Zajíc Company - O kapele | Bandzone.cz

Zajíc Company progressive-electronica / Karlovy Vary

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Vzpoura mozků
  Vzpoura mozků
 • Filozofická
  Vzpoura mozků
 • Vzducholoď
  Vzpoura mozků
 • Bod XY
  Vzpoura mozků
 • Zip Gun
  Vzpoura mozků
 • Archytechno
  Vzpoura mozků
 • V květině
  Vzpoura mozků
 • Verneovka
  Vzpoura mozků
 • Levitační (singl 2013)
  Nezařazeno
 • Sběrač
  Nezařazeno
 • Zvukoběžci
  Nezařazeno
 • Jasmín Limit Tea
  Nezařazeno
 • Flamenco Fusion
  Nezařazeno
 • Coal Remix Let B 1060
  Nezařazeno
 • Let B 1060
  Nezařazeno
 • V probuzení
  Nezařazeno
 • 41Track - 2005
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Recenze na naše CD od Petra Korála

Jak dělat progresivní, zcela osobitou a přitom kupodivu poměrně snadno stravitelnou muziku bez zjevných známek podbízivosti? Odpověď už nějaký čas podává třeba tvorba západočeského sdružení Zajíc Company. Jejím prozatímním vrcholem je rozhodně toto nové album.
Spojit principy elektronické hudby s živými nástroji, moderní dance postupy s funkem, rockem a dalšími elementy jistě už v dnešní době samo o sobě není závratně objevné. Jenže když tohle dělají skutečně kreativní muzikanti, kteří mají nápady, smysl pro mimořádně pestré aranže a neméně barevný celkový sound (počínání téhle party zavání až zvukovým obžerstvím v dobrém slova smyslu), je to radost poslouchat.
Přičtěte naprosto originálně řešený obal a jedna z utajených domácích desek loňského roku je na světě.
 
Zlatý hřeb: Flamenco Fusion, Sběrač, V probuzení
Zní to jako: vynalézavý pop pro 21. století

Petr Korál (muzikus 26.04.09)


  

Tedy vážení, takhle exkluzivní balení dema jsem už dlouho neviděl. Netradiční černá krabička ukrývá tlustou bichli s texty a dalšími informacemi, s rozsáhlou-literárně vůbec ne špatnou-potřípalcovým CD, které kromě tří písní obsahuje i datovou stopu mj.se dvěma videoklipy. Hodně zajímavá je však i samotná tvorba Zajíc Company, a to jak podivuhodnými českými texty, tak novátorským hudebním pojetím. Tihle Západočeši sice vycházejí z funku, ale  navrch ještě vpády dámského smyčcového dua onen základ stavějí do zcela neobvyklého světla. Chvílemi může někoho napadnout spřízněnost s Tata Bojs celkově vzato si však „Zajícové" kráčejí vlastní, nadmíru nadějně působící cestou.    Petr Korál (Rock a pop 2006)


 

První dojmy bývají nejlepší, takže třeba takhle: Zajic Company oplývají nakažlivou ležérností Vrtule 1 v období Žaba,která se u nich kloubí se stylovým hledačstvím Tata Bojs (ty ostatně připomínají i zařazením závěrečného filmového samplu)Surrealistické texty pro změnu dávají vzpomenout na kapelu Kryštof.

Která z tuzemských poboček major labelů po tomhle crossoveru české hudební scény posledních let sáhne jako první,určitě neudělá chybu. Škoda jen toho afektovaného zpěvu, na všem se dá ale zapracovat

Lenka Knofová (Rock a pop - 2004)


 

Bio a historie

2017 - Nový singl V květině - leden, singl zařazen v lednové hitparádě Rádia 1 (8.místo) březen singl Vzducholoď + natočení videoklipu, koncert na festivale Přeštěnice Open Air, 14. října jako support Dreadzone v KD Písku v rámci MSFF.

Rok 2016 - přípravy na nové album s pracovním názvem Podmořský svět, nahrávaní a zkoušení nového materiálu. Společný koncert s kapelou Jelen 28.května - Ostrovské kulturní léto 2016

Rok 2015 - Společný koncert s kapelou Eddie Stoilow, Muerta Mente, festivaly Láznění, Rock in Roll a Přeštěnice Open Air.

Rok 2014 - Účast na festivalech Rock for People, Basinfire fest, Jam Rock Žamberk, Sázava fest, Přeštěnice open air. Společný koncert s Tata Bojs v M.Lázní v klubu Na rampě.

Rok 2013 - Kapela vydáva singl s názvem Levitační. Účast v českém finále soutěže Global battle of the bands. 2.místo (www.GBOB.cz). Rozhovor pro stanici Očko.

Rok 2012 - Vystoupení na letním festivale Basinfirefest. Kapela ZC slaví 31.října 10 let existence společným koncertem s TATA BOJS v Ostrově nad Ohří v zámeckém parku. Mezi prvními gratulanty na podiu jsou chlapci z Haunspalky Mardoša a Milan Cais. Podzimní turné s názvem Morphsuits Tour 2012 startuje kapela od 1.listopadu do 8.prosince.

 Rok 2011 - Na jaře odchází z kapely houslistka Anička Juhasová. Z kapely tak vzniká "zaječí kvarteto". Dne 10.června absolvuje kapela koncert v krásném amfiteátru pod hradem Loket společně s Annou K. a Davidem Kollerem. Na podzim objíždí společnost české kluby s kapelami ZIMA a Akline.

Rok 2010 - Kapela se účastnila soutěže Skutečná liga, kde zaujala porotu a v základním kole po vyhodnocení všech učinkujících postupuje z 6.místa  z 800 kapel do semifinále. Z časových důvodu však kapela ze soutěže odstupuje.

Zajíc Company jsou vybráni do celosvětové soutěže Battle of the Bands a mají možnost si poprvé zahrát  v klubu Hard Rock Cafe v Praze 

Rok 2009 - Kapela předskakuje 23.září legendárním Dreadzone (UK) na jejich jediné zastávce v ČR v rámci evropského turné v Mariánských Lázních v klubu Na rampě. Support osobně schválí  bubeník Greg Dred.

V plzeňském klubu Anděl Cafe Music Bar pořizují Zajíc Company  živou nahrávku. Vybírají dvě písničky, z kterých vytvoří videoklip a to z písně Let Bí 1060 a Jasmin Limit Tea , které pochází z poslední desky s názvem "Učasný zvuk".

Rok 2008 - Kapela Zajíc Company představila  na jaře  své turné s názvem Učesané Tůr 2008. Zahrála na něm skladby z nového alba Učesaný zvuk. Za zmínku určitě stojí, že si tuhle společnost přizvala na své jarní turné i kapela Wohnout. Ta vyhlásila v lednu na svých internetových stránkách soutěž o předkapelu na Trvalé turné 2008.

Rok 2007 -  kapela se účastnila semifinále Coca Cola Pop Sta, kde byla vybrána mezi deset nejlepších ze soutěže. V měsíci květen vyhrála hitparádu s názvem Inkubátor na hudebním serveru i-legálně.cz

Rok 2006 - se kapela účastnila celorepublikové soutěže Nová Krev, kde se umístila na  2.místě. Vydala své třetí promo cd, které je po zvukové stránce velmi vydařené. Obsahuje i videoklip k písní 41-track ( Ona miluje drum ´n´ bass ) a spousty jiných překvapení...

Rok 2005 - Mezi dosažené úspěchy  roku 2OO5 lze zařadit vítěztví v soutěži amatérských kapel Múza 2004 v Plzni. Dále pak koncerty na trutnovském Open Air Festivalu, New Model Party v Libicích či na Festivalu bez Hvězd. Zajíc Company si vyzkoušeli roli předkapely u Pražského Výběru v Chebu.
Mezi nezapomenutelné zážitky patří také live koncert po rádiových vlnách Českého rozhlasu Plzeň. Kapela se snaží expandovat se svým vystoupením mimo region karlovarského kraje a zatím se jí to úspěšně daří.

Počátek kapely Zajíc Company se datuje k roku 2000, ale až na podzim roku 2002 se formace ustálila na pěti členech. Na konci roku 2004 se kapela rozrostla o další členy, tedy spíše členky. Řady Zajíc Company posílilo dívčí smyčcové duo. Na začátku roku 2005 se kapela seznámila s francouzským raperem V.M.Fainem, se kterým navázala úspěšnou oboustrannou zahraniční spolupráci.