TixTide Heavy Metal - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

TixTide Heavy Metal heavy-metal / Mnichovo Hradiště

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Madrid - (Nahrávka ze zkušebny Zoom H2) 1 396 ×
  • Kráska a Zvíře - (nahrávka ze zkušebny) 4 361 ×
  • Síla snů - (nahrávka ze zkušebny) 4 196 ×
  • Čarodějův učeň - s Pavlou 4 566 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Sázka na třinácku 4 427 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Střižený pokec s TixTide na rádiu Kiss Delta 4 862 ×
  • TixTide v pořadu RockPalace na Rock Radiu Šumava 4 444 ×
  • Černé růže pro kněžnu na Rock Radiu Šumava 4 898 ×
  • Čarodějův učeň 5 496 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

TIXTIDE

Zpěv  -  Pavla Dvořáková

Kytara, vokál  -  Zdeněk Jančula

Basa  -  Jiří Dvořák

Bicí  -  Jiří Hřešil

 

 

KONTAKTY - MANAGER

mobil manažer: 724 817 443

email manažer: fialha@seznam.cz

mobil kapela: +420 732923852 

e-mail: kapela@tixtide.cz

 

 

Openrockplace@seznam.cz

web: www.tixtide.cz

Najdete nás i na FaceBooku, stačí zadat "TIXTIDE".... ;)

Hrajeme především vlastní skladby ve stylu kytarového rocku s texty v češtině a angličtině.

Bio a historie

Historie kapely TIXTIDE se datuje přesně k roku 2002.

To se tehdy sešli, jak už to tak bývá, zkušení muzikanti z mladoboleslavska, kytarista Zdeněk Jančula a basák Luděk Koprnický, a spolu s dalšími založili rockovou kapelu. Oba zakladatelé měli velice blízko k regionální legendě HUJER, tedy k formaci která v té době již byla poměrně známou kapelou co válcovala podia v blízkém i dalekém okolí. Syrová autorská kytarová muzika a texty s jasným příběhem... to je cesta kterou se rozhodli vydat.

Vedle autorské hudby pochopitelně, jak se dá očekávat, se na playlistu objevují i převzaté skladby jiných interpretů, především Iron Maiden, kteří vždy byly a jsou, vzory obou zakládajících členů.
Kapela začla čile vystupovat, fanoušků, přibývá a samozřejmě ani Tixtide neminuly některé personální výměny, to už přináší život snad každé skupiny. V kapele se vystřídalo několik výborných muzikantů, ale není účelem tu sepisovat přesné detaily... kdo kdy, odkdy, dokdy.....
Za zmínku stojí jen výměna za mikrofonem... to se psal rok 2010 a kapele se přišla na výzvu představit blonďatá Katka Smutná, výtečná vokalistka která v té době o rockovém zpívání mnoho praktického nevěděla, ale se silou buldoka se do toho vrhla a s podporou zbytku kapely ovládla mikrofon kapely a podmanila si i stále větší skupinu fanoušků.
Rok 2011 přinesl logicky mezník v historii, a to je vydání prvního řadového alba s prostým názvem "TIXTIDE" a sedmičkou vlastních skladeb.
S dalšími koncerty a zájmem posluchačů se začla více projevovat nesourodost kapely a bylo rozhodnuto oddělit od sebe vlastní skladby a převzaté covery Iron Maiden.
O rok později (2012) se zrodil tribute band MAIDEN CZECH a nastala schyzofrenie........ vlastní pecky pod hlavičkou TIXTIDE, covery pak v revivalovém MAIDEN CZECH.
Takhle to nějaký čas fungovalo, ale pro náročnost jak v čase tak v organizaci Tixtide v roce 2013 postupně přestal učinkovat....

Posluchači však nezapoměli a Zdeněk Jančula jakožto autor většiny repertoáru TIXTIDE pojal touhu nenechat písně zapomenout a po nějakém rozvažování a hledání se rozhodl kapelu znovuobnovit jako samostatné a naprosto nezávislé hudební těleso. Končící rok 2015 přináší zformování nové sestavy.
.

Katka, Monďa, Zdenda a Martin + celý náš realizační tým ;)

 Začátkem roku 2019 začala kapela fungovat v nové sestavě. Post bubeníka zastal Tomáš Lauterkranz a na baskytaru nám hraje Jirka Dvořák.

V roce 2020 v kapele proběhla z organizačních důvodů výměna bubeníka. Na místo Tomáše nastoupil Jirka Hřešil, který už má za sebou bohatou hudební minulost.