The Revolt - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

The Revolt metal-metalcore / Pelhřimov

„Máme hotovej set a hledáme koncerty!!!!!!!!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Growl
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Skupina hraje ve složení zpěv, kytary, basa a bicí.

Kytara:   Pavel Maršák

Kytara:   David Tůna

Basa :   Zdenek Šitner

Bicí:       Michal "Kulda" Dostál

Zpěv :    Vláďa Hájek

Bio a historie

THE REVOLT

 Kapela vznikla v prosinci roku 2007 v sestavě : David Brychca – bicí, Marek Vaňha – Kytara, Luboš Dalík – kytara. Zdenek Šitner – Basa a Vladislav Hájek – Zpěv. Aktuální sestava je: Michal Kullda Dosál – bicí. David Tůna – Kytara. Pavel Maršák – kytara. Zdenek Šitner – Basa a Vladislav Hájek – Zpěv. Nápad založit kapelu vzešel asi od Marka, který už měl v té době hodně nápadů a potřeboval lidi se kterými by je realizoval, a tak oslovil Zdendu a dohodli se občasném zahrání. Vláďu jsme kontaktovali asi o dva měsíce později, jestli by nezkusil zužitkovat svoje zkušenosti z jiných kapel u nás. Tomu se tato spolupráce velice zalíbila,  oslovil Davida ,který svojí výbornou hrou na bicí vnesl do muziky úplně jiný směr. Poté už zbývalo jen sehnat druhého kytaristu, protože je od začátku jasné, že s jednou kytarou to prostě nejde.

Nakonec Marek oslovil Luboše, který výzvu přijal, a tak vznikla kapela  The REVOLT. Kapela se rozhodla, že styl jakým se dál hodlá vydat, by měl být členitý a měly by v něm tak nějak promítnou všechny styly muziky, které posloucháme. Tak jsme se rozhodli, že půjdeme cestou hudebního stylu zvaného CROSSOVER. To je pro muzikanta výhra a zároveň velký bič.

V tomto stylu se prolínají všechny styly metalové muziky, a tak máme samozřejmě hodně volnosti a prostoru ve tvorbě, ale zároveň je jasné, že všechny styly, které se v naší hudbě objevují, musíme umět bezchybně. Čili kapela hraje Metal- Crossover (něco jako FearFactory, Slipknot, MudWayne, Machine Head, Static-X, Pantera ATD). V roce 2009 vychází první album s názvem "Instinct", které bylo nahráno v původní sestavě. O rok později vyšlo demo 2010. V této době již s námi hrál výborný bubeník s bohatými zkušenostmi Dušan Kiss. Ten si sebou přivedl i náhradu za odcházejícího kytaristu Luboše. Novým kytaristou se stal Láďa Gaži. V roce 2011 jsme se opět vydali do nahrávacího studia, abychom dodělali plnohodnotné album. Tehdy vzniklo řadové album, které nese název "Liberate". Při dokončování alba nám odešel Láďa a na dokončovacích pracích se podílel nový kytarista Pavel Maršák. CD jsme řádně nahráli a po křtu mohlo mezi lidi.  V roce 2012 došlo k další významné změně. Odešel od nás bubeník a na jeho místo nastoupil další zkušený muzikant Patrik Vala. V této sestavě jsme o rok později další desku s názvem "Lost in fiction", která měla obrovský úspěch u recenzentů i v samotném dubnovém magazínu SPARK. CD prošlo několika recenzemi na různých portálech a vždy bylo hodnoceno více jak 80% úspěšnosti. Magazín Spark nás po tomto CD oslovil i pro rozhovor. V roce 2014 se náš kulturní příspěvek objevil i na rádiu Rebel. Z posledního alba se naše pomalá skladba  "If I ask you" se několik měsíců objevovala na regionálním rádiu. Na jaře roku 2014 jsme byli vyhlášení 2. nejlepší amatérskou kapelou v ČR. Tuto soutěž pořádala samotná společnost Metalgate).

V roce 2016 kapela vydala EP s názvem Pearls for swines,které sklidilo velice dobré recenze a dostalo se do webzinů v zahraničí (NORSKO,ŠVÉDSKO).

Texty a Hudbu děláme všichni (respektive texty jsou záležitostí zpěváka a celá kapela mu je potom schvaluje :o) ) a hudbu děláme samozřejmě kompletně, to znamená,že kytarista (Pavel např.) přinese nápady a všichni potom bloumáme nad tím, jak a co kam použít a jak to správně poskládat. Každý koncert je paráda. Moc si každé hraní užíváme, ať je tam 50 nebo 250 lidí.....snažíme se hlavně o to, aby byl náš projev opravdu živý. Nemáme rádi kapely, které na podiu stojí a potom se jim jejich muzika nedá věřit. Toho se opravdu chceme vyvarovat.

Máme za sebou poměrně dost akcí se známými kapelami jako například Locomotive, Boron, Doga, Michal Pavlíček, T4, Krucipüsk, Törr, X-core, Rhemorha, Debustrol, LocoLoco, Hand Grenade, Atari Terror, Self-Defence, F.O.B., Guano A Pes, atd.

Název kapely vniknul tak, že jsme potřebovali něco, co zní dobře i tehdy, kdy se vysloví špatně (to znamená ne podle anglické výslovnosti), protože máme zkušenosti s tím , že lidé většinou anglické názvy komolí.

Plány do budoucna jsou jasné, stát se takovou kapelou, aby lidi co odcházejí z našeho koncertu, měli pocit, že peníze, které dali za vstup nebyly vyhozené, ale velice dobře investované do naší kapely. Hlavní je, aby lidi z našeho koncertu odcházeli opravdu nadšeni a spokojeni. Stejně jako je důležité, aby při poslechu CD měli pocit, že naše hudba je velice kvalitně zahraná a plná nápadů. To nám pro začátek stačí.

            V dnešní době máme na FB pres 1100 funs a na Bandzone návštěv přes 90 000.

The Revolt v datech

 

2007 - vznik kapely

2009 - nahrávka Instinct

2010 - Demo 2010

2011 - nahrávka Liberate

2013 - nahrávka Lost in fiction

2014 - magazín Spark

          - 2. místo Sobouj kapel MetalGate

2015 - připravujeme novou desku

2016 - Vydáváme EP Pearls for swines