The Prague Swingmasters - O kapele | Bandzone.cz

The Prague Swingmasters swing-dance music / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Karel Ctibor - Kdybych byl kouzelnikem
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Karel Ctibor sr. & Karel Ctibor jr.
 
original swing & electro swing
 
Nejstarší aktivní český DJ (nar. 1934) a jeho syn ve společném projektu.
The oldest active Czech DJ (born 1934) and his son in a joint project.

Bio a historie

Pravděpodobně nejstarší aktivní český DJ Karel Ctibor (nar. 1.9. 1934) spolu se svým synem Karlem (známým jako DJ Kaya na pražském Radiu 1 a ve Swamp Safari Sound Systemu) vydali výběrové CD jejich otci (a dědovi), polozapomenutému zpěváku Karlu Ctiborovi, který po sobě zanechal více jak 300 šelakových desek vydaných v letech 1936 - 1943 u prestižních hudebních vydavatelství té doby (např. His Master's Voice nebo Odeon). Tento projekt by se nepovedl bez zásadní pomoci pana Gabriela Gössela, který všechny ty šelaky vlastní a jemuž patří náš nezměrný dík. Po komerčním úspěchu prvního CD, které jsme vydali vlastním nákladem, pak následovalo dvojalbum, které vyšlo již v prestižní edici Fonogram na značce FR centrum Františka Rychtaříka.
Se vzmáhající se vlnou zájmu o swing a elektro swing se oba pánové, i když se oba primárně věnují každý jinému hudebnímu stylu, dohodli, že zkusí hrát hudbu, která v rodině pevně zakotvila již od konce 20. let a pokusí se propagovat jak české a slovenské interprety 30. a 40. let, tak i světové standardy, kterých má především otec Karel bohatou sbírku. Syn Karel přispěje trochou electro swingu. A jak to všechno vypadá dohromady, můžete sami posoudit na některé z našich akcí.