Yetti rock - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Yetti rock hard rock-rock / Třebíč

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Moudrá žena 176 ×
  • Muzeum 101 ×
  • Žijem chvíli 93 ×
  • Hledání 69 ×
  • Černej anděl 90 ×
  • Spadl bagr 79 ×
  • Roky nám nestojí 53 ×

Fanoušci: 30

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
10 379
Poslechnuto skladeb
1 429
Profil registrován
20.3.2006

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Rocková kapela z Třebíčska vznikla v rock 1992. Repertoár původně tvořila hudba 60tých a 70tých let. Po několika letech funguvání byla všechna píle YETTIrocku věnována vlastní tvorbě.

Bio a historie

Něco z historie

Někdy na konci minulého století putovalo českými zeměmi 5 švarných mládenců. Nebyli ani moc staří, ani moc mladí - prostě tak akorát. Rádi meditovali, popíjeli dobrých nápojů a užívali slastných radovánek, jenž jim nabízel tehdejší svět. Měli rádi hudbu, každý z nich na nějaký hudební nástroj již z dřívějška hrál. Bylo tedy jenom otázkou času, kdy je napadne myšlenka - „Založíme si kapelu“. Stalo se tak roku 1992. Mládenci začaly urputně zkoušet své songy v Rokytnici, posléze v Mastníku ve složení Ivoš Běhal na bicí (Třebíč), Martin Nestrojil na klávesové nástroje (Třebíč), Milan Hlouch na sólovou kytaru (Rokytnice), František Svoboda na basovou kytaru (Rokytnice) a Martin Špaček na doprovodnou kytaru a zpěv (Rokytnice).
Zkoušelo se až 4x týdně. Nejprve se hrály známé skladby ze zábav. Posléze přišly na řadu i písně vlastní. Toto zkoušení vydrželo  cca  4  roky.  Nikdy za tu  dobu kapela  veřejně nevystupovala. Po 4 letech odchází bubeník Ivoš Běhal do kapely Extáze, Martin Špaček a Milan Hlouch do kapely RYTMIC, a poté do kapely KMČ a ARCHA. YETTI rock na čas ukončil svoji existenci.
Psal se rok 2003. Po delší době, kdy všichni členové YETTIrocku  s veřejným  hraním  skoncovali, náhodně  se  všichni setkávají a znovu oprašují vzpomínky na své rockové začátky. Slovo dalo slovo - YETTI rock znovu ožívá v prapůvodním složení!   Díky Obecnímu úřadu v Rokytnici,  který kapele poskytuje azyl, se opět jede naplno. Nová chuť do hraní a nadšení ze shledání žene kapelu kupředu. Ze sentimentu mladých zábavových let se oprašují staré známe songy skupin Deep Purple, Rainbow, Whitesnake, KISS, Alice Cooper, Bryan Adams, Bon Jovi a další, v repertoáru je zařazeno několik vlastních písní z dřívějších dob. Po roce zkoušení se YETTI rock konečně poprvé v historii dostává na pódia kulturních domů, festivalů, hraje se na soukromých i veřejných akcích.