Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

The Wilderness punk / Trnava

„Nový videoklip 2018“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Text skladby Epilóg (prvá časťtextu)


z alba The Wilderness III

Autor hudby: The Wilderness
Autor textu: The Wilderness

Ked čérne mačky z mesta konečne zalezú, lacný pank prestáva hrat.
Vtedy už stojí pri mne a já nechcem verit, že to je On, lebo je otravný.
Chce moralizovat. Hovorí:

,,Ked neexistujem Ja, tak neni dobro a zlo. Ked neni dobro a zlo, šecko je jedno. Ked je šecko jedno, tak lož je pravda, pravda je lož. Ked je pravda lož, ty už nemusíš nič riešit. Ale ked začneš riešit, predpokladáš, že pravda neni lož. Ked pravda neni lož, tak neni šecko jedno. Ked neni šecko jedno, tak existuje dobro a zlo. Ked je dobro a zlo, tak existujem Ja.”

A čo my? Ostali sme ve svete, kde aj ten najpriemernejší človek má pocit, že jeho tuctový názor je učinený vzdor. Kde opluje kríž a vyfakuje normy svojej kultúry. (Tu máš tú relatívnost - možno tu budeš šéf, ale inde by ta vnímali jak obyčajný nádor. A naopak.)

Otroci sme a otroci ostaneme, lebo sa nedohodneme ani (na tom), jak slobodu definujeme. Jak chceš byt slobodný ve svete, kde základné pravdy a práva vníma každý po svojom? Kde absolútnu moc bere do ruky len blázen, demokraciu vede pasívny lud a aktívny blud a anarchia je len nejaký vypuscený bazén?

Vážne si myslíš, že nejsi súčast problemu? Že my sme tí dobrí, oni tí zlí, oni z vesmíru a my pozemskí a krásni? Človek ze strachu prijat niečo definitívne je schopný zrelativizovat aj vlastný život. A ked o tom presvedčí aj druhých, zamestná tým spoločnost na dalších sto rokov. Dnes je to moderné.

Dogma dnešnej doby je: Nič neni úplne, nič neni jasné. A došli sme na to na základe našich neúplnych a nejasných pokusov a názorov.

Paradigma dnešnej doby je: Šecko je relatívne, nič definítívne neplací (okrem tejto nerelatívnej a definitívnej pravdy.) (Je to) absurdné.

Lebo keby to tak nebolo, človek by zistil, že je neustále od niečoho závislý. A toto královstvo závislosti nás výsmešne učí, že byt závislý je vždy zlé a byt úplne nezávislý je možné (s jeho pomocou).

Budeme kričat a kopat a pálit staré pravdy, len preto, aby sme dosáhli náš absurdný ideál.

Bandzone.cz Tip týdne

31. března 2014

Fanoušci: 403

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
98 353
Poslechnuto skladeb
111 150
Profil registrován
5.6.2011