Yellow Frog - O kapele | Bandzone.cz

Yellow Frog rock / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Salted Cake
  Salted Cake
 • Not Common
  Salted Cake
 • Pills
  Salted Cake
 • Satisfying End
  Salted Cake

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Rocková kapela

Bio a historie

// Saxofon? Yellow Frock a jiné

vše začalo roku 2012. Základem uskupení tou dobou označovaného jako Yellow Frock byli členové kapely Inkognito. V prvotní sestavě odehráli nějaký ten koncert a nikdo už dnes ani neví, který byl ten první a jak dopadl. Byla to éra bujarých večírků a tanečních exhibicí.

You and I on the CountryFunk party - Can you hear me I said shake your body
Shake and shake and bend and swing - on the parket who’s the king?

Kapela hrála hity jako Midnight, Country Funk a Alcohol, jež se pravidelně umísťovaly na předních příčkách lokálních undergroundových hitparád.
První etapa byla uzavřena v druhé půlce roku 2012 odchodem bubenice Bětky Palanové na mateřskou a škopkům začaly stydnout blány.
Alcohol alcohol, king of Nothing
Give me one give me one whiskey kiss

Osud si to přál a do kapely se přidal klučina Tomáš Pelant. Usedl za bicí a udal kapele opět rytmus. Kapela vařila nové songy a podívala se též za hranice města.
To však již přišel okamžik Bětčina návratu a s ním i kapelní reorganizace. Martin se ujal založení dechové sekce a jeho TenorSax se stal novou zvukovou předností kapely. Ondřeje Palana bylo stále slyšet v podobě kytary. Tomášovi byla doslova předána basa, aby kapela nepřišla o jeho excelentní rythmfeeling. Byl to jednoznačný posun kupředu, což dosvědčuje tehdejší hot-hit Pills.

One pill / Two pills - My little friends where are you
One pill / Two pills - I miss you, I love you

Uplynul další čas a bylo už jasno, že Martin opustí město a bude se věnovat rodině a kariéře v bílém plášti, a kapela byla pomalu smířena se ztrátou celé dechové sekce. Naštěstí přichází další dívka Karolína Kripnerová, hrající na příčnou flétnu. Rychle nasála kapelní sound, doladila aranže a vnesla do muziky virtuózno.

Fúúúúúú, Fůůůůůů, Fúúúúúúúú, Fíííííííííííííííí.

Po několika letech existence kapely, na konci roku 2016, Yellow Frock vstoupili do Novoborského nahrávacího studia a nahráli rozšířený singl. Three of promising days. Který otevřel kapele dveře k mnoha dalším koncertním štacím - rok 2017 byl proto jednou velkou koncertní šňůrou, která vygradovala 17. listopadu koncertem na Albertově, který byl pojat jako rozlučka s Honzou, který rovněž musel obětovat své další kapelní působení pro dobro své rozrůstající se rodiny.

Someone’s ending. Someone’s comming.
Right now’s beginning the new life.

V tu chvíli přišel On! Frotman Ondřej Dolanský (ano, již druhý v kapele). Během chvíle pochopil postoje a vkus kapely. Jak to bývá... jiný zpěvák jiná píseň. To byl i tento případ a všechny songy včetně nově vzniklé dostaly trochu jiný směr. Nový Ondřej přinesl do banku nové texty a obrovskou energii.

Human core, but without true soul,
Love something, that's my cute goal.

Je to tu! Kapela dospěla k rozhodnutí, že hudba se liší a je třeba to dát najevo a přejmenovali se na Yellow Frog. Začali budovat nové jméno s rozšířeným repertoárem a zatím sklízejí jen pozitivní ohlasy. Yellow Frog momentálně pilně cvičí, koncertují a nahrávají originální album, na které se můžete těšit v blízké době.

The moon is shining on your face.
and the word is hidden in the haze.