Wetapunga - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Wetapunga metal-metal / Tábor

„Bůh ošklivých věcí ...“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

 

Roman  "Nomak" - basa

Jirka "Korda" - bicí

Jan Kaiseršot - kytara

                                       Pavel "Saimoon" Stejskal - zpěv

                                                  

                                                   

                                                   
                                                    

                                                            

 

                                                                             Kontakt

                                                               wetapunga.cz@gmail.com

Bio a historie

Kdysi v dávných dobách, když sám Rohatý s doktorem Faustem v náručí přicházeli k boulím při natáčení vlezlé reklamy na stropní panely, řekli si kytaristé Béďa a Míra, že než poslouchat muziku v rádiu, kde je víc vlezlých reklam, než muziky, začnou radši tvořit muziku vlastní a bez reklam a už vůbec ne pro reklamní účely.

Vybudovali společně památník tisícům padlých vajec, nazvali jej V(a)ječným peklem a začali hrát. Hráli a hráli, tvořili materiál a když ho měli tak zahuštěný, že už v něm mimo jejich dvou kytar nebylo místa pro další nástroje, začali přemýšlet o tom, že by to chtělo nástroje další.

Proto oslovili Jirku, osamělého poutníka-baskytaristu, který marně hledal harmonikáře pro založení originálního post-psycho-progresivního dech metalového dua. Přesvědčili jej, že život jde dál a že je třeba hledat nové výzvy a tak se k nim přidal.

Byli tedy už tři, ale postupem času zjistili, že ani se 17ti strunami nedokáží napodobovat bicí.

A tu nastaly temné časy, neboť nebylo tlučmistra, který by měl dost odvahy vydat se za nimi do V(a)ječného pekla.

Až jednoho mrazivého dne vstoupil do podzemních chodeb páchnoucích sírou hromobijec Aleš. I ukázalo se, že co se zdálo býti hráno rychle, téměř na hranici schopností tří neohrožených strunných hráčů, bude muset býti hráno dvakrát rychleji než doposud. Mnoho puchýřů a křečí stalo se jim denním i nočním chlebem...

Však těžké podmínky zocelily je zcela, zdokonalili se v boji, a společně prožitá utrpení je stmelila. Proto si zvolili za svého patrona Wetapungu, Boha ošklivých věcí...

Pokračují společnou cestou a hledají dalšího druha, který by mocným řevem odháněl zlé duchy, krásným zpěvem konejšil duše svých souputníků, a vábil duše pocestných a všech, které potkají. Ať už jich na další cestě Osud přivane tolik, kolik jich jen v jeho Knize psáno jest...

J.K.

 

Každá báseň má však svůj konec a následují strohá fakta:

BŘEZEN 2013 - do zkušebny se po telefonické pozvánce odhodlal vstoupit v té době 4měsíční bubenický "cucák" Korda, který obdržel bicí ke čtyřicetinám. Díky bezbřehé trpělivosti kapely a svojí píli se po pár měsících stává právoplatným členem kapely.  V té době probíhá také narozeninové vystoupení pro "Lubátora", jako dík za nevšední a zavazující dar.

Následují měsíce poctivého cvičení a shánění zpěváka

BŘEZEN 2014 - probíhá první "vážnější" akce a to Pekelná jízda. Přestože bez zpěvu, výsledek je celkem uspokojující. Následně probíhá ještě pár koncertů v lepším i horším provedení

PROSINEC 2014 - Konečně se objevuje "ten kdo vládne hlasem" a kapela nabírá další energii. Lukáš Straka se zkušenostmi z několika kapel se okamžitě dává do práce na textech a postupně se sžívá s kapelou.

DUBEN 2015 - První vystoupení "kompletní" kapely na festivalu v Terezíně.

Přesun kapely do zkušebny v Táboře s cílem být blíže dění a nedojíždět do 25km vzdáleného (i když jinak maximálně vyhovujícího) Oldřichova.

Následuje několik vystoupení v průběhu celého roku, to vše zakončené vrcholem sezóny Táborskou rockovou mapou.

To vše už bohužel s prosakujícími neshodami v kapele a předem avizovaným odchodem basáka "Huga", který se rozhodl založit svůj vícenástrojový a vícežánrový projekt.

LEDEN 2016 - Kapela ukončuje spolupráci se zakládajícím členem a dříve jedním z hlavních "mozků" kapely Béďou. Těsně předtím však přichází také pozitivní zpráva v podobě příchodu povahově i hudebně výborného baskytaristy. Je jím člen Damage,inc. Roman "Nomak" Zatloukal. Ve slušném tempu probíhá sherávání kapely ve skvělé atmosféře a příprava na jarní rozjezd na pódiích.....

LEDEN 2017 - Kapela nahrává demo ve studiu Grove music, máme za sebou několik vystoupení na menších i větších akcích. Bohužel již ve studiu se projevuje jiná mentalita a hudební "vyznání" kapely a zpěváka Lukáše, což na jaře končí jeho odchodem. Naopak se konečně podařilo najít výborného sólového kytaristu - Honzu Kaiseršota z Pelhřimova. Bohaté zkušenosti, nové nápady a prostě po všech stránkách to co jsme hledali.

PODZIM 2017 - Poslední kamínek do mozaiky - zpěvák momentálně nefungující kapely Krakatice - Saimoon (Pavel Stejskal) doplnil naší bandu. Postupně nazpíval stávající songy, a to mnohem pestřeji, lépe a hlavně - mnohem vhodněji pro styl Wetapungy. V prosinci tak proběhla generálka v nové sestavě na frontmanově domácí půdě. Momentálně se chystáme koncertovat a "dát o sobě vědět".

ZÁŘÍ  2018  -  Během léta jsme zahráli na několika akcích, střídavě s lepšími i horšími zážitky. Na konci léta dochází k další změně - odchází (nejen služebně) nejstarší člen kapely. Náznaky se objevovaly již delší dobu, nakonec se rozhodl vrátit do kapely, ve které kdysi dávno začínal. Velká škoda odchodu ze stabilizované kapely chystající se na podzim do studia. Takže dál valíme ve čtyřech.