The Scoffers - O kapele | Bandzone.cz

The Scoffers grunge / Liberec

Sledovat

Bandzone.cz Tip týdne

15. května 2017
Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • In Your Blood | 2017
  Nezařazeno
 • Mysterious World | 2017
  Nezařazeno
 • Hodná | 2017
  Nezařazeno
 • Psycho | 2017
  Nezařazeno
 • I'd Rather Go Blind (SINGL 2014), EP2014
  Nezařazeno
 • Say No More (SINGL 2014), EP2014
  Nezařazeno
 • Use & Kick Out (SINGL 2014), EP2014
  Nezařazeno
 • Missed the Train
  Nezařazeno
 • Start Again
  Nezařazeno
 • Se7en Sins
  Nezařazeno
 • Feet on the Ground
  Nezařazeno
 • Stop Analyze
  Nezařazeno
 • Gabriel
  Nezařazeno
 • Refugee
  Nezařazeno
 • Early in the Morning
  Nezařazeno
 • I'm Like Envy
  Nezařazeno
 • Out of Control
  Nezařazeno
 • Better Days
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Zpěv, Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

O KAPELE - The Scoffers [ðə ˈskɑː.fɚz] je česká rocková kapela, kterou roku 2011 založili Tomáš "Pospy" Pospíšil (zpěv), Ondra Prchal (kytara) a Vojta Růzha (baskytara), po pár letech se ke kapele přidal Vítek Příkaský (kytara). Kapela vystřídala několik bubeníků, počínaje Zdeňkem Drábkem, přes Matěje Macka, Tomáše Hájíčka Jr. (Krucipüsk) a Honzu Jirsu až po současného Vojtu Šilhána (Imaginárium a Big'O'Band). Koncem roku 2018 prodělala kapela zásadní personální změny, z kapely odešli Vojta Růzha a Ondra Prchal, na baskytaru byl obsazen Honza Plášil (SHK). Kapela má za sebou více jak 250 živých koncertů po celé ČR. Mezi významější akce patří festival Benátská noc, kde se The Scoffers ukázali už v roce 2012. Několik tisíc lidí ji mohlo slyšet na na hlavní stagi festivalu Burger Fest 2015 na Výstavišti Praha. V roce 2016 kapela vyhrála český Hard Rock Rising pořádaný celosvětově společností Hard Rock Café, o rok později hrála pro plný stadion na malé stagi libereckého Léto Festu. V roce 2018 odjela na jaře úspěšnou tour jako support libercké legendární kapely Krucipüsk, v jejímž rámci se podívala i do plného Lucerna Music Baru. Pro rok 2019 má v plánu vyrazit na jarní tour, natáčení EP a pokusit se dobít stage letních festivalů.


Tomáš „Pospy“ Pospíšil
Lev salónů, frontman, bohém a po Krakonošovi nejvousatější člověk ze severu Čech. Má tolik kytar, že před jeho domem pravidelně stávkují Greenpeace a házejí mu biocihly do oken – Pospy je však poctivě recykluje – hází jim je zpět. Když nepomohou biocihly, zahajují protestující často hladovku. A tu se projeví pravá Pospyho tvář – je totiž světově vyhlášeným léčitelem vegetarianismu a hladovění obecně. Bůčkem přecpaní zelení mírotvorci pak kapitulují a za zvuku zpěvné Tomášovy kytary se šourají jeden po druhém pryč. Jo a kdyby se vám zdála barva jeho hlasu podobná jednomu známému grungeovému zpěvákovi, tak je to pravda. Skutečně má hlas podobný. Komu? O tom se přou lidé už od začátku THE SCOFFERS. V naší kapele převládá názor, že jeho hlas je nejvíce podobný Barrymu Gibbovi z BeeGees trochu líznutý Tinou Turner.

Jan Plášil - Basová kapacita. Basy nejen že precizně ovládá a rozumí jim, ale ony vlastně basy ovládají Honzu alias Plášu a též rozumí ony jemu. Když o někom řeknete, že tichá voda břehy mele, získáte dojem klidného a nenápadného introverta, jenž krůček po krůčku tiše mění svět kolem vás. Tak Pláša ho mění taky. Jen ne tiše a poklidně. Jeho "tichá voda" je spíš výpusť Tří Soutěsek (ta velká vodní nádrž v Číně) po období dešťů. Jeho obličejová mimika je nevídaná a zcela nepřehlédnutelná. Je milovníkem vozů značky BMW. Kdyby nebyl basákem, mohl by být i hercem. Jeho výkřiky "Imagináááárium", které onehdy volal z jedoucího auta staženým okýnkem, zůstanou v našich pamětech pro vždycky. Jako jediný z nás umí jezdit do suterénu výtahem zcela sám a kdykoli se mu zachce. Je hudebně študovaný a graduovaný pročež ovládá jazzovou teorii i praxi a vždy, když si chce od těchto věcí odpočinout a promluvit si s lidmi těmito věcmi zcela nepolíbenými, tak hraje s námi. Suchost jeho humoru je někde kolem 0,2mm ročně, tedy extrémní suchost, sušší vtipy vypráví už jen jeho strýc Troud, toho času na dovolené v poušti Atacama. 

 Vojta Šilhán - Sheldon Cooper kapely. Pravděpodobně operuje v Matrixu a všechno vidí jen jako vodopády zeleného kódu. Říká bez okolku co si myslí, pročež si jistě každý dovede představit, proč je nejmilovanějším hudebníkem a člověkem široko i daleko. Chtěl by být firemním hráčem na bicí značky Sonor, ale značka Sonor bůhví proč nechce jeho. Jeho záliba v klavíru a dalších melodických nástrojích už nejednoho zanechala tápat, proč si vybral ke hře právě spíše rytmický nástroj. Přesto se svou virtuozitou snaží vyloudit na bicí i melodii, přestože všem okolo to přijde jako "bum & prásk". Běhá dobře a běhá rád. Je to člověk s nejstarším telefonem nejen v kapele, ale i ve střední Evropě. Jeho telefon je tak starý, že na něm nerozchodíte ani hada a traduje se, že pamatuje nejen technologickou revoluci, ale i tu Sametovou. Tento telefon má proto, aby nemohl přijímat smsky z Pospyho iPhonu a následně se vymlouvat, že o ničem nevěděl a že mu nic nepřišlo. Je to největší dříč a pedant. Ostatní se mu bojí volat a na cokoli se ho ptát. Drží Guinessův rekord v rychlosti balení svých bicích. Jednou balil dokonce tak dlouho, že ho kapela, hrající v klubu další den po nás, najala na záskok.

Vítek Příkaský – Znalec dobrého jídla. Píše neskutečně dlouhé emaily (zakrývá tím to, že neumí mluvit). Emaily proto, že kdyby musel zprávy psát na papír, zcela by zvrátil rovnováhu v dřevařském průmyslu. Má rád staré omlácené kytary, ale moderní digitální technologie (nemá a nechce lampový aparát). Je členem KNT - Klubu Nepřátel Turistů. Nesnáší běžky, plavání, jízdu na kole a běhání - pročež se (když se vydýchá) směje Vojtovi Šilhánovi (který naopak běhá dobře, běhá rád). Z jídla nejlépe maso a sladké. Z masa nejlépe žebra, burgery a steaky, ze sladkého nejlépe dorty a moučníky. Mezi jeho hrdiny patří Bud Spencer, Kung Fu Panda, Hulk, Oliver Hardy, Krokodýl Dundee, Peter Griffin, Lex Barker a Roman Holý. Mezi jeho oblíbené kapely patří Foo Fighters, Deftones, Periphery, Thrice a další. Je absolutně nepolíben citem pro módu, nechápe koncept módních trendů. Pohodlné oblečení a obuv nosí mnohdy až do jejich roztrhání. Chce si udělat zbrojní průkaz, což jak sám říká nemá žádnou souvislost se vztahy v kapele. Jako jediný na světě dokáže zničit svým agresivním potem nové struny za 20 minut - čímžto nepřímo nabízí spolupráci pro endorsing jakéhokoli výrobce strun výměnou za jejich kontinuální dodávky. Je vášnivým brusičem nožů, což je aktivita, u které dá spočinout jinak věčně hlasitým myšlenkám nad budoucností kapely.

 

Bio a historie

Kontakt:
Jakékoliv osobní dotazy,připomínky,návrhy (!!!) pište nebo volejte přímo nám:

Mail:  thescoffers@gmail.com

GSM: +420 736 425 721 

Stageplan ke stazení zde

Odehrané akce:

2011
14.1. - Experimentální studio - Reichenberg - J4F + Exil 51

11.3. - Lidové sady, Terasa - Reichenberg - Grasshoppers, Apple Saxes, Aries, Elephant Job

16.4. - Faux Pas -Reichenberg - Hangover Painters,In Touch,Sixty Seven Cabaret

22.4. - Klub Rampa - Jablonec nad Nisou - Jinx-x,Kapitola 22,Ragnarock,Lingers

23.4. - Bar klub Pohoda - Klatovy - Screaming silent

13.5. - Restaurace U Beránka - Reichenberg

14.5. - Iron Brod fest 2.0 - Železný Brod - In Touch,Nobody Knows,Hangover Painters,PissFITS,Hallodrn,Těsně vedle,Fiposepsis,Taneční a swingový orchestr ZUŠ ŽB

17.5. - Jammin vol.3 - Ústí nad Labem - Lucien Zell (USA),Private Collective Feat,Jakub Xavier Baro,No Discipline,Tres Tequilas

20.5. - Biograffs club - Děčín - Fousy Mojo,Strange Brew

21.5. - Danova Avie - Dolánky u Turnova - Big Fish Gone

23.5. - XT3 - Praha - Wooden brains, Pharamis

3.6. - Finlandia midnight sun - Reichenberg - BPM,G-Point Hunters

17.6. - Stárplej Final - Jablonec - Ve vývoji,Exil 51,Sabotters,Postpubescentos

21.6. - Svátek hudby - Reichenberg - Klub VLAK - exil51

22.6. - Skutečná liga - Praha - Music City

20.8. - Clouí birthday - Reichenberg - Clouí garden

26.8. - Semily session - Semily -Hangover painters

27.8. - Oldřichovské slavnosti - Oldřichov v hájích

6.9. -  Skutečná liga - Praha - Music City - Play OFF

10.9. - Klub Vagón - Praha - No Jam - Pearl Jam tribute band

24.9. - Klub Vlak - Reichenberg - Exil51, Bonebroke

22.10. - Deppl - Jablonec - Present Simple - Soumrak Civilizace

17.11. - Reichenberg - Big Fish Gone - Sektor 14 

3.12. - Praha - Soutěžní kolo RockPro 2012

16.12. - Mladá Boleslav - No Jam Pearl Jam tribute band

2012

7.1. - Exp. studio - Reichenberg - J4F - Exil 51

20.1. - Music city - Praha - Soutěžní kolo RockPro 

3.2. - Klub Havran - Praha - Semifinále RockPro 2012

11.2. - Reichenberg - FrozenFest 2012

3. 3. - D-Eppl - Jablonec - In Touch, Last Exit

16.3. - PKO - Reichenberg -  Apple Saxes,Grasshoppeers, aj.

17.3. - Stárplej - Jablonec - Branx,Present Simple,Nou koment

30.3. - Casta club - Reichenberg - Panda Diplomacy, River Jordan,High Five

20. 4. - Blue Up (Den v Modrém) - Reichenberg - Exil51

1. 5. - Majáles - Liberec- Reichenberg- aj.

29. 5. - Koncert pro Katku - Reichenberg - Jarret,Grasshoppeers, aj.

2. 6. - No. 3 - Žďár nad Sázavou - Coders, HemiHead

6. 6. -  Koncert Pro ZŠ DOUBÍ

15.6. - Stárplej Finále - Jablonec - The Rusty Tubes, Ice Flame, Swanflower, 9431

21.6. - Svátek hudby - Reichenberg - klub Vlak - EXIL 51

30.6. - Z-Fest - Jiřetín pod Bukovou horou - aj.

30.6. - Ostrov Art Fest - Semily - Znouzecnost, In Touch, aj.

27.7. - Benátská noc 2012

18.8. - Clouie Birth (Only in acustic version)

25.8. - Bierfest - Milíře Rádlo - Ice Flame, Exil 51 aj.

26.8. - Festival "Na Kopečku" - Kosmonosy - Plexis, No jam Pearl jam, Pakostra, Dlouhej tah aj.

8.9. - Záskalí Open Air Festival - Záskalí - 20 deka duše, Horror porno cocks, Nasekáč, Ovčie Kiahne aj.

15.9. - VlakFest - Reichenberg - Těla, Exil 51, L'RU, .....

26.9. - Narození Kačenky - Rudolfov

5.10. - InBar - Žel. Brod

13.10. - FrozenFest - Reichenberg - Blue Effect, Exil51, Jarret, Jinxx
17.11. - 2.brth-st, day - Reichenberg - InTouch, Coders
14.12. - Unplug night for friends - Reichenberg
 
2013 
5.1. - Vítání noveho Ro(c)ku - Reichenberg - Iceflame, Exil 51
1.2. - Klub ns rampě - Jablonec - EXIL 51
23.2. - Prasečinky - Reichenberg - Unplugged 2 
5.4. - Vlak - Reichenberg - Illegal Illusions
20.4.  - Panorama - Vrbno pod Pradědem - Unplugged 3
11.5. - CarpeDiem - Praha - Unplugged 4
31.5. - Vlak - Reichenberg - Neons
1.6. - Ironfest - Žel. Brod - Neons, Exil 51, In Touch
2.6. - PKO - Reichenberg - Exil 51, Grasshopers
8.6. - Úvaly - Valtice - POSPI'S Wedding
29.6. - Vagon - Prague - No jam 
13.7. - HZS party - Klokočí  
23.8. - Dolánky u Turnova - InTouch, BFG
30.8. - Clouie Brth....
31.8. - Frozenfest - Reichenberg - Lenka Dusilová, Exil 51, KUD
28.9. - Vrbno pod Pradědem vol. 2
5.10. - CSF - Bzí u Žel. Brodu - Proximity,CRUSHING CASPARS,LOCOMOTIVE
9.11. - Hejnice - Helloween - Swalow this
11.11. - Reichenberg - Redbull Red Monday
7.12. - Reichenberg - GOLFBAR - KŘEST DESKY OUT OF CTRL - SYNDROM
27.12. - Žel. Brod - Seattle grunge
2014 
11.1. - Vítání noveho Ro(c)ku - Reichenberg - Exil 51,Apex,Me/She
 
8.2. - Frozenfest -  Reichenberg 
 
28.2. - Brth. Unplugged - Reichenberg - Prasečinky
8.3. - Out of Ctrl. - Gablonz - Tatáž Pakáž
25.4. - Ďábelská Huť Brth. - Reichenberg
3.5. - Bike Jam - Reichenberg
31.5. - Steve's wedding - Bedřichov
20.6. - Klub na Rampě - Bayer
19.7. - Festival Dolánky - Skampida(COL), MadBand(RUS)
30.8. - Frozen Fest - Hm, Těla, Jarret
19.9. - Katy's Wedding - Sco'O'Band
25.10. - Žlutý Pes - Pardubice - I Love You Honey Bunny
7.11. - Paliárka
22.11. - The Legends Rock Cafe - Ústí n/Labem
24.11. - GBOB - La Loca
26.11. - UndergroundFest - Praha - D'Branx
28.11. - Rokokko - Nový Bor
29.11. - BUNKR Rock Club - Reichenberg - L'RU +ZAVŘÍT
1.12. - RedBull RedMonday - Ústí
8.12. - RedBull RedMonday - Reichenberg - IMPERIAL
12.12. - The Legends Rock Cafe - Teplice
 
13.12. - Klub Na Rampě - Gablonz - AGU + T.J.Holý
 
20.12. - Fashion Public - Reichenberg
 
2015
 

4.1. - Barytón - Praha - Andrew Medwed
 
7.1. - Bunkr Rock CLub - Reichenberg - Andrew Medwed
 
14.1. - Anděl Music Bar - Plzeň - Zavřít,Orangees
 
17.1. - Vítání Nového Ro(c)ku vol. 5 - Exil 51
 
17.2.-  Rock Cafe Praha - Zavřít
 
18.2. - Klub na Rampě - Jablonec n/Nisou - Buffo Wake (UK)
 
27.2. - Zarabanda - Děčín 
 
14.3. - Zimní Čtverec Pivovar Kocour - Varnsdorf - Kamil Střihavka 
 
28.3. - Panorama - Vrbno pod Pradědem
 
30.3. - Liberec - Nám. Dr. E. Beneše
 
1.4. - Hard Rock Cafe Prague
 
2.5. - Liberec Bike Jam
 
16.5. Adam's - Wedding
 
13.6. - Krajské Slavnosti - YoYoBand, Lipo, Tres Udos
 
14.6. - Warm-Up Burger fest
 
25.6. - JergymFest - Reichenberg
 
27.6. - Hrádek Rock Summer - Horký Že Slíže, SuperGroup CZ, Dillana, Eminence
 
1.7. - Praha - Slušnej Kanál - Unplugged Concert
 
18.7. - Festival Malá Skála - Medvěd009, NIL, Exil51
 
13.8. - Vagón Club - Twilight Kid
 
29.8. - MDM - Reichenberg - Těla, Tres Udos
 
18.9. - Lukas - Wedding
 
19.9. - Slavnosti Ještědu - EXIL 51
 
19.9. - Prague Burger Fest - Kiss Forever Band, K2
 
3.10. - Festival Jablka - Xindl-X, ....
 
7.10. - Strahov Open Air - Vypsaná Fixa, Midi Rabycad, TH!S
 
31.10. - ALE FESTIVAL - Pivovar Kocour Varnsdorf
 
7.11. - Unplugged Česká Lípa - LizArt
 
10.11. - Špindlerův Mlýn - ARAMARK
 
20.11. - Bunkr Liberec - Křest klipu a oslava 5. narozenin - NIL,  NoJam, Farewal
 
03.12. - SnapCall - Kain Praha
 
05.12. - Zarabanda Děčín
 
 2016

09.01. - Vítání Nového Ro(c)ku vol. 6
 
16.01. - SnapCall - Tango Jičín
 
20.1. - Slušnej Kanál - Praha
 
10.03. - JazzClub Stará Paní Praha - SnapCall + Tomáš J. Holý
 
19.4. - Café v Lese - Andrew Bear
 
23.4. - Zarabanda - Děčín
 
11.5. - Vagón - Praha - Twilight Kid
 
1.6. - Hard Rock Rising - Hard Rock Cafe Praha
 
4.6. - Unplugged Concert - Slušnej Kanál
 
11.6. - Street Party - Zarabanda Děčín
 
16.6. - Rock Café Praha - ChilliEyes + Meredith Hunter
 
18.6. - Svatba Ottlovi - Liberec Clarion
 
2.7. - Festival Mezi Kopci - Jablonec n/N. - Wohnout,Čechomor, Dan Bárta....
 
9.7. - Vraťák Fest - Vratislavice n/N. - Hitfakers, Těla, Back To Stone, Tres.., Exil51
 
22.7. - Jeřmanické Slavnosti ...
 
23.7. - Festival Dolánky - Exil 51, Meredith Hunter, ......
 
3.9. - Liberec- FrozenFest - Mňága a Žďorp, Jarret, Exil51,Ting....
 
10.9. - S Krajem na Kraji - Bára Poláková, Big'O'Band
 
1.10. - Den Architektů - Pivovar Frýdlant - Neons
 
8.10. - Dukla - Vesec
 
14.10. - BlueBerry Night - Magic Turnov- SnapCall, L'RU
 
25.10. - Grunge Night - Vagón Praha- Viv, No Jam
 
18.11. - SEATTLE NIGHT/SCOFFERS BRTH.- Bunkr Liberec - The Atavists, Chilli Eyes
 
2.12.- SPEDITRANS KONCERT - Liberec
 
2017
4.3. - Zkušebny Praha - Mc Jižák
11.3. - KŘEST DESKY "IN YOUR BLOOD" - LIBEREC - mdFXŠ
22.3. - HARD ROCK CAFE PRAGUE
13.4, - Klub KAIN - Praha - Střemhlav
15.4. - Ještěd SKY RACE
21.4. - Klub na Rampě - Jablonec nad Nisou
6.5. - Majáles Liberec - TataBojs, Paulie Garand, SnapCall, Big'O'Band,......
12.5. - LVT - Vernisáž R.D. 101010
10.6. - Ostašovská Noc - Liberec
24.6. - Hrádek Rock Summer - Arakain, Stromboli, .......
24.6. - Městské Slavnosti - Česká Lípa - Paulie Garand, Olga Lounová ....
29.6. - JBC Fest - Hentai Corporation, The Atavists, Monkey Business, UDG, NOHA.....
15.7. - Festival Klokočí - Těla, Seven.....
21.7. - Jeřmanické Slavnosti - Těla, Přehmat.....
22.7. - Festival Dolánky - Skampida.....
29.7. - Zahrádky Fest ......
26.8. - 120 Let Tramvají v LBC - Děkan
26.8. - LétoFest - Wanastovy Vjeci, Rybičky48, Mňága a Žďorp, Ewa Farná...
28.10 - Zarabanda Děčín
31.10. - Café v Lese + SnapCall
17.11. - SEATTLE NIGHT Bunkr Rock Club LBC+ No Jam + SnapCall
16.12. - Vánoční Unplugged - GolfBar Liberec +The Viv
2018

  9.3. - Tour s Krucipüsk - Liberec - Bunkr
15.3. - Tour s Krucipüsk - Praha -Lucerna Music Bar
16.3. - Tour s Krucipüsk - Plzeň - Alfa
24.3. - Tour s Krucipüsk - Č. Budějovice - Slávie
  7.4. - Tour s Krucipüsk - Havířov - Stolárna klub
13.4. - Tour s Krucipüsk - Chrudim - R-Club
14.4. - Ještěd Sky Race - Liberec
21.4. - Tour s Krucipüsk - Bozkov
25.4. - North in Prague - Vinohradský pivovar + Funk Corporation
 6.5. -  Fabrika Doubice - Bytový koncert