Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Zapomělsem alternative / Jeseník

„16. 2. BOM. Grand Pub. Bruntál.“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

Druhej singl z Gejzíru. Medvěd Josef. Josef Svoboda.

O týhle písničce se nemluví a nepíše snadno. Je věnovaná památce obětí vražd Josefa Svobody, který se staly v roce 1967 na Jesenicko-Rychlebsku, v Bukovicích a Vlčicích. Ale co se stalo stalo se a já o tom napíšu, jenom krátce, jenom to, co o tom vim, co je veřejně známý, pro ty co ještě neslyšely a nečetly, protože ani o zlejch věcech by se nemělo mlčet a je dobrý je připomínat.

Po letech komplikovanýho manželství s agresivnim a surovym Svobodou se jeho žena Drahomíra rozhodla zažádat i přes manželovy výhružky o rozvod a spolu se dvěma dcerama se odstěhovat do domu svých rodičů ve Vlčicích. Čtyři synové měli až do soudu zůstat u J. S. v Bukovicích. 
V noci z 27. na 28. února ubil J. S. sekyrou svoje syny, nastaroval traktor a rozjel se do Vlčic. Cestou ho zastavil člen VeřejnéBezpečnosti, Svoboda řekl, že jede do práce a pokračoval dál, kvůli defektu došel poslední část pěšky.
Ve Vlčicích zavraždil Drahuščinýho otce, jednu ze svých dcer a sousedku Annu, která přišla na pomoc. Tchýně Marie a dcera Elena, který se zabít pokusil, přežili. Přežila i Drahomíra, která manželovi utekla na střechu, kam se mu k ní nepodařilo dostat a pozděj byla hospitalizovaná na psychiatrii. 
Sám Svoboda ukončil svůj život skokem do lomu Hudberg potom, co se pokusil zabít několika ranama sekyrou do hlavy.

Písničku jsem složil v jakymsi prudkym návalu jednoho rána na jaře 2018 (je to nejnověvější věc, co bude na albu), hudbu i text naráz, což se mi nestává často. Za deset minut byla hotová. Při nahrávání už jsem to nekomplikoval.
Není jenom o Svobodovy, ale o všech nemocnejch hlavách. Tak trochu je i o temnejch stránkách Jesenicka a jeho izolaci od zbytku republiky.

Klip je poskládanej ze záběrů, který jsem natočil na telefon z vlaku mezi Horní Lipovou-Ramzovou-Ostružnou-Brannou, při svejch cestách z Jeseníku do Olomouce a zpátky, s dominantou Obřích skal, zapíchnutejch do nebe z jinak hladkýho Šeráku, jako svědků dob ledovejch.
Jsou to jiný místa, než na jakejch se odehrála celá tragédie, ale jde to dohromady. Jsou to místa, který tvoří tu hradbu mezi našim regionem a světem. Je to hvězdná brána.

Celej Gejzír se rýsuje na březen.

Pěknej poslech přeju.

Youtube Video 0DRXOhZbdqAYoutube Video 0DRXOhZbdqA


Zobrazit všechny novinky »

Poslední přidané obrázky

Zobrazit všechny galerie »

Fanoušci: 4

Spřízněné kapely: 1

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
329
Poslechnuto skladeb
159
Profil registrován
19.2.2018