Trapas - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Trapas folk / Hořovice

„7.dubna - semifinále Notování-MusicCity Club Praha“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Míša Bernatová - zpěv

Martin Boukal - sólová kytara

Michal Bernat - kytara, zpěv

Vašek "Kenny" Nekolný - perkuse, zpěv

Libor Tauš - baskytara, zpěv

Bio a historie

Trapas vznikl v zimě roku 1996 jako hec. Hrávalo se po hospodách na kytary, když náš kamarád Jarda King Lhoták přišel s myšlenkou, že bychom to měli zkusit na nově vzniklém oblastním kole Porty v Komárově. Dali jsme dohromady pár písniček a šli na to. První veřejné vystoupení bez valného ohlasu bylo tedy v Podbrdském kole Porty v Komárově 1996 ve složení:

Míša Mizerová (později Bernatová) - zpěv

Jirka Mádle - sólová kytara

Filip Skuhrovec - kytara

Martin Boubín - perkuse

Libor Tauš - baskytara, zpěv

Další roky mám nějak v mlze. Vím, že jsme psali písničky, možná jsme občas někde hráli. Možná doplní někdo jiný ....

Někdy v tomto období se konalo nahrávání našeho prvního CD Sluneční kouty, které obsahovalo 4 písničky.

V roce 2000 jsme se opět vrátili na Portu do Komárova, kam jsme se probojovali přes zaječovské předkolo. Co se tak dívám do Portýrů z těch let, tak se zřejmě opět žádný velký úspěch nekonal. Ale sbírali jsme cenné zkušenosti a rady od našich zkušenějších kolegů. Hráli jsme ve složení, které je stejné jako současné, tedy:

Míša Mizerová - zpěv

Martin Boukal - sólová kytara

Michal Bernat - kytara, zpěv

Libor Tauš - baskytara, zpěv

Rok 2001 už se ale kýžený komárovský úspěch dostavil. Divácká Porta a druhé místo celkově za již tehdy výbornou příbramskou Ginevrou znamenalo postup do semifinále celostátní Trampské Porty v Ústí nad Labem. Semifinálový rozstřel jsme úspěšně zvládli a čekalo nás opojné vystoupení před letním amfiteátrem. Sice bez papírového úspěchu, ale s obrovským zážitkem.

V roce 2002 se Ginevra již Porty neúčastnila, takže jsme měli šanci Komárov vyhrát :-). A stalo se. Takže jsme se probojovali do ústeckého amfiteátru napřímo. Hráli jsme v pozměněném složení:

Míša Bernatová - zpěv

Míša Pilařová - zpěv

Martin Boukal - sólová kytara

Michal "Kaďousek" Kadlec - baskytara

Libor Tauš - kytara, zpěv

Začali jsme nahrávat druhé CD. bohužel jsme jej nedokončili a tak trochu jsme se rozpadli na několik let :-).

V roce 2014 jsme si řekli, že by bylo sranda zkusit si zase zahrát, nyní bez postupových ambicí - prostě jen tak,  na Portě v Komárově - vlastně v Hořovicích, kam se Podbrdské kolo přestěhovalo. Dokončili jsme k této příležitosti několik let rozdělanou píseň Stratosféra a oprášili tři starší kusy. Opět je tu Jarda King Lhoták, který vlastně za všechno naše portování mohl. A jak se říká, když se moc chce tak to nejde a naopak, oblastní kolo jsme vyhráli a postupujeme do národního kola Porty v Řevnicích a do autorské se Stratosférou do Ústí nad Labem. Užijeme si to :-)

Libor