Třískáč - O kapele | Bandzone.cz

Třískáč funk-pop / Klatovy

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Extra "hadr" band (2018)
  Třískáč I.
 • V korunách (2018)
  Třískáč I.
 • Rychlonožka (2018)
  Třískáč I.
 • Stolice
  Třískáč I.
 • Srbský film
  Třískáč I.
 • Marná snaha
  Třískáč I.
 • Evžen robot žen
  Třískáč I.

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Trubka / křídlovka

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.
Captcha obrázek

Dodatečné info

zpěv Martin Herák
trubka Jiří Auermüller
tenor sax Jan Auermüller
alt sax David Kovář
trombon Martin Švejda
basa Jaromír Vlach
kytara Vít Buriánek
klávesy Ondřej Buriánek
bicí Martin Peksa

Bio a historie

     Kapela Třískáč vznikla v říjnu roku 2014, kdy jsme měli první zkoušku u Ludi v Čínově ve chlívku, kde se konec konců scházíme dodnes :). Jak nás to napadlo? Je pravda, že v oblíbeném klatovském klubu City Pub jsme založili za ty léta, hlavně v ranních hodinách, hodně kapel, ale tuhle jsme dotáhli do konce. Hlavní nápad, založit kapelu přinesl trumpetista Jiří Auermüller, který po dohodě s Milanem Kleisznerem oslovili další členy tohoto skvělého bandu.

     Od vzniku kapely, jsme prošli pár personálními změnami a to, když nás opustil bubeník Milan Kleiszner, který emigroval do Extrabandu revivalu a druhý člen altsaxofonista pan Ing. Jan Hrdina (Geroy), který odešel z pracovních záležitostí. Nastoupili k nám tedy noví dva členové a to bubeník Richard Goldschmid a alt saxofonista David Kovář, kteří plnohodnotně zastoupili naše bývalé kolegy.

     Nakonec se musíme zmínit o našem zpěvákovi, kterého jsme mimochodem hledali hrozně, strašně moc dlouho. Nakonec je jím pan Martin Herák, neboli „Herry“. Přes svůj přístup, vynikající hlas, jsme věděli, že je to ta správná volba pro nás. Jízda mohla začít!

     První koncert pod názvem Třískáč jsme měli 3. července 2015 v klatovské kavárně Café Jednorožec.

     Třískáč se nedrží striktně jednoho stylu, ale spojuje více stylů a to od funku, popu až po ska a rock. Všechny naše skladby jsou vlastní tvorby a to z dílny trumpetisty Jiřího Auermüllera.

     Co se týče textů, jsme pořád ve spolupráci s Milanem Kleisznerem, který má básnické střevo a vymýšlí texty, které jsou vtipné a hlavně ze života – a věřte, že se opravdu staly :). Dále nám pak s texty pomáhá jedinečný František Pelíšek.

     Pokud Vás zajímá, jak jsme na tom v současné době, přijďte na nějaký náš koncert a společně vytřískáme sál.