The Gangnails - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

The Gangnails rock'n'roll-punk / Praha

„nová deska s novým rokem!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.


Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

THE GANGNAILS vznikli na přelomu roku 2000 a 2001, založeni rytmickou sekcí právě rozpadlé rockabilly kapely CRAZY WHEELS Matějem a Ferencem, doplněna o neokoukané tváře v podobě zpěváka Adama a kytaristy Krustyho. Stylově kapela od počátků mixuje prvky klasického punku, rockabilly a živelnost původního rock’n’rollu, ve svůj vlastní hudební koktejl. V lednu 2004 natáčí své první album s názvem „Taste it!“. V průběhu natáčení prvního alba přichází do kapely posila v podobě dalšího kytaristy. Tím se stává Vasil / Bývalý člen Kečup, Garáž, Bobcats/.

Kapela intenzivně koncertuje jak samostatně tak i po boku zahraničních kapel. Na jaře roku 2005 vystřídal Krustyho Jenda a vzniká druhé album „Can their Pussies do the dog?“, vydané kapelou ve vlastním nákladu. Druhé album doplněné o několik songů z debutu vychází o rok později pod názvem The Gangnails na Kalifornském labelu  Dr.Acula Records.

Kapela intenzivně koncertuje jak v Česku, tak i v zahraničí. V závěru roku 2007 odchází původní bubeník Ferenc a krátce na to i druhý kytarista Jenda. Na post bubeníka nastupuje Martin / ex člen kapel Zelení kanibalové, Stepson, Clean Slate, Die Outsiders, Underfire a dalších/ a sestava se redukuje na čtveřici. V nové podobě se kapela vrací na podia na jaře 2008, kdy za průběžného koncertování, pozvolna vzniká materiál na třetí řadové album. Po zúžení výběru nápadů z toho co se nahromadilo za posledních několik let, začíná kapela konečně nahrávat v únoru 2011 ve svém oblíbeném Professional Sound Studiu za dohledu Pavla „Kuře“ Hejče. Čtrnácti songová deska „Bullets in the Underground“ vychází v CD podobě v červnu 2011, vinyl následuje s nepatrným zpožděním. Obojí opět ve vlastní režii kapely na GANGNAILS RECORDS. Album reflektuje tehdejší sound kapely ve kterém se mísí jak punk s rockabilly, tak i odkazy na garáž rock a surf se špetkou new wave.

Koncem roku 2018 kapelu opouští Vasil, především aby se mohl naplno věnovat své garážové formaci Time Shifters. Na jeho místo naskakuje Kelemen, v té době opouštějící řady Green Monster. Na bubenickou sesli dosedá Jirka Kysák, souběžně hrající s Unholy Preachers. Nový vítr v plachtách přivlál i nové hudební nápady a po intenzivním zkoušení chlapci nahrávají zkraje roku 2020 nový materiál! Protentokrát v Golden Hive Studios, pod drobnohledem mistra zvuku a nukleární energie Michala "Amáka" Šťastného. 11 nových songů je připraveno k vydání a kapela má domluveno spoustu jarních koncertů i letních festivalů, kromě tradičních štací i společný koncert s Mad Sin na letišti v Žihli, při příležitosti legendárních Dragstrip Race.

Do všeho hází vidle Pandemie a proto nezbývá než materiál ladit a pilovat a proto je mix i master několikrát upravován a vydání fyzického nosiče naplánováno až na začátek roku 2021.

 

THE GANGNAILS (2020):

Adam – Zpěv

Matěj – Bass + backing zpěv

Kelemen – Kytara + backing zpěv

Jirka – Bicí 

The Gangnails 2000-2020

Ferenc, Krusty, Vasil, Jenda, Vinca, Tomášek, Bobík, Ian, Labar - děkujeme!

 

Discography

„Taste It!“  / Jacquita Records/ 2004

„Can Their Pussies Do The Dog?“ /Boo Boo Records/ 2005

„The Gangnails“ /Dr.Acula Records/2006

„Bullets In The Underground“ / Gangnails Records/ 2011

"Rolling Tunes!" /PHR records 2021