Vox Iuvenalis - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Vox Iuvenalis classical music / Brno-město

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Šla Maria do kláštera- Čas radosti, veselosti (2003) 422 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Den přeslavný jest k nám přišel- Čas radosti, veselosti (2003) 259 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Leoš Janáček - Exaudi Deus 1 400 ×
  • Antonín Tučapský - Potom 606 ×

Fanoušci: 8

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
3 438
Poslechnuto skladeb
1 687
Profil registrován
21.8.2013

Členové

Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Vox Iuvenalis (Hlas mládí) je amatérský smíšený pěvecký sbor, jehož členové jsou převážně studenti a absolventi brněnských vysokých škol. 
  Vznikl v roce 1993 s přáním absolventů Gymnázia Vídeňská Brno pokračovat ve sborovém zpěvu i po absolutoriu. Od té doby si vybudoval postavení kvalitního mladého souboru, což potvrzují četná ocenění na mezinárodních soutěžích a účast na rozmanitých hudebních projektech doma i v zahraničí. Od roku 2000 působí pod záštitou Vysokého učení technického v Brně (dále jen VUT).
  Zkoušky sboru se konají pravidelně v pondělí a čtvrtek vždy od 18:00 do 21:00 v aule fakulty architektury VUT, Poříčí 5, Brno.

Bio a historie

Sbor založil a od počátku vede Jan Ocetek (*1972), absolvent FF MU, PdF MU a JAMU v Brně (obor dirigování u doc. Lubomíra Mátla). Na mnoha festivalech a soutěžích v ČR i zahraničí získal ocenění poroty za vynikající dirigentský výkon. Je uměleckým ředitelem celostátní hodnocené přehlídky gymnaziálních sborů GYMNASIA CANTANT a pedagogicky působí jako interní doktorand na katedře kompozice a dirigováni JAMU Brno. Současně je druhým sbormistrem Českého filharmonického sboru Brno.