Veronika Wildová & Divoko - O kapele | Bandzone.cz

Veronika Wildová & Divoko pop-folk / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Krásnější ženy (official)
  Nezařazeno
 • Příliš (živě, 2017)
  Nezařazeno
 • Hvězdy
  Nezařazeno
 • Freedom
  Nezařazeno
 • A staré rány nebolí - text Michal Horáček
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Kapelu můžete bookovat prostřednictvím platformy Poopeek

Písničkářku Veroniku Wildovou a její kapelu Divoko charakterizují neotřelé pop-folkové písně a české texty. Svou tvorbou vesele i melancholicky odráží pocity současné mladé generace.

 

Veronika Wildová je mladá česká zpěvačka a písničkářka. V roce 2016 strávila půl roku ve Spojených státech, kde představovala svoji tvorbu na open-mic večerech a v místních klubech. Zastesklo se jí po místě srdečně bližším – Praze, a také českém jazyku. Vrátila se, aby dala dohromady kapelu Divoko a ryze český repertoár. Její pop-folkové písně, které občas prozradí lásku k britskému indie-rocku, si kladou za cíl pravdivě i s nadhledem reflektovat pocity současné mladé generace.

 

Kapela Divoko je složená z ostřílených muzikantů. Pánové, kteří mají za sebou úspěchy s kapelami Lazy Bones, Excelence nebo třeba Vltavy, Veroniku doprovází a společně vytváří barevné aranže, které dávají znát jejich původní žánrové vyhranění – totiž britský rock a tradiční blues.

 

Veroniku a Divoko čeká v roce 2018 vydání dvou singlů – Krásnější ženy a Voda. V roce 2017 vydala singl Hvězdy a několik písní v komorním provedení “z kuchyně”.

 

Její tvorbu najdete zde:

Bio a historie

 Veronika Wildová

Svou uměleckou dráhu započala, když se ve třech letech naučila hrát na klavír Skákal pes. 

V roce 2010 založila kapelu Merely Wild, se kterou natočila dvě LP a koncertovala po Čechách. Chytila rockového ducha, ale nevzdala se pomyšlení na plouživé písně.

V roce 2016 si zabalila pět a půl švestky a strávila 6 měsíců cestováním a hraním v USA (Providence, Boston, stát Rhode Island...). Nabrala zkušenosti skvělé i méně svělé, a zjistila, že co nemá v sobě, za mořem nenajde. Tato cesta ji inspirovala po návratu domů k nové tvorbě.

V současné době spolupracuje se studiem Black&Gold, se kterým vydala singl Hvězdy (2017) o své zámořské cestě, a v roce 2018 chystá singl Krásnější ženy. 

Videoklip bude brzy!

V minulých letech jste viděli: 

(www.merelywild.cz
Promo CD:
2013: Light (s kapelou Merely Wild)
2012: Understand It Well (s kapelou Merely Wild)
2010: Endless Love