Zapalmne - O kapele | Bandzone.cz

Zapalmne psychedelic-folk / Ostrava

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • betonová [4:11]
  Nezařazeno
 • básnířka [3:56]
  Nezařazeno
 • přímočará [6:57]
  Nezařazeno
 • potrat binárních otázek [2:02]
  Nezařazeno
 • ona-nie [4:08]
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

ZAPALMNE jsou MÍNA a MICHAL

...zpěv, poezie, kytara přes krabičky, synťák, xylofon, harmonika, sampler...

...a tak různě...

Bio a historie

Zapal ho, zapal i jí


převzato z fullmoonzine.cz

Básnířka, šansoniérka a performerka Mína a věčný hudební experimentátor a skladatel Michal Černý. To jsou Zapalmne. Kapela vznikla po prvním, z větší části improvizovaném vystoupení v brněnském klubu Boro na festivale Potulný dělník, kde měl původně zahrát Michal se svou bývalou kapelou (Jakoby nic). Nakonec tam ale Mína přečetla pár svých básní a Michal k tomu vytvořil zvukovou kulisu na kytaru, looper a delay. To byl podzim roku 2013.

Michal Černý se k hudbě dostal coby d´n´b producent MIC, zatímco Mína pronikala do tajů experimentálního divadla s vlastními poeticko-divadelně-hudebními projekty (Až uvidíš Holuba, Kdyby slunce křičelo), rovněž vymetala čtyři roky kavárny, festivaly a kluby jako šansoniérka s představením Opilá Piaf. Ostravská premiéra Zapalmne se odehrála v klubu Plan B s LETO a Kalle, kde vystoupily pouze hudební (nejen muzikantské) páry. Pak přišel bubeník Adam a vznikly první skladby i nahrávky. V trojlístku Mína (klávesy a zpěv), Michal (kytara) a Adam (bicí) vystoupili na festivale Konec léta na Skalákově mlejně, taky zavítali na rozhlasové vlny Českého rozhlasu Ostrava v hudebním pořadu Harenda.

Ještě tento rok se Zapalmne, už se samplerem namísto živých bicích, chystají nahrát album a jako předzvěst vydávají k minimalistické instrumentální skladbě Intermezzo videoklip. Ten natočil Michal na mobil jen s pomocí světla, vody a barevných inkoustů ve sklenici na stole v kuchyni. Dobrý podzim, dobré snění.