Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Utopenci ve vlasech alternative-rock / Brno

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Už je to tak 737 ×
  • Déšť 533 ×
  • Bojím se jen pomyslet 553 ×
  • Vrásky 454 ×
  • Pekelná jízda 450 ×
  • Mrtvý muž 507 ×
  • Zticha 388 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

Srabsky alternativní rock ve složení:

Utopenec t.o. - zpěv, kytara

Utopenec vajolin - housle, zpěv

Utopenec coach - baskytara

Utopenec quitar - kytara, zpěv

Utopenec seesaw - bicí

Bio a historie

Utopenci - Historie

Skupina Utopenci ve vlasech se ocitla na tomto světě poněkud nevšedním způsobem. Zprvu začínala jakožto jednočlená kapela se zakládajícím a po dlouhou dobu jediným členem Františkem Černínem (později Utopenec, t.o.). V této sestavě vystoupila ještě bez současného názvu na chatě v Bučovicích možná již v létě roku 2005 s písněmi Visacího zámku. Hudební přehlídka to byla poměrně krátká, poněvadž s postupujícím večerem zmizel veškerý cit v rukou a prstech, což vedlo k předčasnému ukončení živé produkce, kterou vystřídala za velkého ohlasu hudba reprodukovaná a mnohem kvalitnější. Tak či tak, základy byly položeny a brzy ráno získala skupina i svůj název za posměchu budoucích členů kapely, kteří o svém hudebním osudu ještě nevěděli.
Utopenci ve vlasech pak poměrně dlouhou dobu nevystupoval a příležitostně skládal písně, dokonce se mu podařilo získat podporu Mikea Pixiese z Visacího zámku, který ji stvrdil podpisem do indexu Františka Černína.
Stále jednočlený soubor se rozšířil kolem dubna roku 2006 v brněnské restauraci Sklep, kdy došlo mezi spolužáky v maturitním ročníku Biskupského gymnázia k rozhodnutí, že založí hudební skupinu, k čemuž se výborně hodila již delší dobu existující kapela Utopenci ve vlasech. Ten samý večer se Jakub Tichý (později Utopenec, seesaw) dozvěděl od Markéty Dvořákové o jejím plánovaném prodeji bicí soupravy a protože byl jediným majetným kolem stolu, zaujal místo bubeníka. Mezi přítomnými byl ještě Jan Hökl - kytara (později Utopenec, quitar), Radim Běloušek - kytara a původní člen Utopenců František Černín, který se pro naprostý nedostatek financí rozhodl pro zpěv. 
Následovalo obtížné hledání baskytaristy, které rezultovalo v přijetí Rostislava Stříbrného (později Utopenec, coach), který sice s tímto nástrojem žádné zkušenosti neměl, zato s klarinetem ano, a měl tudíž veškeré předpoklady pro zahájení hudební kariéry.  
Utopenci ve vlasech začali zkoušet ve vile rodiny Tichých se začátkem léta, Rostislav Stříbrný totiž ten den obdržel baskytaru a mohl se tak na zkoušce po své dvouhodinové praxi s nástrojem prezentovat. Po určité době se jako host začal zúčastňovat i Jan Kohoutek (později Utopenec, vajolin) s houslemi, až nakonec zůstal na věky. 
První veřejné vystoupení Utopenci ve vlasech prodělali na maturitním večírku Oktávy A v roce 2006, čímž bylo nezadržitelně potvrzeno, že tato skupina skutečně existuje.
Na podzim roku 2007 bohužel skupinu opustil Radim Běloušek. Utopenci se však rozhodli neangažovat nového kytaristu a sestava zůstala pětičlenná - Jakub Tichý (bicí), Rostislav Stříbrný (baskytara), Jan Kohoutek (housle, elektrifikované housle, jednou zpěv), Jan Hökl (kytara, občas zpěv), František Černín (zpěv, občas kytara). V této sestavě zkoušeli Utopenci dlouhou dobu u Tichých doma, ale později se museli přesunout a do současnosti zkouší ve Starém Lískovci na Lampě.