Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Verkauf Musique alternative-punk / Praha

„27.2. - Balada bar, Praha - w/ The Lux (IT)“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Styl kapely je ovlivněn anglickým punkem 70. let a německou deutche neue Welle.

Bio a historie

Vzpomínky na historii Verkaufu

Počátky historie skupiny Verkauf – musique sahájí do podzimu roku 2001, kdy dva spolužáci z právnické fakulty uvažovali o vytvoření obrazově-hudebního projektu. Jedním z nich byl Jan Ondřej a druhým Jiří Šimeček známý z hudebních projektů 80. a 90. let mimo jiné Letadlo a Toyen. Tak vznikla myšlenka „Verkaufu“ založená na kombinaci vizuální složky s využitím archaických zařízení pro promítání typu Meotar, ale i moderních dataprojektorů a složky zvukové – hudební. Od roku 2002 vyprodukoval Verkauf  každý rok  jeden nosič CD nebo DVD.

Ke změně ve vývoji došlo v roce 2009, kdy se původně dvoučlenná skupina rozšířila o třetího člena a změnila se i koncepce. Tím třetím členem byl kytarista Jiří Charypar známý hudebník působící mimo jiné ve skupinách Babalet, Švihadlo a ve znovuobnovené skupině Mama Bubo.  Verkauf – musique tak nadále funguje jako čistě hudební skupina. Tříčlenná sestava Verkauf – musique ve složení Charypar – basa, kytara, Ondřej – zpěv, kytara, Šimeček – bicí natočila na začátku roku 2010 první oficiální desku Verkauf – musique s názvem Sein Leben. CD produkoval Jiří Charypar a desku si dodnes můžete koupit v Bontonlandu. Nová sestava doplněná o kytaristu Richarda Ulrycha poprvé vystoupila živě v klubu Carpe Diem 31. 3. 2010, kde bylo také pokřtěno CD Sein Leben. (video -  Machen  obsažené ve složce videa je z tohoto vystoupení).

Ke změnám v sestavě skupiny dochází na podzim 2010, kdy vedle J. Ondřeje – zpěv, kytara a Jiřího Charypara – kytara,  tvoří sestavu Miloš Vaculík – basa (skupiny Moped, Jaguár) a Jan Chromovský – bicí. Tato sestava vystoupila  jako předkapela slovenské skupiny Karpatské Chrbáty v klubu Vagon v Praze dne 14. 11. 2010 (viz foto z tohoto koncertu). Dá se konstatovat, že je to jeden z nejvýznamnějších koncertů Verkauf - musique. Na tomto koncertě  hráli také dva ze tří členů současné sestavy kapely (Ondřej, Vaculík).

Na jaře 2011 vychází CD Vekauf – musique  live, které mimo jiné obsahuje čtyři skladby z koncertu ve Vagonu 14. 11. 2010. Desku produkoval Richard Pecha. Tyto čtyři skladby si můžete na těchto stránkách také pustit. Na jaře 2011 se opět změnila sestava na koncertu v paláci Akropolis, kde hrál Verkauf jako předkapela známé skupiny Krucipusk v červnu 2011.  Verkauf se zde představil  ve složení J. Charypar, J. Ondřej  doplněná o Vladimíra Václavíka – basa (mimo jiné Tazafarou) a Martin Kocián – bicí (Tazafarou).

Na podzim 2011 převzal kytaru po J. Charyparovi kytarista Petr Václavík a nová sestava (Ondřej, bratři Václavíkové, Kocián) odehrála několik dalších koncertů mimo jiné v klubu Kain (společně se skupinou waXna)  a také  Havran. Zúčastnila se také  soutěže kapel Emergenza v lednu 2012. Posledním vystoupením této sestavy byl koncert ve Vagonu dne 26. 3. 2012. Verkauf zde vystoupil jako předkapela skupiny  Mama Bubo  J. Charypara.  Koncert této sestavy Verkaufu je zaznamenáno na oficiálním bootlegu „Das beste bis 2012“. Záznam pořídila a upravila Magda Uxová.

Na podzim 2012  zahájila své působení sestava Verkaufu (J. Ondřej – zpěv, kytara, M. Vaculík – basa, zpěv, P. Mondík – bicí), která odehrála svůj první koncert společně se skupinou waXna v klubu Žižkovský suterén dne 20. 2. 2013. 

Nyní funguje kapela ve složení Jan Ondřej - zpěv/kytara, Jiří Charypar - kytara, Ondřej Uvíra - Baskytara, Matěj Machart - Bicí. V této formaci vystupuje Verkauf Musique napříč pražskými i mimopražskými kluby společně s kapelami všech žánrů a za posledních několik let v toomto složení přidal Verkauf Musique do svého repertoáru mnoho nových autorských písní, z nichž několik jich je zaznamenaných na albu Die Farben - Zimmer Frei, které kapela nahrála v roce 2016. Na rok 2020 kapela chystá zbrusu nové výroční album složené jak z nových tak i klasických skladem Verkauf Musique.