The Hurvinek - O kapele | Bandzone.cz
gogen-ad

The Hurvinek metal-hardcore / Vodňany

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Mucho
  • Flying...
  • There Lies The Prince Of Elves

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

1997 - 1998

Bio a historie

Vystoupení první:
4. 10. 1997 - otevření Rockového klubu Pohoda - rb Pohoda - Vodňany - 100 až 120 lidí
Jelikož se jednalo o první vystoupení, nikdo nevěděl, co se dá od the Hurvinek čekat. Ale protože chtěl mít Michal "Brožík" Brož na otvíračce místní kapelu, muselo se to oboustranně risknout. Zkrátka se jednalo o klasickou protekci. Po zjištění, že the Hurvinek nehraje punk byli členové této formace nazváni "metaláky". Proto se musela vymyslet nová hudební "škatulka" speciálně pro Hurvínky. Od té doby hrají Thrash Hard Core. Před vystoupením byl trochu problém sehnat bedýnku na podložení dalších přechodů (Kapi potřeboval čtyři!). Hrály se 4 věci: No Mercy, Mucho, Flying a There Lies the Prince of Elves. Mucho se povedlo až napodruhé, protože spadly bicí. Ohlas byl vcelku výtečný. Petris vystoupil v kvádru.
Vystoupení druhé:
8. 11. 1997 - Ein Kessel Macabruntes II - hospoda ve Chvalešovicích - asi 150 lidí
Jednalo se o čistě metalovou akci, takže the Hurvinek byli "nejměkčí" kapelou. Mělo se hrát okolo druhé hodiny, takže Petris s Tokoškou do dvanácti vegetili v rk Pohoda. No a Petris "trošku" nezvládnul promile alkoholu v krvi. To pak byli všichni ostatní pěkně naštvaní. Naštěstí se akce trochu protáhla, takže the Hurvinek začali hrát až okolo páté ranní. A do té doby se stačilo vystřízlivět. Bohužel, v tento pokročilý čas byla střízlivá už opravdu pouze kapela. Hráli se čtyři staré věci. Ohlas byl, pokud vezmeme v úvahu hodiny a stav publika, opravdu nečekaně kladný. Byla zde také stočena první nahrávka, kterou vydal Syky (Rabies) na kompilaci NO REMORSE ... LIVE!. Petris vystoupil normálně.
Vystoupení třetí:
18. 4. 1998 - Petriho narozeniny - rb Pohoda - Vodňany - 40 až 60 lidí
Naprosto pohodová akce, o které snad ani není co psát. Hrálo se šest věcí. Dvě novinky (Sarah a Reflection of Blood) musel zpěvák "odzpívat" z papíru. K těmto věcem se taky přidal svým soukromým jamem na basu Štětka. Ohlas normální. Petris vystoupil v gumovém plášti a slunečních brýlích. Po the Hurvinek hrála nezávislá jamová formace Wahooka, ke které se připojil Tokoška na kytaru a Petris na bongo.
Vystoupení čtvrté:
15. 8. 1998 - Festa de la Pohoda - Sokolská louka - Vodňany - 600 až 700 lidí
Dne 15. 8. 1998 byl spáchán na Vodňanské Sokolské louce první ročník festivalu Festa de la Pohoda. The Hurvinek vystoupili po dlouhé (asi půlhodinové) přestávce, kterou způsobil Kapi montáží bubnů, okolo tři čtvrtě na devět (původní termín byl od 20.00 do 20.20). Jelikož Petris s Tokoškou byli pořadateli akce, v tento pokročilý čas už nebyli zrovna střízliví. K tomu se ještě přidali problémy s nervy = žaludkem = záchodem. Kapi s Veverkou dorazili okolo sedmé hodiny. Venca Burdů (basa) tam taky byl, ale nevystupoval. Zahrálo se šest věcí v trochu drsnější verzi a jiném pořadí než obvykle: No Mercy, Mucho, Sarah, Reflection of Blood, Flying a There Lies the Prince of Elves. Na to, že se jednalo téměř výhradně o punk fest a Hurvínka skoro nikdo neznal, byl ohlas excelentní. I sám Velký pořadatel Michal "Brožík" Brož a Druhý pořadatel Jarda "Švára" Švarc chválili! Petris vystoupil na chvilku v "Palestině".
Vystoupení páté:
3. 10. 1998 - 1. narozeniny rb Pohoda - rb Pohoda - Vodňany - 70 až 90 lidí
1. narozeniny neslavila jen pohoda, ale i aktivní život the Hurvinek. Všechno šlo naprosto výborně, vynikající atmosféra (pivo stálo 2.50,- Kč) až na to, že byl Petris nemocnej (chřipka). Brožík s Haťou (Kapybara) a Tokoškou vyladili perfektní zvuk. Poprvé si zahrál No Mercy na basu i Venca. Hrálo se osm věcí. Novinkami byla sladká kytarovka Morning Light (povedla se až na podruhý, protože Tokoškovi praskla struna) a motorkářské hc Motor Oil. Petris hodně zkurvil Saru a Reflection of Blood, ale nikdo to nepoznal.
Vystoupení šesté:
30. 10. 1998 - narozeniny pana Lukáše Párala - rb Pohoda - 20 až 30 lidí
Sračka, ubohost, hrůza, zhovadilost, šit!!! Nejhorší z nejhorších! Takhle zahrát se ještě nikdy nepovedlo. Ani jedna věc se snad nevydařila (i když možná jo, ale stejně si to nikdo nepamatuje). Pár věcí zvrtal dokonce i Veverka. Na druhou stranu to je celkem jedno, protože se nejednalo o oficiální akci, takže v Pohodě byli jenom známí lidi. A z nich byla většina (včetně kapely) totálně na šrot. Hlavní bylo, že se obecenstvo (i the Hurvinek) celkem dobře bavilo. Venca nehrál. Petris vystoupil v plynový masce (chvilku).