Vaill - O kapele | Bandzone.cz

Vaill gothic-rock / Rumburk

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Intro
    Nezařazeno
  • Chce se ti spát
    Nezařazeno
  • Neumírej
    Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Bicí, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

(-(-(-_-)-)

 

Carlos Vaillinen - zpěv

Lukáš Sedláček - kytara

Ladislav Růžička - basová kytara

Jan Švajcr - bicí, vokály

 

OFICIÁLNÍ STRÁNKY

FACEBOOK

Bio a historie

♦ Už někdy od roku 2006 se Carlos jako kytarista snažil založit nějakou tu kapelu. Jenže k mání nebyli skoro žádní adepti, a tak byly první pokusy realizovány vždy ve dvou či třech lidech.

♦ Věc se začala vyvíjet ode dne 27.6.2009 na Rumburské Sekané, kde Carlos potkal kytaristu Jakuba. Zde se domluvili na budoucí spolupráci a dali si na sebe kontakt. První pokus o kapelu (tenkrát ještě bez názvu) začal v zimě 2009 v Krásné Lípě ve složení: Carlos (kytara, zpěv) a Láďa Jaroš (bicí). Zkoušení však vydrželo pouze 1 měsíc, protože stále chyběli členi do kapely. V té době vznikl při jedné Carlosově bezesné noci název „Vaill”.

♦ První oficiální zkouška proběhla 24.2.2010 v DDM Rumburk. Na této zkoušce se sešli jen Carlos a Kuba, ale o týden později proběhla zkouška už ve čtyřech lidech. Nová sestava vypadala takto: Carlos (zpěv, baskytara), Kuba Valtr (rytmická kytara), Láďa Jaroš (bicí) a Lukáš Sedláček (sólová kytara). Na další zkoušku už Láďa z osobních důvodů nedorazil, a tak kluci po několik zkoušek ve třech zápasili s automatickým bubeníkem z kláves. Vůbec se to nedalo poslouchat. První nazkoušenou skladbou je „Noc plná těžkých vážností”.

♦ Záchrana pro kapelu přišla 7.4.2010, kdy Kuba přizval na zkoušku svého spolužáka Honzu, který se následně rozhodl zůstat ve Vaill jako bubeník. Kapela tak fungovala dlouhou dobu, ale Carlose baskytara nebavila, protože se chtěl soustředit jen na zpěv. Do kapely 26.5.2010 proto na návrh Honzy přichází baskytarista Láďa. Kapela takto hraje po dlouhý čas a výrazně a rychle se sehrává. První oficiální vystoupení probíhá 10.6.2010 na Rumburském náměstí.