verkaufmusique - O kapele | Bandzone.cz

verkaufmusique experimental-industrial / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • První republika 2013 planeta.j.j
  Nezařazeno
 • Aussiedlung 2013 planeta.j.j
  Nezařazeno
 • Oslava 2013 planeta.j.j
  Nezařazeno
 • V- MUSIQUE 05 Millenium
  Nezařazeno
 • V- MUSIQUE 05 Parallel lines
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Verkauf- Musique aka (verkaufmusique) 02- 10

viz německo-francouzký název fungující v Česku, V-Musique je multimediální projekt, jak je vlastně zakódováno již v názvu, je především o spoustě odkazů a kritice konzumní a vyprázdněné společnosti existuje od roku 2002.
Inspirace je v 70.letech, jak ve francouzském a italském filmu, tak rovněž hudbě, viz. německá avantgarda jako CAN, Kraftwerk,Tangerine Dream či Einsturzende Neubauten, tak francouzském šansonu, či obskurního popu. Vše je doplněno fotografickými a projekčními kolážemi, za pomoci "meotarů" většina "skladeb", je v projektu nahrávána na vintage nástroje např. syntezátory ze 70.let, ale i klasické cívkové magnetofony, nicméně absolutně "nevadí" vkládání dobových konverzací z filmů, krátkých filmových sekvencí, vše doplněno řádnou, nicméně nikoliv prvoplánovou provokací. Především fiktivní fabulací o bývalé NDR-"die Maketten", napadání "klasických" stádních hodnot, ať utvářených nomenklaturním socialismem či současným konzumním kapitalismem. Nemusí se moc mluvit či proklamovat, protože je to hodně individuální a proto na seancích, které se konají jednou za rok, je vše doprovázeno multimediálně, "popartově",ale hudba a výstava a s ní celý "živý" V-Musique, je lehká "kavárenská burleska" a provokace. Publikum je proto složeno dílem z nahodilých "civilů", ale rovněž výtvarníků, "artařů" a hudebníků, kteří v celém projektu "marně" hledají prvoplánově hudbu. Verkauf-Musique není pouze o hudbě. V postmoderní společnosti je to projekt dvou spolužáků z jedné fakulty UK, kteří se znají cca 30 let a je jasné, že k tomu patří i odkazy na historii, sociální postoje, karikatury různých společenských typů a modelů kolem, vedoucím opět a pouze k jedinému, vždy ovládnout mocí stádo a dát mu hry, či výprask a spoustu blafování či "potřebných" pseudočinností navrh. O tom, že hodnoty se neměří ani konzumem ani totalitou moci, či jakoukoliv silou. Že věci jsou pomíjivé... Že je dobré nebrat se moc vážně, protože až konce určí, jak to doopravdy bylo. A hlavně, "nikdy to není tak ...., jak se to upeče ! " :-) Možná...


"V-Musique fur jede familie"; 4/4 06 Café-gallery Kolíbka,Praha
"Gold und Liebe" ; 13/3.07 Café-gallery Kolíbka,Praha
" Die MAKETTEN" ;11/12 08, Galerie- Doubner, Praha. Foceno a realizováno za účasti T.L. Skutr j.h. a Studia DADA.
"Die mini-Maketten"; 16/12 09;Café-Gallery Kolíbka,Praha.

články- viz FlashArt 2/09, Právo viz 7/08, recenze CD "Sein leben" Rock a Pop 8/10.

Důležitá transformace:

Na konci roku 09 proběhlo úspěšné natáčení CD "Sein Leben", ve studiu 3bees, Duo- O.J.Marabu a J.J.Planeta se rozrostlo na trio- J.Chary je zkušený kytarista, baskytarista a producent.
Trio Verkauf-Musique se oficiálně přihlásilo a založilo nový směr PUNK-DUSTRIAL.

CD a koncerty se plánovaly, k významnému výročí O.J. Marabu na březen 2010.  

Carpe Diem- křest alba "Sein leben". Na koncertech Verkauf-Musique v roce 2010 vystupuje jako další člen kytarista Richard Uly. 

Repríza křtu CD Sein leben, "Sein leben- die Maketten "; 12/6 010, Café-Gallery-Kolíbka, Praha. 

Odchodem  J.J.Planety, který produkoval a vytvářel image a vizi  projektů V-M 02-10, končí jedna etapa projektu V-M.

Děkujeme za pozornost V-M

www.myspace.com/vmverkaufmusique

Bio a historie

Verkauf -Musique, který byl původně experimentální "dada" café-burlesque projekt,  ve stylu "Geniale Dilettanten", prožil rokem 2010 poměrně turbulentní období, když se ukázalo, že dva hlavní protagonisté J.J. Planeta a O.J. Marabu mají rozdílné představy o dalším fungování Verkauf-Musique. Začalo změnami v sestavě, z dvojky se stala trojka J.Chary(bg, gt), později kvartet doplněn o Richarda Uly (gt). Tím se ukončilo původní období projektu Verkauf-Musique. Křest alba "Sein Leben" , březen 2010, klub Carpe Diem a koncert v Café Kolíbka, červen 2010.

 J.J.Planeta, nois maker, image, slogany, video-podklady, texty a obaly  CD a jejich produkci, se vrátil ke kořenům, k tvoření poetičnosti a industriálních obrázků periferie mysli,sám. Spolupracuje i na dalších videoart- projektech. Podrobnosti přineseme!

Zde je  I. období Verkauf-Musique 2002-10...A  vývoj J.J. Planeta 2013 Verkaufmusique.