Vyzj - Novinky | Bandzone.cz

Vyzj metal-folk / Vizovice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Temná Noci
  Nezařazeno
 • Jeho příchod
  Nezařazeno
 • Žalozpěv
  Nezařazeno
 • Dubová tvář
  Nezařazeno
 • Súmrak
  Nezařazeno

Zelený přicházá, aneb demo CD dokončeno!

(Upraveno: )

Psal sa rok 2010, když vznikly první skladby pro­jektu Vyzj. Na počátku roka 2011 byla zveře­jněna první skladba s názvem Temná Noci, která z hlediska oblíbenosti u posluchačú zcela předčila moje očekávání. Po 9 měsí­coch sa dokončilo skládání zbylých 4 skladeb do dema Pří­chod Zeleného a započalo nahrávání.

Demo mělo byt hotové ještě na zimní slunovrat, z důvodu nedostatku času a zkušeností s mas­teringem sa ale výrazně odsunulo. Vešk­eré nahrávání a mixování probíhalo v domácích pod­mínkách, ne ve studiu. Včilkaj  nadešel rok 2013, přežili jsme aj pláno­vaný konec světa a demo CD Pří­chod Zeleného je hotové. Byly sice v plánu i nějaké ty vokální části, nicméněj je potřeba sa pohnút daléj a starú kapi­tolu uza­vřít. Není vylúčeno, že něk­terá skladba neb­ude v budúcnu znovu nahraná se zpěvy.

Rád bych poděko­val své přítelkyni Dianě za krásnú kresbu Zeleného Muža pro pře­bal dema a grafikovi Ythren­ovi za jeho následné zpra­cov­ání a pomoc s vek­tor­izací nového loga.

Na novém webu webu sa budú kromě dalších hudeb­ních děl objevo­vat takéj pověstí, články a časem nějaké povídky z Vizovicka.

Demo CD lze stáhnút na  nově spuštěných stránkých Vyzj.cz nebo poslechnút na Soundcloudu (nebo tu na Bz.)

Tož přeju Všem krásný poslech a budu rád za jakúko­liv zpětnú vazbu. Slava!

Nahrávání dema "Příchod Zeleného"

(Upraveno: )

S menším zpožděním konečně možu oznámit, že bylo dokončené skládání dema a od zítřejšího dňa sa bude konečně nahrávat. Demo CD ponese název "Příchod Zeleného" a tématicky bude zaměřené na symboliku, kterú možete vidět na přebalu - tj. Zelený muž. Prastarý pohanský symbol, duch přírody, který přežil aj fanatickú christianizacu Evropy a do dnes na nás hledí nejen z monumentú a architektury. Za jeho kresbu vděčím svojí nejmilejší. :) Jedná sa o podobu z vizovského náměstí. Pokáď pújde všecko podle plánu, bude demo hotové okolo zimního slunovratu. Stáhnút ho bude možné na oficiálních stránkách www.vyzj.cz. Očekávat možete jak temnú doomovú atmosféru, kterú načala Temná Noci, tak pozitivní prvky z Valašského folklóru, epické pasáže, melancholické chvíle a konečně také folkové prvky, jako akustická kytara, píšťaly, brumle, tamburína, aj.

Příchod ZelenéhoTracklist:
1. Temná Noci                          4:50
2. Jeho příchod                         6:10
3. Žalozpěv                                 7:35
4. Dubová tvář                            9:20
5. Súmrak (outro)                      1:20

(délky jsou orientační)

 

 

 

 

Aktualizace 26.12.2011:

Z dúvodu časového vytížení mosím vydání dema odložit na začátek roku 2012. Okolo ledna a února by mohlo být vše hotové, tož buďte trpěliví!

Nová skladba - Píseň havranů!

Vyzj představuje druhú skladbu, dneškem oficiálně zveřejněnú a všem fanúškom aj náhodným posluchačom přeje příjemný poslech. Píseň havranů je možné opět stáhnút v plné kvalitě na oficiálních stránkách. A včil, nechť havrani zpívajú a jejich ozvěna sa roznášá po horách...