Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Thisplay funk-rock / Jilemnice

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Petr Soukup - zpěv

Jan Stach - kytara

Jiří Plucha – baskytara

Antonín Jína - bicí

Bio a historie

Vznikla jednou jedna kapela...

Historie kapely Thisplay sahá až do podzimu roku 2006, kdy si Petr Jirouš s Honzou Stachem začali jen tak hrát u Peci v ložnici. Nadšení bylo veliké. Kluci se snažili sehnat předevšm bicí a zpěv. To se zdálo jako jednoduchý úkol, ovšem brzy poznali, že je tento problém bude trápit ještě dlouho. Proto kluci nejprve jamovali s různými lidmi a snažili se najít někoho, kdo by k nim pasoval. Z těchto lidí nemůžeme opomenut např. Matěje Medka, Jakuba Sladkého, Tomáše Vocáska a další.

Kapela se stabilizovala až v létě 2009 příchodem Petra Soukupa a zanedlouho poté i Martina Bílka. Od této doby se radikálně změnilo stylové vyhranění kapely, která – ze začátku hrající spíše hard rock – najela na funk rockovou vlnu, po níž se veze až do současné doby, přičemž se snaží prezentovat ve zdejších krajích tuto ne příliš známou a oblíbenou hudbu a hlavně ... chce dělat věci po svém...

A co bylo dál?

Na podzim roku 2009 sestavu posílila výtečná zpěvkačka Iva Nalévková. Přes zimu pak kapela cvičila až do dubna, kdy přišel první koncert, předcházený ještě malým "warm-up" vystoupením na jedné narozeninové oslavě. Kapela však usilovala o opravdu jednotný hudební styl, a tak nás Iva již začátkem léta opustila. Následovala série vystoupení nejen na Jilemnicku, přičemž kapela postupně získávala zkušenosti a dále rozšiřovala repertoár písní vlastních i převzatých. Během podzimu pak proběhl pokus vydat demo nahrávku ve vlastní produkci, který se ovšem nezdařil, neboť v zimě roku 2011 se Martin Bílek rozhodl odcestovat za prací do Spojeného Království.

Na postu bubeníka Martina nahradil Tonda Jína, a kapela dále vystupovala na několika koncertech, například i jako předkapela ska uskupení Sto Zvířat či na hudebním festivalu SpringFest.

Zkušenosti získané při nahrávání prvního dema se oplatily na začátku léta, kdy kapela tentokrát již úspěšně nahrála demo druhé. Zpěvák Petr se však rozhodl vyrazit na prázdniny do daleké Austrálie, a to znamenalo dočasné přerušení činnosti kapely. Kvůli nedostatku času se podařilo vydat demo až na podzim, a již tak nepříjemnou situaci zhoršil náhlý odchod basáka Peci...

Demo jsme nakonec zdárně dokončili, a zpěvák se nám ze země protinožců ve zdraví vrátil. Přesto jsme se však rozhodli pro dlouhodobou přestávku, v neposlední řadě také proto, abychom sehnali nového basáka. V březnu 2012 jsme pak ještě ve staré sestavě při příležitosti Dne pro Tibet vydali videoklip právě pro píseň Tibet. Na začátku jara 2012 se nám konečně povedlo nalézt nového basáka – Jirku. V květnu jsme pak po téměř roce neúčinkování vystoupili na kladenském Majálesu.

A co bude dál?

V této chvíli se kapela usilovně secvičuje a skládá nové písně. V nové sestavě a s novou tváří nás můžete vidět opět na pódiu!

WE ARE BACK, BABY!