Ústav Sociální Péče - O kapele | Bandzone.cz

Ústav Sociální Péče big-beat-rock / Lázně Bohdaneč

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Alkoholická (Kultůra punk)
  Nezařazeno
 • Chladná (Kultůra punk)
  Kultura punk
 • Fabriky (Kultůra punk)
  Kultura punk
 • Kanibal (Kultůra punk)
  Kultura punk
 • KNP (Kultůra punk)
  Kultura punk
 • Česko hledá magostar (Kultůra punk)
  Kultura punk
 • Vyvolený (Kultůra punk)
  Nezařazeno
 • Porno bigbít punk (Kultůra punk)
  Nezařazeno
 • Staropramen (Kultůra punk)
  Nezařazeno
 • Kultura punk (singl)
  Nezařazeno
 • Čardáš (Kultůra punk)
  Nezařazeno
 • Názor (Kultůra punk)
  Nezařazeno
 • Vojna (singl)
  Nezařazeno
 • Pivo (Kultůra punk)
  Nezařazeno
 • 2004 - Ú.S.P. Live in Bobr
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Myšlenka založit skupinu napadla zpěváka a kytaristu Krtka při chození do hospody, kde fantazíroval o založení kapely. No a protože se časem objevil bubeník i basák, Ú.S.P. se stalo skutečností. Skupina vznikla v dubnu 2000, kdy se konečně podařilo najít stálou zkušebnu vpardubickém AD-centru. Intenzivní zkoušení se přerušilo po asi čtyřech měsících, kdy odešel basák. I přesto skupina odehrála několik koncertů ve třech - prvním koncertem bylo vystoupení na Punk rock pogobálu v Nové Vsi u Světlé nad Sázavou. Pak nastalo černé období kapely, kdy to kvůli neustálému střídání basáků vypadalo s námi bledě. V květnu 2002 se naším novým členem stal náš kamarád Luboš (basovka) a začali jsme hrát opět v plné sestavě. Dalším mezníkem byl nedobrovolný odchod našeho zpěváka Ptáka do naší zasraný armády. Zpěv převzal kytarista Krtek. Zhruba ve stejnou dobu se naším novým členem stal druhý kytarista Filip, který převzal i roli zpěváka. V létě 2003 se nám poštěstilo a do naší kapely přichází kvalitní zpěvák z kapely Chlapi z práce s.r.o. Jarák, který vystřídal Filipovo řvaní. A co čert nechtěl...dva měsíce po příchodu Jaráka náhle ze zdravotních důvodů odchází z kapely původní bubeník Paseka. A tak kytarista Filip zahodil kytaru, vzal do ruky paličky a sedl za bicí. To mu zůstalo až do dnes.Jarák z rodinných důvodů na jaře 2004 odchází do zpěváckého důchodu. No a tak jsme ze záloh povolali opět Ptáka.

 

V sobotu dne 19. 11. 2005 zemřel  náš bejvalý bubeník

DAVID PASEKA v pražské nemocnici IKEM po náročné operaci.

 

V srpnu a září 07  natáčíme první řadové album s názvem Kultůra punk a chvíli poté v listopadu odjíždí basák Luboš do Anglie (asi za děukama),a tak přibíráme méně zkušenou Aničku. Chvilku před ní k nám také nastupuje druhý kytarista Dan Sirůček. Těsně po odehraném koncertu dne 11. 7 .2009 se loučíme s Aničkou. Na odchodu z kapely jsme se domluvili vzájemně. Teď si našla kapelu a bude v ní hrát jazz, tak jí držme palce a ať se jí daří. Teď se většinou zaměřujeme na písně převzaté, ale chystáme se natáčet další řadové album. Po koncertě dne 19. 12. 2009 jsme se domluvili s Jirkou Kortanem, že s námi bude hrát už ne jako host, ale nastálo, takže přibíráme do sestavy dalšího člena, který bude mít v kapele na starosti ukočírovat housle a po pár pivech i kytaru. Původem je z Pardubic, ale nyní bydlí a študuje v Č.Budějovicích.

Změna kapely se projevila v roce 2012, kdy z kraje roku od nás odchází basák Dan a tímto se na chvíli pozastavuje činnost kapely. Netrvá, ale dlouho a v druhé polovině roku, k nám přichází nový bubeník ze Semína a to Honza Vojáček, který vystřídal za bicíma Filipa. Tímto jsme opět kompletní a Filip nadobro hraje na basovku. 

Na začátku roku 2014 nastala změna a bubeník Honza oslovil Petra Vosáhla ze své domovské kapely a nabídli jsme mu u nás flek basáka. Tímto jsme v pěti a Filip začal hrát na druhou kytaru. V září 2014 naše řady opouští bubeník Honza Vojáček a cca 2 měsíce na to za bicí usedá kupodivu bubenice a to Vendy Kudláčková, která už nějaké zkušenosti má a kapela může frčet na 100 procent.  

Jsme taková normální kapelka, která zahraje skoro všude, není komerční a nehraje si na žádný frajery. Všem holkám (i vdaným) nabízíme pohlauní styk s ochranou a posíláme jim na důkaz toho francouzáky. .

Bio a historie