Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Xindl X hip hop-folk / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Nejlepší kuchař (Praxe relativity) 45 603 ×
  • Poslední večeře (Praxe relativity) 33 893 ×
  • Chemie (Praxe relativity) 55 715 ×
  • Láska v housce feat. OLGA LOUNOVÁ (Praxe relativity) 64 797 ×
  • Dysgrafik(Praxe relativity) 92 636 ×
  • Anděl (Návod ke čtení manuálu) 228 253 ×
  • Styky (Návod ke čtení manuálu) 151 304 ×
  • Cool v plotě (Návod ke čtení manuálu) 160 468 ×
  • Mimo mísu (Vy nám taky, šéfe! OST) 128 918 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Captcha obrázek

Dodatečné info

Xindl X - zpěv, ukulele

Dalibor Cidlinský jr. - klávesy, banjo, kytara,

Jan Cidlinský - baskytara

Josef Štěpánek - kytary

David Landštof - bicí, perkuse

 

Manažer:

Zuzana Jarošová

www.zuzanaproduction.cz

zuzana@zuzanaproduction.cz

tel: 603 457 466

 

PR Manažer:

Johana Turnerová

www.turner.cz

Johana@turner.cz

tel:606 232 055

 

V sekci NOVINKY najdete texy všech písní z našeho repertoáru!

 

 

 

Bio a historie

 

Xindl X je pražský popový písničkář, který v hudbě rád kombinuje folk s rapem a v textech s oblibou míchá veselé rýmy s vážnými tématy.

Hraje s kapelou ve složení: Dalibor Cidlinský Jr. (klávesy, banjo, kytara), Jan Cidlinský (baskytara), Josef Štepánek (kytary) a David Landštof (bicí, perkuse)  nebo s komornější verzí této kapely v triu.

X

Historie :

16.8.1979  Xindl X se narodil pod jménem Ondřej Ládek.

1979 – 2007 Ondřej roste z dítěte v muže, přežije těžkou autonehodu, studuje scenárististiku na FAMU, napíše scénář k filmu Restart, pracuje jako textař v relamní agentuře, začíná psát seriál pro televizi… a během toho zakládá jednu kapelu za druhou.

2003 – 2006 Ondřej hraje svoje písně s pop-rockovou kapelou Já a brácha ve složení: Ondřej Ládek – zpěv, sólová kytara, Václav Magid – baskytara, zpěv, Vladimír Heřman – doprovodná kytara, zpěv, Miloš Englberth – bicí. Vznikají první písně ze současného repertoáru.

Únor – březen 2006 Ondřej kapelu rozpouští a začíná svoje písničky hrát toliko s akustikou. Zároveň zkouší hrát s novými muzikanty a zakládá novou kapelu ve složení: Ondřej Ládek – zpěv a kytara, Jana Lahodná – klarinet, Richar Muller – trombon. Pojmenjí se se Jupí Tralala. Název si vypůjčí z Jenuetova filmu Příliš dlouhé zásnuby podle románu Sebastiana Japrisota.

Duben 2006 Richard z kapely pro přílišnou pracovní vytíženost odchází. Ale než se duo stihne rozkoukat, opět se z něj stane trio, protože ke kaplele se připojuje bubeník Robert Švehla (hraje také v kapelách Plankton a Jana Šteflíčková a Kůň).

Listopad 2006 Janu přebírá Hradecká filharmonie a ke kapele přibývá saxofonista Filip Markes.

Březen 2007 kapela začíná připravovat své debutové album s producentem Jirkou Maškem, se kterým se seznámili na svém listopadovém koncertě v Akropoli před Obří broskví. Nahrávají první tři písně. Basové party na nich nahrává Ondřej, ale v koncertní podobě začíná s kapelou hostovat Ondřejův ex-spoluhráč z Já a brácha, basista Václav Magid.

Duben 2007 Ondřej začíná používat pseudonym Xindl X, který si vypůjčil od jedné postavy z filmu Woody Allena Hollywood Ending. Pod tímto jménem nyní vystupuje sólově i s kapelou.

24. dubna 2007 Nové jméno zřejmě přineslo štěstí. Xindlova písnička Mamut zvítězí v prvním ročníku soutěže Česko hledá písničku.

27.4. 2007 Xindl X si zakládá profil na Bandzone a nestačí se divit, že jeho píseň Anděl se skoro měsíc drží v čele BZ hiparády.

Červen 2007 Baskytary v kapele se ujímá Honza Vaníček a natáčí většinu partů na na připravovanou desku.

Říjen 2007 – leden 2008 Honza z kapely odchází a na koncertech s kapelou opět hostuje basista Václav Magid.

Leden 2008 Deska „Návod ke čtení manuálu“ konečně dotočena a začíná se míchat.  kromě již zmíněných na desce také hostuje zpěvačka Jana Infeldová z kapely Jananas a klávesista Petr Novotný (basista kapelyŽalman a spol.) 

Únor 2008 V kapele začíná basovat Filio Havlíček (ex - ve 3 vnoci) a sestava xindlů je konečně kompltní.

Duben 2008 Xindl X coby písničkář vítězí na Pražské portě. Získává také cenu diváků a jeho píseň Dysgrafik je vyhlášena nejlepší písní.

Červen 2008 Xindl X coby kapela vítězí s písní Styky v soutěži Inkubátor na portálu iLegálně.cz.

Červenec 2008 Xindl X coby písničkář se stává vítězem Českého národního finále festivalu  Porta. Týden nato vítězí i v písničkářské kategorii na festivalu Zahrada. A další dva týdny na to se stává i vítězem Autorské Porty na mezinárodním finále Porty v Ústí nad Labem.

září 2008 na televizních obrazovkách se objevuje seriál Comeback, na jehož scénáři se Xindl podílel. Také pro tento seriál napsal dvě nexindlovské písně "(Vsákneš se do mě)Jako déšť" (na text, který napsali spolu s Cannym) a "Krev, pop a slzy".

2.října 20008 vychází Xindlovo první album Návod ke čtení manuálu u Good day records v koprodukci s Championchip records. Pokřtěno je téhož dne v Pražském Abatonu. Kmotrem je Canny z Obří broskve.Na koncertě také zahrál Xavier Baumaxa, s nímž Xindl v následujících měsících podniká turné snázvem "Xindl X a Xavier Baumaxa se hrají navzájem".

Listopad 2008 do kin jde film Vy nám taky šéfe!, k němuž Xindl X otextoval a nazpíval čtyři písně na hudbu Tomáše Poláka z Mig 21 (v případě písně Mimo mísu na jejich společnou hudbu). K písni Mimo mísu je natočen videoklip. V nejbližší době by písně měly vyjít na soundtracku.

Leden 2009 V anketě Radia Proglas o album roku obsadí Xindlova deska Návod ke čtení manuálu druhé místo (za Chlebíčky Bratří Ebenů).  V hodnocení Musicserveru za rok 2008 byla Xindlova píseň Čert nás vem hodnocena jaka pátá nejlepší píseň roku, přičemž Xindl sám se umístil na druhém místě v kategoriích objev roku a osobnost roku a jeho album Návod ke čtení manuálu získalo čtvrté nejlepší hodnocení v makrorecenzi.

Únor 2009 Xindlovo album Návod ke čtení manuálu získalo nominaci na cenu Anděl v kategorii nejlepší folk a country album (a na konec se umístilo na druhém místě za Chelbíčky Bratří Ebenů a před albem Láska jako oliva Ivana Hlase).


Březen 2009 Xindl vypouští do světa videoklip k písni Anděl. Klip v režii Jakuba Sommera se posléze stal nejsledovanějším klipem roku na českém youtube s více než 3.500.000 shlédnutí během prvního roku

Prosinec 2009 Do éteru vniká videoklip k písni Dysgrafik, klip opět v režii Jakuba Sommera, produkce nové verze písně se ujal Honza Ponocný.

Únor 2010 videoklip k písni Anděl získává nominace v Hudebních cenách Óčka v kategorii klip roku a Xindl X je nominován na objev roku

Duen 2010 píseň Anděl získává nominaci na cenu Anděl v kategorii píseň roku ( a končí třetí za Bezvětřím Anety Langerové a Hledá se žena od Mandrage) a vidoklip k Andělovi získává nominaci na Anděla v kategorii klip roku (a končí druhý za Platonic Johnny od Charlie Straight, před Honey od Toxique)

Duben 2010 V kapele končí Filip Markes a saxofonu se ujímá Ondřej Zátka

Červen 2010 Xindl X rozpouští kapelu a začíná natáčet nové CD se zcela novou sestavou muzikantů: bicích nástrojů se ujímá David Landštof, basové kytary Jan Cidlinský a kláves, banja a produkce desky Dalibor Cidlinský jr.

Červen 2010 Xindl vypouští do éteru první singl z připravované desky. Píseň Láska v housce s ním nazpívala zpěvačka Olga Lounová. Režie klipu se tentokrát ujal Jaroslav Fuit.