Tiskar94 - Novinky | Bandzone.cz

Tiskar94 pop-rap / Jablonec nad Nisou

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • 3, Nemůžeš lítat
  Pecka
 • 4, Promiň
  Pecka
 • 5, Nic není černý
  Pecka
 • 6, Prvomájová
  Pecka
 • 7, Nikdy jsem neslyšel
  Pecka
 • Blogísek ft. StreetSoul (2011)
  Nezařazeno
 • 1, No tak pojď
  Einori
 • 3, Pravda musí chcípnout
  Einori
 • 6, Kdybych to nebyl já
  Einori
 • Nejsem vrah (prod. DJ Součin 2010)
  Nezařazeno
 • 1, Mám jen pár přání
  Caldarium
 • 3, Procházka krajinou
  Caldarium

Pecka a dál už nic

"Tak si to užijte, a určitě sem letos ještě něco přihodím." To je poslední věta, kterou jsem napsal na svůj BandZone profil. Letos je to sedm let. Plány byly, ale už jsem nikdy nic nenahrál. Za ty čtyři roky hudební tvorby u mě bylo určitě vidět několik posunů, změn. Mám za to, že jsem nikdy nebyl originální. A vždycky bylo vidět, co jsem zrovna poslouchal. I když ty texty vyšly z moji ruky, nebyly moje. Tedy části ano.
Éra první, album Nejsme těmi debily, jaro 2009. Tehdy bylo znát, že jsem poslouchal všechno možné. A psal o všem možném, co mě zrovna napadlo. O pár měsíců později mě hudba ovlivnila. Jayk3M, emo-rap. Nástup na střední školu, zamilování se. Pokud mne paměť neklame, láska byla téměř neopětovaná. A to se podepsalo na většině tohoto alba. O tři měsíce později přichází Caldarium. Je tu vidět opět posun a opět i ikona, která změnila moji tvorbu: S-kore, který v lednu toho roku vydal album Dopisy z Waldheimu. Album mělo na místní poměry úspěch (tedy jako celková tehdejší tvorba, jelikož na profil jsem dával i nealbové tracky), jelikož taková ta domácí produkce tehdy celkem frčela. Tedy alespoň já si to myslím, ač hejty z BZ zmizely až po albu příštím. Na náměstí jsem slyšel "Hele, to je MC Váca!", přišla nabídka od produkční společnosti do které bych nemusel vrazit ani korunu. Sociální fóbie však zapříčinila, že žádný boom ani na té lokální úrovni nenastal. O rok později, v březnu 2011, vydávám album Einori. Nebojím se experimentovat s různými styly, texty se nevěnují žádným reálným věcem. Na další tvorbě (až po ten červen 2012) je vidět, že jsem už zase poslouchal něco jiného. Tvorba je najednou taková mainstreamová - hooky, beat od M.R.S. (ač pět let starý). Téměř vše začíná slovy "Jedem rap" a mám za to, že S-koreho "jedete rap, rádoby básnický kecy, nemůžu za to, ale zníte jak teplí" bylo směřováno na mě. A dál? Už nic. Po těch sedmi letech však stále ještě cítím, že to (ač nedokončené) album za něco stálo a nebudu si ho nechávat jen pro sebe. Tak tedy:

Album Pecka ke stažení zde.

1, Pecka (demo nahrávka, abych si vytvořil představu jak by to mělo vypadat)
2, Nemůžeš se vrátit
3, Nemůžeš lítat
4, Promiň
5, Nic není černý
6, Prvomájová
7, Nikdy jsem neslyšel
8, Správnej rap
9, Že král jsem já

Chybí tam jen poslední skladba, kterou jsem nikdy nenahrál. Připraven k ní byl následující text:
Asi tak klasicky, svý problémy s klukem
Řešíš komicky, příšerným hlukem
Nadávaj sousedi, takže i já
Takhle to vypadá když je tvůj domov panelák
A ty se mě ptáš, jestli máš ho mít
Nebo jestli máš v klidu odejít
Na to je těžký se mě ptát
Chápeš to správně , ten kluk jsem já
Byli jsme protiklad, já tehdá kapesný
Vyžít s ním na týden, s jízdenkou tramvají
Ona jen na černo, nákup za prstů pět
Felace u keší, že ke mně nejde rap
A přišlo jaro a zmizel sníh
Sluníčko svítilo v oblacích
Jeden oběd a jedno nádobí
Můj další nervboom, tenkrát poslední
Za vlasy po bytě, podlaha facka stěna
S tímhle odchází a já mám svý téma
Ale nechci s ním ven, tohle už není rap
Tohle už není ten track, pro děcka na poslech
A jenom flashbacky, mi to vrací zpět
Dávno jinej vztah, dávno jinej svět
Ona dávno pryč, já už dávno ne rap
Tohle už není ten track, pro děcka naposled

Tři novinky

I když to není v psanejch novinkách znát, rozhodně to tu neumřelo. Za letošek jsem zatím hodil do playeru tři nový věci, z toho dneska Nic není černý a trochu si uklidil na profilu. V záložce Alba je kompletní seznam alb, už tu nestraší odkaz na dva roky zrušenej web ani biografie už nekončí rokem 2010.

Tak si to užijte, a určitě sem letos ještě něco přihodím ;).

Album Einori je tady!

(Upraveno: )

Určitě jsem si před pár dny taky napsal nějakou krásnou řeč k tomuhle albu, nakonec ale řeknu asi jen "Stahuj ZDE".

Po albu Caldarium, které bylo jedním z mých čtyřech nejlepších (nečekaně:D) následuje album Einori. Po stylové stránce je to naprosto nečekaně směska stylů. Několik skladeb na albu je zcela nových, ten zbytek jsou skladby nahrané již dříve, které z nějakého důvodu nebyly veřejně publikovány na internet. Nejprve tedy playlist:

TISKAR94 - EINORI
1, No tak pojď
2, Dívka z kolejí
3, Pravda musí chcípnout
4, 1825
5, Televizní noviny
6, Kdybych to nebyl já
7, Zavolej i o půlnoci
8, Měls ji vůbec rád
9, Marie
10, Jednou příjde den

Na albu se podíleli: MC Váca (zpěv&rap); Baegus (mastering); T-beatz (instrumentálky); Souc!n (foto na obalu)

1, No tak pojď (1:37)
Nedalo by se to nazvat "klasické intro". Co Čech, to muzikant se říká. A tak to dopadá, že dneska začne rapovat každý "tupec". To, že rap je v čechách mrtvej a že to není žádné umění bych zde rozpitvávat nechtěl. To říká jeden slovenský extra raper co se zaprodává médiím, tak mu jeho hlášku hrát nebudeme. Berme to spíš vzhledem k názvu alba tak, že nejlepší letošní album je právě toto.

2, Dívka z kolejí (3:03)
Trochu zpěvu do jednoduché instrumentálky na téma fiktivního příběhu dívky, která skončila pod koly vlaku.

3, Pravda musí chcípnout (3:00)
Podobně jako předchozí skladba, až na to že instrumentálka je spíše do takového metalu či tak podobně.

4, 1825 (4:46)
Nejdelší skladba z celého alba opět k jednoduchému beatu je o tom, jak se asi žilo v první čtvrtině devatenáctého století.

5, Televizní noviny (2:59)
Nemám rád televizi Nova a její názory, konkrétně například pracovníky blogovacího systému Blog.cz, který také televize Nova vlastní. Zde byla snaha pouze přiblížit televizní noviny tak, jak je vidím já. Samozřejmě vím, že za nos nás nevodí pouze ty zprávy na Nově.

6, Kdybych to nebyl já (2:12)
Tady k tomu není nějak dvakrát co dodat; co by se dělo, kdybych to nebyl já. Tohle bylo snad úplně první co jsem na tohle album nahrál.

7, Zavolej i o půlnoci (2:08)
Tohle jsem nahrával loni, jednalo se o jednu takovou možnou spolupráci nebo jak bych to nazval. Nakonec však osoba co tohle celé navrhnula opustila rapovou scénu ještě než vůbec stihla začít a založila si detektivní kancelář. Tak snad nic nebrání to teď zveřejnit.

8, Měls ji vůbec rád (1:02)
Prý že bych to jako měl znova nahrát. A tak jsem si řekl, proč ne. Jedná se o takovou odpověď na skladbu Ewy Farné "Měls mě vůbec rád". Ještě dodám, že v refrénu původně nemělo být "když's ji neviděl", ale "když's ji už šukal". Nebyl jsem však schopen v tej rychlosti při nahrávání tohle nezkomolit, takže nakonec "když's ji neviděl".

9, Marie (3:07)
Opět jeden fiktivní příběh, jestli vám ta kytara příjde hrozně moc čistá, pak je to tím, že je vlastně celá instrumentálka tvořená přes program GuitarPro.

10, Jednou příjde den (2:08)
Původně nebylo v plánu tohle dávat na album. Ale když jsem to stihnul ještě nahrát, tak proč by ne. Můžete hádat, komu je tato skladba adresována. Mužům utlačující své manželky, nebo manželkám, které utlačují jejich manželé?

Celkový čas: 25 minut