WAGON - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

WAGON rock-jazz / Ostrava

„Bass Player“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Jmenuji se Láďa Neugebauer, ale muzikanti mi říkají Wagon. Nejsem žádný skladatel, jen muzikant, baskytarista.  Původním povoláním:-) jsem celkem ortodoxní rocker, ale protože  mám rád muziku jako takovou, svezl jsem se i v blues, jazzu a taky ve folku, či folkrocku. Hraji na klasické basy-skvělý Fender Jazz Bass, Fender Precision Bass a taky na neméně skvělý pětistrunný bezpražcový Fokus MM5. Jak jsem se již zmínil, žádný skladatel nejsem, ani zpěvák, takže zde najdete jen mé basové "lajny", které jsem v průběhu času stvořil s různými kapelami. No a jelikož dělám taky recenze baskytar, aparátů, efektů, procesorů a dalšího "nízkokmitočtového neřádu"  pro časopis Music Store, tak kdo z basistů (a nejen basistů, samozřejmě) má zájem, může zaznamenat mé postřehy a názory nejen v Music Storu, ale i na webu tohoto časopisu:

http://www.music-store.cz/autori/lada-neugebauer

Gear:

Fender Jazz Bass

Fender Precision Bass                              

Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX   

Trace Elliot 1048H                       

Ibanez SW 65

Yamaha DD 6 digital drummer                                        

Planet Waves cables

Bio a historie

...na basu hraji tak od 14 let, vystřídal jsem mnoho nástrojů - od Jolany Iris, Galaxis, pak to byla "pecka", tzv. český Rickenbacker-Jolana  D Bass. Celkem klasická cesta českých basistů:-)). Pak se člověk dostane ke kvalitnímu nástroji a najednou mu to šmidlání začne znít...:-)

Stejně tak jsem i prošel mnoha kapelami, nemá cenu je tady vyjmenovávat. Ale stylově to bylo od hard rocku, metalu, blues, hrál jsem jazz, funky... Zabrousil jsem i do folkrocku, kde jsem maximálně uplatnil bezpražcovou basu. Můžu tedy říct, že se nevyhýbám žádným stylům, či žánrům, život bez muziky si snad ani neumím představit. Já vím, je to otřepaná fráze...:-)))

Mezi mé oblíbené basisty, či i jiné muzikanty patří třeba Geddy Lee (Rush), Billy Sheehan, Victor Wooten, Marcus Miller, Sting, Flea, Rob Trujillo, ale samozřejmě i  Eric Clapton, Gary Moore, Santana...., ani je snad všechny nevyjmenuji... A z těch českých mistrů je to  "Guma" Kulhánek, Jirka Veselý, Michal Pavlíček, Radim Hladík..., taky by to bylo hóóóódně dlouhé:-))