Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Unnecessarity hardcore-experimental / Karlovy Vary

„++++Basák???++++“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Balalajka, Syntezátor / Sampler
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Zpěv, Growl, Scream, Jódlování
Nástrojové obsazení: Bicí, Triangl, Dřívka

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

                             UNNECESSARITY-HUMANO 2012 ---STAHUJTE---

                                         Pro fajnšmekry soubory WAV (CD kvalita)

Dále jen MP3 320kbps

..............................................Čekuj i............................................

  

 

 

UNNECESSARITY - Éxtasis 2007

!! pouhých 100 Kč !!
Objednávky na e-mailu: unn@seznam.cz
mob:777560555
 
Track list:
 
01. Long Way
02. High-tech machine motive
03. Colapso ilusion
04. Answers
05. El loco poco
 

 Recenze UNNECESSARITY - Éxtasis 2007

Bio a historie

Historie- UNNECESSARITY

 

Základní  informace o skupině: experi-core / Karlovy Vary

 

Kapela UNNECESSARITY vznikla na jaře roku 2000 jako experimentální projekt Dethera (kytara, samply) a Zdény (zpěv?,samply)-naprogramovaly se stopy bicích, loops, samplů a do toho se dohrála kytara a zpěv. První demo se jmenovalo "Fire of Napalm"-více méně se jednalo o seznamování s hudebními programy na PC a kompozici nevšedních stylů. Hned po tomto díle následovalo další demo "Godzide", kde se začala používat španělština. Nahrávky se díkybohu nedochovaly...

Kluci zjistili, že je muzika baví a tak se pustili do skládání dalších skladeb a v roce 2002 si nahráli další demo "Frontera Independencias"-to už začínalo mít hlavu a patu, kompozičně i hráčsky bylo daleko více propracovanější než oba předchůdci...vyšlo dokonce i pár solidních recenzí a kluky to nakoplo až tak, že začali koketovat s myšlenkou, že to dají i živě.

V roce 2003 nahrávají singl "Fig17", kde hostovali Venca Hejl (slide kytara) a Yarin Stacho (basa Censorshit),

ještě tento rok přichází Urquell na post bubeníka-a začíná se zkoušet na živá vystoupení ... nekonečně dlouho se hledá basák.

V roce 2004 odchází z kapely Venca Hejl a zároveň přichází basák Chochy (působící v Bow Wave)-kapela konečně začíná se živými koncerty.

Bohužel hned v roce 2005 Chochy kapelu opouští kvůli vytíženosti se svojí domovskou partou. Post basáka přebírá Hanz, pilně se zkouší a brzy se začíná opět koncertovat-hraje se se samply repertoár z Frontery a  Fig 17...

V roce 2006 se kromě živého vystupování vytváří nový materiál na CD.

Hned v roce 2007 nahráváme u kamarádů Dominika Pecky a Jirky Procházky ve studiu Mlejn první CD jako komplet "živá" kapela s názvem "ÉXTASIS". Jako host na trumpetu zahrál Míra Smrčka. CD bylo vřele přijato recenzenty i fans.

V roce 2008 prezentujeme nový materiál na koncertech a do kapely přichází nový člen-obsluha sampleru Venca (ex Goodfoul, Nasty?)

V roce 2009 dochází ke změně na postu basáka-odchází Hanz a přichází zase Chochy-znovu se zkouší a následně koncertuje. Dether začíná hrát na osmistrunnou kytaru...

Rok 2010-kapelu znovu opouští Chochy a basy se tentokrát ujímá Venca. Samply se proto zase pouští ze sampleru, jako kdysi. Opět se zkouší a hraje...

V roce 2011 se kromě živého hraní dotváří nový materiál na další chystané CD.

CD "Humano" natáčíme během roku 2012 ve Varech ve zkušebně za odborného dohledu Honzy Doležala (HD sound) a mícháme u Jindry "Otyna" Tománka ve Vyškově. Obal nám udělal Lukáš Lancko (Isisdesignstudio). Na CD byla použita free nahrávka saxofonisty Simona D´Souzy. Texty přeložil Franc Šubrt Holík. CD vyšlo formou Digi packu 12.12.2012.

V roce 2013 prezentujeme živě Humano, bohužel dochází ke zdravotním problémům bubeníka a kapela nemůže 3 měsíce vystupovat. Po uzdravení zase vystupujeme.

Hned v úvodu roku 2014 odchází z kapely Venc@. Novým členem UNNECESSARITY se stává baskytarista David a opět se zkouší...bohužel za nedlouho se rozcházíme s Davidem a chvíli kapela řeší,zda hledat basáka(což je skoro nemožné:-),nebo basu nasamplovat a pokračovat ve třech...Na koncertech nám stále vypomáhá Venc@ a je tzv. stálým hostem.

V roce 2015 děláme na novém materiálu...