Zatrest - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Zatrest punk-rock'n'roll / Olomouc

„Nové album na přelomu roku 2021/2022“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Olomoucká kapelka hrající už několik let klasickej punk 77. Několik studiových počinů, a spousta odehraných koncertů i festivalů.

Bio a historie

1995
V lednu tohoto roku se parta adolescentů z jedné ulice v Chomoutově, místní části města Olomouce, domluví, že přetrvávající nuda by se dala zabít i jinak, než jen tupým posedáváním na lavičkách ve zdejším parčíku a schází se u Buchara v pokoji, kde si rozdělila funkce v souboru. Vzniká tak tato počáteční sestava skupiny Zatrest:

Buchar – zpěv, Kokeš - kytara, Sigul – basa, Kajman – bicí

Po měsíci usilovného zkoušení skupina vystupuje na prvním koncertě, uspořádaném pro nejbližší kamarády v zahradním domku jednoho z nadšených hudebníků. Koncert dopadl tragicky a skupinu okamžitě opouští zpěvák i bubeník. Ovšem zbytek kapely i přes počáteční neúspěch nepropadá panice a po půlročním nic nedělání přibírá bubeníka a formuje se současná sestava Zatrestů:

Kokeš - kytara, zpěv; Sigul - basa, zpěv; Jenic - bicí

Koncem léta soubor vystupuje na jedné party v Chomoutově a začíná usilovně zkoušet.

1996
Skupina zkouší a příležitostně vystupuje buď na koncertech, pořádaných po sklepech svých přátel a nebo přímo ve svojí zkušebně. Dokončuje materiál na své první připravované demo.

1997
Na přelomu ledna a února Zatrest nahrává několik svých písní, které ještě doplní peckami z živého vystoupení a vydává své první a hodně kontroverzní demo "Znič", které se díkybohu rozšířilo jen mezi velmi úzký okruh posluchačů. V květnu poprvé hraje na oficiální akci a to na punkovém festivalu v Topolanech u Olomouce. Hrají zde ještě skupiny The Cocots a Zmetci. Kapela zaznamenala vcelku úspěšnou premiéru a výsledkem toho je několik vystoupení na několika dalších festivalech.

Na přelomu roku 97/98 nahrává a vydává druhé a povedenější demo "Občerstvení zajištěno".

1998
Tohle demo se již dostává do rukou více lidí a v únoru se kapela vydává poprvé za hranice okresu a to dokonce až do Severních Čech, konkrétně do Mostu, kde vystupuje na festiválku společně s Houbou a jinými. Následují koncerty v Jihlavě, Táboře, Olomouci na festivalu "Los Bigbítos", konaném na letním kině. Společně s E!E jsou zde jedinými zástupci punku a ke svému překvapení sklízejí veliký ohlas u více jak tisícovky diváků. Nadšení však nesdílel regionální tisk, který kapelu ve své reportáži z festivalu nemilosrdně rozcupoval.

1999-2002
Kapela nahrává několi svých nových písní a ty uschovává "do šuplíku" a připravuje se na vydání oficiálního CD. V roce 2000 se objevuje na kompilaci "Punk Session vol. II", kde ji vycházejí písničky Společnost a Nevěř jim. Stává se pravidelnou atrakcí v olomouckém klubu "Spawn", kde vystupuje po boku kapel jako např. Zóna A, Zeměžluč, NVÚ, ...

Bohužel vystoupit před slavnými UK SUBS v tomto klubu se jim nepodařilo, jelikož klub pouhé tře dny před plánovaným koncertem vyhořel. To vše na podzim roku 2000.

V létě 2001 vystupují v Trutnově na Antifestu a opět nahrávají několik věcí na plánované CD.

V letech 1999 - 2000 se členové skupiny vystřídali na vojně, ovšem na koncertní ani jinou činnost kapely to nemělo moc velký vliv.

Plánované vydání svého prvního oficiálního CD se uskutečnilo v létě 2002 a tak spatřilo světlo světa album "Lepší už to nebude", které je soubor songů nahraných v letech 97 - 02.

2003
Prakticky po celý rok skupina koncertuje po republice a věnuje se přípravě nového materiálu. Objevuje se také na kompilaci "Street Kids vol. II" s písní Takovej.

2004
Tento rok se dá označit za zlomový rok, protože skupina si konečně i přes svůj ortodoxní pop-punk '77 získává své fanoušky a hraje mj. také na všech významnějších punkových festivalech po celé ČR. V prosinci natáčí ve Šternberku materiál na nové cd.

2005
V lednu kapela vystupuje v Brně společně s UK Subs a Vibrators a měsíc na to vydává svoje druhé album Dívka s asijského bistra u Cecka. Zároveň slaví desetiletí své existence. V dubnu získávají lukrativní nabídku předskakovat slavným The Exploited v Pardubicích. V létě objíždí kapela festivaly na Slovensku. Konkrétně v Martině a v Dobrohošti. Účastní se též festivalu Mighty sounds u Tábora. Následují další koncerty a účast na kompilaci z festu Pod parou v Moravské Třebové a také kompilace Drivin to hell. U kapely končí v prosinci její dlouholetý bubeník Jenic z časových důvodů. Na jeho místo nastupuje Janek (ex - Cihelna).