Hned od začátku jsme začali dělat vlastní tvorbu a to možná byla trochu chyba, protože se nám ten start trosku protáhl.

            Po nějaké době jsme se malinko sehráli  a přišel na řadu zpěv. Kdo  bude „ku..“ zpívat? Jako první jsme dosadili na post zpěváka Ivošovu sestřenku Klárku „kárku“. Ta s námi odzpívala pár zkoušek, ale nějak jsme zjistili, že nám trošku nesedne a hlavně nikdo neuměl napsat žádný text pro holku… Tak jsme dál zkoušeli beze zpěvu, ale zato jsme už měli název kapely…ZhadaNoha.

            Název vznikl jen náhodou slovní přesmyčkou, kterou breptl Oleguare Sahulovi, když se vraceli večer z hospodyJ

            Za delší dobu, to už se psala polovina roku 2007, jsme draftovali Pavla Ingra řečeného  Kamila - známého výlupka z naší bandy. Kamil k nám zapadl a vydržel až skoro do konce roku 2007. Dokonce stihl s námi i odehrát náš první koncert 2.5.2007 v Uherském Hradišti.

            Mezi tím stačil kapelu opustit jeden ze zakladatelů, a to Sahula . Kvůli pracovnímu vytížení neměl čas na zkoušky a asi už ani chuť hrát .

            Hned jsme vydali pár inzerátů na internet a za nedlouho se k nám přidal „malý Bobřík“ na post bicmena, ale po pár zkouškách dopadl stejně jako Klárka, prostě vyšuměl.

            Ale dostali jsme od Zrzka – ořechovského motorkáře typ na bubeníka z Ořechova. A tak k nám doputoval Jura Janík, pořad ještě to žák gymnázia z Uherského Hradiště. Jura byl už celkem profík odkojený lidovkou na bicí, takže jsme se rychle sehráli . V této sestavě jsme vydrželi nějaký ten měsíc, ale pak nás opustil, jak jsem již psal,  Kamil. Opět pracovní vytížení nedovolilo tak jako Sahulovi mít čas na zkoušky.

Kamilovi jsme však dali ultimátum, že ho pustíme jen pod podmínkou, že sežene náhradního zpěváka. Ten okamžitě sehnal svého bratrance Michala. Ten se zprvu cukal, ale Kamil ho vzal na zkoušku a Michal už s námi  zůstal.

            V této sestavě jsme se sehrávali a  myslím, že jsme konečně byli spokojeni. Aspoň my s Ivošem, protože ten po Sahulovi přebral čestné místo „zakladatele“…

            Na začátku roku 2008 se k nám přidal náš přítel ze Slovenska  „Iggy“  Igor Janík na post sólové kytary. Igora jsme s Oleguarem znali už asi rok jen tak od vidění, ale až nyní nastal ten správný čas pro druhou kytaru . A právě Igor nás skvěle doplnil a stmelil.

 Bradek 

 P l a y l i s t

pyroman

 olovo pro tebe

sám pán ďábel

tvé oči

někdo z nás

desperado

chlastkalba

Noční stíny

Oplodňovák