Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Tichá voda folk-acoustic / Praha-Úvaly-Dušníky

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Kapela hraje vlastní tvorbu, stylově se asi nedá úplně zařadit, nejblíž má ale k folku kombinovaného jazzem a dalšími žánry. Autorkou textů je převážně Katka, autorem hudby Mirek. Písničky jsou v češtině, francouzštině a angličtině.
sestava: Katka Kadeřábková Vittochová - zpěv, perkuse
Lucka Minaříková - zpěv, flétny, rytmika
Petr Čadil - kontrabas
Mirek Drobný - akustická kytara

a občasní hosté na rytmické nástroje

www stránky:  http://tichavoda.komunikace.net

Bio a historie

2001

Tichá voda vznikla mnohem dřív než její pojmenování. V září 2001 se Mirek (kytara), Peťan (basa) a Katka (zpěv) sešli u Čadilů v Úvalech na první zkoušce. Znali se z dřívějška – hlavně z českobrodského bluegrassového Pikniku, a tak se nemuseli představovat. Do stejné řeky už ale Tichá voda nevstoupila. Začali posloucháním a dohadováním o tom, co se komu líbí. Taky zkusili hrát písničky jiných kapel. Mirek hodiny poslouchal nahrávky, aby odposlouchal sóla. Ne že by se mu to nedařilo, ale brzy se všichni shodli, že by bylo lepší udělat něco vlastního, co by z nich šlo trochu přirozeněji. Tak vznikaly první písničky: Don´t Call me, Moqueurs a další. Kluci nikdy nepřijali za své Katčiny názvy a mají své vlastní: Cikánská, Francouzská, Temná a jiné.

 

2002

Hledají se další muzikanti – Peťanovým hudebním salonkem prošlo několik klávesistů, pár bubeníků a také nějaká ta zpěvačka. Nejdéle vydržel bubeník Dalibor Štrop. Zkoušelo se také u Katky v Dušníkách (http://dusniky. vsestudy.cz) na zahradě před shromážděným příbuzenstvem. 12. 8. se odvezly nástroje a komba a 14. 8. do zkušebny vtrhla Vltava. Vznikají další písničky, staré se předělávají a vybrušují. Chuť hrát na veřejnosti by snad i byla, ale chybí odvaha.

 

2003

Dalibor odjel na Ukrajinu a zanechal nám po sobě jen aparaturu. Na čas přijala kapela do svých vod dva konzervatoristy: Luďka, který brilantně skladby obohacoval o klavírní linku, a Žanetu, která zastupovala dechovou sekci. V tomto složená si Tichá voda zahrála v Bohnicích na konkurzu Zahrady. Pro tuto příležitost také vzniklo její pojmenování, které dodnes všichni berou jako prozatímní, než někoho napadne něco lepšího. Pak ale přišly zkoušky a koncerty na konzervatoři a stálá trojka se s oběma konzervatoristy rozloučila.

 

2004

Rok tápání: co odložit, v čem pokračovat? Hledat další muzikanty, nehledat? Jak sladit zkoušení a náročná zaměstnání, aby hraní k něčemu yypadalo? Trochu improvizovaně vzniká u Jardy Nováka demo CD, které mělo uzavřít vodu nad deseti písničkami. Od prázdnin až do konce roku vzniká pauza, nejprve kvůli „letní zaneprázdněnosti“, pak kvůli narození Johanky, která se Katce narodila v září.

2005

V lednu se začíná znovu zkoušet v Dušníkách nad Vltavou. Přibyla Lucka, která zastane nejen zpěv, ale i flétny, druhou kytaru a perkuse. Zvukař Jarda se po těžkém úrazu vrací do normálního života, a tak jsme mohli dokončili demonahrávku, i když ne k úplné spokojenosti. Kamarád David se postaral o booklet. Hlavně díky Lucce se v roce 2005 hodně hrálo: na konkurzu Zahrady, Portě, na festivale v Kolíně, v Praze v KC Zahrada,  v září na dolnopočernickém Babím létě, na podzim v chalupě v Lukově. Staré písničky by se sice daly předělávat donekonečna :-), ale pár nových na sklonku roku naštěstí taky vzniká: Padám, Okna, Pod jabloní, 5 sekund.

 

Fanoušci: 12

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
4 076
Poslechnuto skladeb
517
Profil registrován
8.4.2008