Earthly Orbit - O kapele | Bandzone.cz

Earthly Orbit rock / Plzeň

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Shape Of The Things To Come
  EP 2013
 • My Heart Cannot Grow Old
  EP 2013
 • Dancing Ghost
  EP 2013
 • Higher Choice
  Call Me Closer
 • Dust Of Trust
  Call Me Closer
 • Running Out Song
  Call Me Closer
 • Illusions
  Call Me Closer
 • Generation
  Call Me Closer
 • Laugh
  Call Me Closer
 • Ballad Of The Boiled Eggs
  Call Me Closer
 • Where The World Is Too Small
  Call Me Closer
 • 7 minutes
  Call Me Closer
 • Stealing A Sight
  Call Me Closer
 • It's Because
  Call Me Closer

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Baskytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Zpěv

Kontakty a odkazy

+420721630460 - Booking - Michal
+420728154148 - Booking - Vláďa

Dodatečné info

BOSS - Tomáš Šilhánek - zpěv

+ hlavní slovo, normální srandy, hudba

"Představ si takovou malou chodbičku, která je jako průchod do toho nejmenšího klubu na světě... Tak v tý chodbičce hrajeme..." při popisu místa koncertu v rokycanském klubu Paluba

 

LINO - Jiří Linda - kytara, vokály

+ vokály, břicholámající srandy, pařby, hudba

"Děkujeme, že nás porodily" jako odpověď na otázku Co byste chtěli vzkázat vašim maminkám a fanouškům?

 

BEJK - Michal Bejček - basa, vokály

+ vokály, jetý srandy, hudba, texty, logistika

"Tuten totální protirytmus tam totálně sedne a je to totálně hustý, když se tam totálně trefíme a bude to totálně dokonalý... A já sem totální debil, že pořád řikam slovo "totálně"... u nás se neposíláme do oněch míst navzájem, u nás se tam pošle každej sám...

 

VLAD - Vladimír Vajnar - bicí

 + texty, cynický srandy, logistika, management

"Šest strun je na kytaře." příspěvek do diskuze ohledně místa konání koncertu v Plzni U Šesti strun...

Bio a historie

V tutý sekci byste se měli dozvědět, jak se kapely se svým úspěchem dostala na šikmou plochu drog alkoholu, o tom, jak byl ohrožen chod kapely i o tom, jak se posléze kapela spojila za zdmi protialkoholní léčebny a ven vyšla jako fungující a perspektivní kapela. O tom se tu ale nic nedočtete.

Bylo to totiž asi takhle:

2003 -  první pokusy založit kapelu v seskupení Jiří (kytara), Marek (kytara), Bejk (basa) a Karel (bicí)

2003 až 2004 - Hlavními vzory se měli stát kapely jako The Offspring, či Sum41. Zkoušky však probíhaly na úrovni "co kdyby...?" a ještě "hele, co jsem se naučil". Ale hudební skutek vytek.

 Jaro 2004 - Rozdílné hudební myšlenky vedli k odchodu Karla i Marka

Léto 2004 - Probíhá hledání tlučbubna a zpěvutvůrce. Nakonec k Jiřímu a k Bejkovi přišel Vláďa na bubny, skoro tak, jako slepej k houslím.

               - Proběhly první zkoušky ve třech, zůčastnění by poznali, že většina produkce je úzce spjata s funky muzikou Red Hot Chili Peppers. Jen chyběl hlas.

Podzim 2004 až Podzim 2005 - V úmorném hledání ztraceného (a nikdy předtím nenalezeného) zpěváka byli zmobilizovány jednotky FBI, CIA, Policie ČR, Armády ČR i Armády Spásy.

Podzim/Zima 2005 -  Došlo ke stvoření vlastní autorské (a taky jediné silně zamyšlené, ironické a burcující) písně Welcome To The Land.

                              -Po prohlášení zpěváka za nezvěstného přišel jako blesk z čistýho podmračenýho nebe (vlastně z Třemošný u Plzně) Tomáš, známý pod uměleckým pseudonymem Boss, který po několika hodinách lynčování svolil, že to zkusí.

                            - Po několika zkouškách bylo jasno, že Boss je to pravý, co by měli lidi (v krajním případě fanoušci a v ještě krajnějšim fanynky) vidět a slyšet jako hlavního zpěváka, vokálistu, zpěvutvůrce, frontmana, hlasatele etc. etc...

Léto/podzim 2006 - půlrok naplněnej zkouškama, novejma autorskejma písničkama, zlámaných paliček i trsátek, zničených hlasivek a protržených ušních bubínků.

26.12.2006 - Náš kámoš Punky hledal spřízněnou kapelu na koncert v Plzeňském Divadle Pod Lampou, a tak jsme odehráli náš první koncert vedle kapel Genetická Chyba a Vipýchaná Fčela. Úspěch byl daleko větší než kdo z nás čekal.

 2007 - Proběhlo několik úspěšných i úspěšnějších koncertů a vzniklo dalších několik vlastních písní.

Jaro 2008 - Postoupili jsme do diváckýho finále soutěže MÚZA 2007 Divadla Pod Lampou, kde jsme taky 7.června vyhráli první místo.

Léto/podzim 2008 - v Kdyňském nahrávacím studiu jsme nahráli naše první profesionální EP. Toto EP pak bylo vpuštěno do světa pod názvem Life Is Better a ihned zaútočilo na první příčky v prodejnosti alb a dá se říci, že to u těch útoků zůstane.

                                 - rojí se myšlenka, jejíž závěr je nezpochybnitelný: Stvořit videoklip

 2009 - Stále se rojí myšlenka o videoklipu

 2010 - Stejnoměrně konvergujem.

 Léto 2011 - Učinili jsme rozhodnutí nahrát plnohodnotné album a pro kýžený úspěch jsme se rozhodli udělat maximum a tak jsme nakoupili mikrofony, mixy, zvukovku, zkrátka studiovou techniku.

 Jaro 2012 - Vedle koncertování a zkoušení pracujeme na nahrávání alba. Tomuto našemu dítku dopřáváme nekončící pozornost, abychom k vám dostali to, co k vám dostat musíme.

 Léto 2012 - Baví nás to víc a víc.

Listopad 2012 - Křest-party našeho novýho a plnohodnotnýho alba Call Me Closer v plzeňským Anděl Music Baru. Jeden z nej koncertů naší novodobý historie.

Jaro 2013 - Tvůrčí sedánky končí čím dál tím víc častěji novými skladbami, což je prvotní účel tvůrčích sedánků, takže nálada roste ku všeobecné spokojenosti.

Jaro 2014 - Sbíráme kilometry našeho vozovýho parku a zahajujeme tour po Čechách s kapelou High Society. Tuto období hledejte pod heslem: Here's The Tour 2014.