Vlasta Redl - Novinky | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Vlasta Redl world music-rock / Tramtária

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Vyletěli okna
  Nezařazeno
 • Opět na výletě
  Nezařazeno
 • Dohrála hudba
  Nezařazeno
 • Dvakrát
  Nezařazeno
 • Husličky
  Nezařazeno
 • Přiteli
  Nezařazeno
 • Smrti
  Nezařazeno
 • Večer křupavých srdíček
  Nezařazeno
 • Až na poslední stránku
  Nezařazeno
 • Jak vlastně vypádáš
  Nezařazeno
 • Kolem a kolem
  Nezařazeno
 • Poslední leč
  Nezařazeno
 • Twin Peaks
  Nezařazeno
 • Šest deštových kapek
  Nezařazeno

Koncerty

(Upraveno: )

www.redl.cz

NA FAMOTĚ UEFA

(Upraveno: )

Rok se s rokem sešel a je tu opět čas sklidit úrodu citrónů, odstrojit vánoční stromeček, nakoupit občerstvení asi tak pro sto lidí, a pozvat všechny kamarády a příznivce k nám do Kobeřic na letos už 25. ročník neformálního setkání spřátelených kapel, písničkářů, muzikantů, malířů, sochařů, mistrů světa v hokeji a různých dalších komediantů, všeumělů a jiných extraordinérních podivínů na dalších "předčasných hudebních dožínkách", které se tu uskuteční předposlední víkend v květnu, tradičně pod záminkou fotbalového střetnutí, tentokrát proti prestižnímu dámskému výběru družebního podniku Moulin Rouge (což je - pro vás přespolní - jedna známá brněnská "půjčovna dívek")).
Slavnostní výkop provede s mikrofonem v ruce legendární sportovní komentátor Karol Polák. 
Věřte mi, měli jsme tu už všelijaká esa, hráli tu Buty, Nedvědi, Ivan Mládek, návštěvou nás poctili Jarek Nohavica, Lucka Bílá nebo Petr Novák, ale stejně jsem fakt pyšný, že se mi podařilo angažovat tuto asi největší z našich komentátorských legend (i když Záruba, Vichnar nebo Bosák jsou taky skvělí)), a obzvlášť po všech těch letech, kdy jej tu tak roztomile imitoval Dalibor Štrunc… 

S panem Karolem jsme se setkali vloni na zahrádce hotelu U zlatého selátka v Kladně a kupodivu se nenechal dlouho přemlouvat - zdaleka ne každý ví, že je i vynikající zpěvák (i když mohlo nás to napadnout - s takovým hlasem, že…)), a dokonce slíbil, že nám po zápase na jevišti i zazpívá a povypráví pár historek z oněch pozapomenutých slavných dob, kdy se před ním po ledě proháněli s hokejkami Golonka, Nedomanský, Charlamov či Bobby Hull a Espozito, a ze střídačky prskal vzteky Tarasov. 
Možná si něco zazpíváme i spolu ! 

Před naším fotbalem hraje od 14°° Kobeřické Áčko na místním Old Trafford normální mistrák, takže kdo toužíte vidět opravdický fotbal, kde jde hlavně o body, můžete přijet dřív, my začneme v 16°° a půjde nám hlavně o to, aby to nebyla nuda. 
Hned poté, co rozhodčí odpíská konec a vyměníme si s děvčaty dresy, ozve se z nedalekého jeviště první kapela a pak se budou střídat další a další účinkující až někdy do půlnoci a pak se pravděpodobně rozptýlíme po stáncích a hospodách a budeme pokračovat v nakročeném směru s kytarami či bez nich až do rána, nebo do oběda, podle individuální formy a možností umělců.

Pro tuto chvíli vyjmenuju jen jednotlivá čísla programu, zatím bez pořadí, během příštích dvou týdnů sem přihodím nějaké podrobnosti a odkazy, kde si můžete poslechnout nějaké namlsávky.

Letošního benefičního koncertu na počest vítěze bojů o Pohár na famotě UEFA se zúčastní :

Karol Polák - viz výše
Matěj Morávek Trio - inteligentní a proaranžovaný moderní rock-jazz-funky styl, kde si náš kytarista Mates vynahrazuje své hudební přetlaky, které by publikum Vlasty Redla už asi neskouslo
Lucie Revival - špičková rocková skupina z Plzně, kde působí i náš letitý zvukař a parťák Jirka Šneberk, řečený Šprcka
Berušky - dívčí kapela z Jablonce, která hraje a perfektně zpívá Country, říznuté Irskem 
Petra Šany Šanclová - tentokrát s trochu netradičním doprovodem 
Lukáš Pavlásek - jehož vykulené oči zná z televizních reklam na T-mobil asi každé malé dítě, a ti dospělejší z jeho skečů v pořadech Na stojáka
Ondřej Hlas & Kateřina Svobodová - dvě namátkou vylosované děti jednoho hodně známého písničkáře z Prahy
Walter Bartoš Band - s šíleným kytaristou a zpěvákem Paľo Hrnčiarikem, kterému pro jeho zvláštní styl hry přezdívám Divotvorný Hrnec
a na závěr Naše nová kapela - se kterou mám tu čest hrát už čtvrtý rok i já, tentokrát se slovenskou elitní rytmikou Gašpar-Buntaj a řadou sólistů a hostů

Samozřejmě, muzikantů, i těch známějších, přijede mnohem víc, a já už vím i kteří, a je dost pravděpodobné, že mnozí z nich se nechají unést kouzlem okamžiku a octnou se na jevišti také, ale tak to tady už dlouhá léta chodí a to je to, co se nám na téhle akci líbí. Překvapení ! 
Kdysi to bylo normální skoro na všech festivalech, dnes už vás pustí na plac jen když máte řádně sepsanou smlouvu… nu což, byznys je byznys… Tak aspoň jednou v roce chci být obklopen lidmi, které mám rád, kterých si vážím, a na které celý rok nemám čas. A taky se pozdravit s těmi, kteří mají rádi nás a na jiných festivalech je k nám nepustí ochranka. 

Tož tak, milí Přátelé a Sledující, budete-li se 24. května nudit, přijeďte se přesvědčit, já budu celý ten program uvádět a budu se ze všech sil snažit, aby mi v publiku nikdo nezíval. 
Každý návštěvník ode mě dostane podepsané CD a protože tržby na naší nedávné šňůře Poslední kapitola překonaly všechna očekávání, asi rozhodím do davu i pár krabic knížek. 

Úspěšný spisovatel ! To by mě teda fakt ve snu nenapadlo…
A že můj fotbalový výkon bude komentovat naživo sám Karol Polák, tak to už je úplně za horizontem mojí fantazie.
(Já jsem snad v minulém životě musel udělat nějaký dobrý skutek !)))

Díky za to, že jste dočetli až sem a hezky si užijte státní svátek.