Yxes Joke - O kapele | Bandzone.cz

Yxes Joke hard rock-rock / Děčín

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Teď mluv a přeháněj (2019)
  Nezařazeno
 • Bledej harém (2016)
  Nezařazeno
 • Démon škol (2014)
  Nezařazeno
 • Vyznání na smetišti (2013)
  Nezařazeno
 • Sorry, I am going to live (2012)
  Nezařazeno
 • Propadlík (2011)
  Nezařazeno
 • Comenius (2009)
  Nezařazeno
 • Před stromečkem (2008)
  Nezařazeno
 • Kniha života (2007)
  Nezařazeno
 • Poznám ti to na očích (2006)
  Nezařazeno
 • Proč nemůžu tě znát (2006)
  Nezařazeno
 • Kompromis generací (2006)
  Nezařazeno
 • Neusínám (2006)
  Nezařazeno
 • Cesta duše (2005)
  Legendy noci

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

YXES  JOKE  -  děti, co hrají rock nezlobí...no nevím... hodně dalšího o kapele se dozvíte na   http://yxesjoke.zsnastrani.cz/

Znak

Bio a historie

Yxes Joke - vznik - duben 2005

Tady to začalo

 Během dvou let jsme malinko ubrali na původní tvrdosti z prvního CD "Legendy noci" (2006)......holt základka nó. Letos již byl zájem o práci v kapele krapánek větší (bylo nás něco kolem 30), a tak jsme do rocku přidali i trochu sborového zpěvu...CD  "Třetí zákon" (2007).V dalším roce jsme vypustili v pořadí již třetí CD s názvem "Thun" (2008). Toto třetí CD s názvem se setkalo s nebývalou odezvou. Jedná se vlastně o původní historický muzikál Yxes Joke. Na premiéru se přijeli dokonce podívat z Mnichova potomci rodu hlavního hrdiny Františka Antonína Thuna  hrabě Fridrich  Thun se synem, který CD slavnostně pokřtil. Atmosféra byla úžasná.

Naše původní tvrdost je ta tam, ale zato na nás chodí hodně diváků a několikaminutový závěrečný potlesk jsme předtím také ještě nezažili..., ale když já tak miluju heváč....snad příště ...

Již teď je jasné, že každý rok bude znamenat jiný druh muziky. Je to tím, že vždy po devítce odchází řada muzikantů, kteří si odnášejí také svůj osobitý styl. Je to smutné, ale čím jsme měkčí, tím jsme úspěšnější...brrrr. 

Na svět přišlo nové CD s názvem Vánoce nad Děčínem (2009) Všechny adventní neděle jsme zpívali  lidem v nádherných děčínských církevních stavbách. Zpívání na štědrovečerní mši je nezapomenutelné! Skladby Vánoce nad Děčínem musíme od tohoto roku hrát  každé adventní období na růných místech a v různých církevních budovách.

Jaro 2010 znamenalo pak průlomovou tvorbu, ve které jsme představili bubenickou instrumentálku - Dimicatio Ultima (2010). 

Tak jsme se dostali po všech těch akcích co na škole jsou také k nahrání dalšího CD (resp. dema). Je to mazec-všechno děláme sami a lehce nestíháme.

Nahráno demíčko - Invitation to the new life (2012)! Děti se kompletně generačně obměnily. Průměrný věk se hodně snížil.  Makají  s námi žáci od 10-15, ale hodně je těch mladších.

Do čeho všeho se ještě nepustíme?  Celovečerní film Juvenilis Noxius (2013)natočila  včetně muziky naše  kapela a moc pomohli i další ze školy - velký dík!!  Vůbec jsem nevěřil, že se to za jeden rok opravdu zvládne :-D

Film byl věnovaný Jindřišce Novákové - naší žákyni, která byla zavražděná před 70 lety v Mauthausenu, protože pomohla parašutistům po atentátu na Heydricha. Na slavnostní premiéře v dečínském kině jsme zaplnili sál a slavnostní mecheche po skončení nemělo též chybu :-D

V doprovodu s tvorbou cédéček  kapela Yxes Joke vytváří též videoklipy s vlastními skladbami.  V letošním roce se stal ústřední tvorbou v pořadí již šestý videoklip s názvem Vyznání na smetišti (2014). V naší práci jsme se spojili s masmediálním kroužkem a školní redakcí Letňák. Pomáhají nám s fotodokumentací koncertů a s natáčením.
2015 a Yxes Joke stále existuje a maká!  U školní kapely to není zas tak samozřejmé. Jen letos nás opustilo tolik deváťáků a opor, že se v září teprve ukáže, v jaké sestavě oslovíme sezónu 2015-2016.  Za sebou máme sedmý videoklip - "Démon škol" a skvělou oslavu 10.výročí kapely!

Píše se školní rok 2017-2018!!!  Stále bez přestávky hrajem, zpíváme  a tak není divu, že není mnoho času na doplnění info. Takže do toho.

Loňský rok i předloňský rok jsme přidali ještě vlastní živou  hudbu k divadelním představením "Jak přelstít raracha" a "Přece to znáš" a zažili jsme zase něco trošku jiného. Bylo to prostě skvělé!! Atmosféra, několik set diváků a přírodní divadlo, červen, pozdní večer, klobásky... :-D

Tradiční vystoupení na Vánoce, školní akademii, či zahradní slavnosti nebo Mladé Labe ani nezmiňuji. Je nás stále kolem 40 - zájem dětí je velký, a to je moc dobře!!! 

A přidali jsme další videoklip!! "TEĎ MLUV A NEVÁHEJ" (2019).  A vůbec žádná měkota   :-D  Příští rok oslavíme (neuvěřitelných) 15 let !!!!  Letos nás opustila  v devítce veliká banda báječných  zpěvaček a další skvělej bubeník. Holky a Maty dík!!