XIII. století - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

XIII. století gothic-rock / Jihlava

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Gotika- Gotika (1994) 2 682 ×
  • Ten starý dům se rozpadá- Gotika (1994) 1 864 ×
  • Kníže Temnoty- Nocturno (2010) 2 023 ×
  • London after midnight- Nocturno (2010) 1 370 ×

Fanoušci: 248

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
7
Návštěv celkem
33 288
Poslechnuto skladeb
7 939
Profil registrován
5.5.2015

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

PETR ŠTĚPÁN

Zpěvák, hudebník, skladatel a textař v jedné osobě (1962). Vůdčí osobnost gothic rockové skupiny XIII.století. Tento filosof temnoty a renesanční postava nového věku, kráčí v životě mnoha cestami. Je autorem Knihy Nosferatu a Zpovědnice. Píše básně, prózu a povídky. K jeho aktivitám patří zájem o výtvarné umění, divadlo a kinematografii. Prostřednictvím své tvorby se vyjadřuje na širokém poli témat sahajícím od gotického romantismu až po dějinné události a rozpory dnešního světa. Společně se svým bratrem založil v osmdesátých letech punkovou skupinu HNF - Hrdinové nové fronty (1985 – 1988). Mimo XIII.století se věnuje též vedlejším hudebním projektům.
Pro Horácké divadlo složil scénickou hudbu ke třem inscenacím Williama Shakespeara v překladu Martina Hilského a v režii Karla Kříže (Jindřich V., Kupec benátský, Komedie omylů).


PAVEL ŠTĚPÁN

Patří k zakládajícím členům původní sestavy XIII.století. Se svým bratem založil v osmdesátých letech punkovou skupinu Hrdinové nové fronty.
Od roku 2014 je členem jihlavského divadelního sdružení De Facto Mimo.
V současnosti účinkuje v představení Žijí mezi námi, které se hraje v divadle DIOD Jihlava.

KATEŘINA KAMENÍKOVÁ

V sestavě XIII.století působí od roku 2011.

JINDŘICH "Henry" DOSTÁL

V sestavě XIII.století působí od roku 2014.

Bio a historie

XIII. století je česká hudební skupina. Svou hudbu charakterizuje jako gothic rock a podle rozhovorů s Petrem Štěpánem se XIII. století distancuje od jakéhokoliv spojování s tvorbou či zaměřením skupin označujících se jako „metalgotické“, „doomgotické“, apod.. Vznikla roku 1990 z punkové kapely HNF (Hrdinové nové fronty) a své první album Amulet vydali o dva roky později.