Thorax - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Thorax heavy-metal / Praha

„Redukce“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Vládce Strach (Kdo Přichází Tmou 2017) 2 127 ×
  • Kdo Přichází Tmou (Kdo Přichází Tmou 2017) 1 305 ×
  • Schizofrenik (Kdo Přichází Tmou 2017) 864 ×
  • Metuzalém (Proč Věštírny Mlčí 2013) 2 924 ×
  • MayDay (Proč Věštírny Mlčí 2013) 2 409 ×
  • Kletba (Proč Věštírny Mlčí 2013) 1 752 ×
  • Předtuchy (Proč Věštírny Mlčí 2013) 1 511 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Pražská metalová parta ve stylu heavy/trash.

Thorax vznikl počátkem roku 2012 a v současné době se sestava ustálila v tomto uskupení:

Zpěv - Rex
Kytara - Grep
Basa - Ondra
Bicí - Šukky

Bio a historie

Thorax vznikl oficiálně 1.1.2012, i když plánování bylo delší. Zůstaňme proto u tohoto oficiálního data pro lepší počty :)

Přestože se jedná o zcela nové uskupení, kapela není úplným nováčkem. Thorax totiž vznikl spojením muzikantů z jiných kapel které se buď rozpadly, ukončily činnost, nebo z nich muzikanti odešli do Thoraxu a hledá se za ně náhrada :)

Po cca 6 měsících od ustálení sestavy nahrál Thorax tří-písňové demo s názvem Kletba, kterým se představil publiku na bandzone a jinde na internetu..

Koncertní debut si však kapela odbyla až v prosinci téhož roku. Koncert dopadl dobře, a tak ještě během Vánoc Thorax zahrál na jednodenním festivalu v Dobříši.

V dubnu 2013, po dlouhých přípravách, zavřel se Thorax na 9 dní do studia a vynořil se s první regulérní deskou - Proč Věštírny Mlčí. Během natáčení pořídil i videoklip a obojímu zároveň se dostalo koncertního křestu v polovině května. Během dalších měsíců téhož roku pak kapela hojně koncertovala a přišla s novým oficiálním klipem ke skladbě Metuzalém.

Během roku 2014 Thorax dále koncertuje a nazkouší 5 nových skladeb, ovšem v rozmezí několika měsíců s přesahem do zimy 2015 dochází k výměně na postu bubeníka (Vodku nahrazuje Šukky) a posléze odchodu basáka Petra. Jeho se nedaří nahradit delší dobu, a tak Thorax půl roku koncertuje jen velmi sporadicky. Přesto se zbytku sestavy daří přijít v mezidobí s novým videoklipem a cvičí další novinky. Příchodem Treshiho v létě 2015 je pak banda zase kompletní a od ledna 2016 pak pilně zdokonaluje koncertní playlist a připravuje v pořadí druhou desku.

Deska Kdo Přichází Tmou byla nahrána v listopadu 2016 a o dva měsíce později oficiálně vychází. Náhoda tomu chtěla že zrovna ve stejný den, kdy je naplánovaný živý křest v pražském klubu Kain :)

Od března 2017 Thorax opět připravuje nové koncerty, propaguje desku a v mezičasech rozpracovává zbrusu nový videoklip..