Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

The Colorblinds pop-rock / Praha

„V pátek 21.6. po roce v Praze, Chapeau Rougue!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Make You Believe It 54 ×
  • No Sympathy 300 ×
  • Procrastination- Singles 2015 (2015) 1 266 ×
  • Forces- Singles 2015 (2015) 1 090 ×
  • Dangerous Girl (single 2012) 2 987 ×
  • Oh No (single 2012) 2 240 ×
  • Just Say It (EP 2011) 12 431 ×
  • Line Of My Life (EP 2011)- The Colorblinds EP 2011 (2011) 2 478 ×
  • Arabian Club (EP 2011) 838 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara, Doprovodný zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

„The Colorblinds začali hrát v roce 2010 a do roku 2013, kdy vyměnili tehdejšího zpěváka Adama Mišíka za Vítka Sourala, dosáhli značných úspěchů: vydali debutové album, zahráli si na festivalech Rock for People nebo United Islands of Prague a nebo se objevili v přímém přenosu České televize z charitativní akce pro Drop In. Po změně zpěváka pracují hlavně na novém repertoáru pro druhé album. Žánrově se posunuli od prvopočátkového uhlazeného pop-rocku ke spojení funkových groovů a metalových riffů s popovými melodiemi na rockovém základu. Na jaře 2015 vydali dvojsingl Procrastination a Forces, natočili klip k Procrastination a o rok později vydali singl No Sympathy. The Colorblinds jsou: Vítek Soural – zpěv, Marek Fialka – el. kytara, Prokop Fialka – baskytara, backing vokály a Štěpán Krtička - bicí“ 

Zpěv - VÍTEK SOURAL

Kytara - MAREK FIALKA

Baskytara - PROKOP FIALKA

Bicí - ŠTĚPÁN KRTIČKA

Kontakt: thecolorblinds@gmail.com

                      YouTube logo      

Reverbantions

E-shop: Championship Music (on-line prodej debutového CD)

 

Youtube Video iwloH6EbaREYoutube Video iwloH6EbaRE

Bio a historie

Jak to s námi vlastně je (biografie):

Při poslechu této kapely budete těžko věřit, že členům the Colorblinds je teprve 17-19 let - kapela má ojedinělou energii a výraz. Pokud jde o The Colorblinds samotné, zdá se, že se takovými věcmi jako věk vůbec nezabývají a radši hrají. Kapela, která vznikla v lednu 2010, již vydala své první album pod záštitou Vladimíra Mišíka (duben 2011) a následně se probojovala do českého finále celosvětové soutěže Emergenza, kde skončili na druhém místě a vyhráli tak místo na lineupu festivalu Rock For People nebo Sázava Fest.

Po roce si jich všiml Bandzone.cz a pozval na svojí akci Bandzone Showcase 2011-přehlídka 6 nejnadějnějších kapel toho roku. Kapela krátce s Bandzonem navazuje spolupráci, natačí rozhovor v Medúze (ČT2) a po samostatném koncertě v Paláci Akropolis získává nabídky na hraní například na předávání žánrových cen Anděl. Nezávisle na BZ jsou pozváni na hraní při příležitosti oslav 17. Listopadu, měsíc na to hrají na Poctě Václavu Havlovi v Lucerna Music Baru. Během roku se 2012 se účastní na akci DROP-IN a kapela poprvé vystupuje v přímém přenosu České Televize v hlavním vysílacím čase. Úspěchy vyvrcholí hraním na hlavní stage festivalu UNITED ISLANDS. Kapela v srpnu 2012 natáčí double singl Dangerous Girl.

Zpěvák Adam Mišík začíná pracovat na své sólové desce a kapelu tím značně zdržuje, proto se kapela shodne a na konci června 2013 Adam kapelu opouští. Kapela nečeká a hned vzápětí přibírá do party nového zpěváka Víta Sourala. Kapela od té doby tvoří zcela nový materiál, má za sebou několik úspěšných koncertů (2014) a v lednu 2015 vydávají double singl FORCES a PROCRASTINATION. O rok později v lednu vydávají klip k PROCRASTINATION a singl NO SYMPATHY.

Svým živelným koncertním projevem si kapela nezadá ani s mnohem protřelejšími kolegy. The Colorblinds se stylově neomezují a podávají svou autorskou hudbu v mnoha barvách; od soulových vlivů, přes rock´n´roll, funk až po záblesky metalu.

 

A teď trochu podrobněji:

 

2008/2009 - sestava : Marek Fialka - kytara
                        Prokop Fialka - Baskytara
                        Adam Mišík - zpěv
                        Štěpán Krtička - bicí


22.12.2009 - koncert na besídce markovy třídy - zahráli jsme pár našich songů => Bad Boy, Song pro socany, One Day, One Girl a covery => Breaking The Law (od Judas Priest) a Smoke On The Water (od Deep Purple)

 leden 2010 - od ledna každý týden (každý pátek a občas i Úterý) chodíme do zkušebny


březen 2010 - přejmenování na The Colorblinds
 
 
1.6.2010 - koncert v Salesiánském divadle při školní akademii Adamovy školy - playlist: Give Me The Fire, Colorblind, Red Clouds, Arabian Club, Stop The Time - koncert se celkem vydařil


16.6.2010 - koncert v městské knihovně Prahy 1 - playlist: Give Me The Fire, Colorblind, Red Clouds, Arabian Club, Stop The Time; přídavky: Tell Me What You Got, Song pro socany - v knihovně byla strašná akustika a vůbec jsme se neslyšeli.


  19-20.7.2010 - nahrávání representačního CD - nahrávali jsme ve studiu ve Čtyřkolech s panem zvukařem Ladislavem Tupým a pomáhal nám s tím i Adamův a Štěpánův táta: Vláďa Mišík a Luboš Krtička - nahráli jsme: Red Clouds, Colorblind, Arabian Club a Give Me The Fire - nahrávání se nám celkem líbilo a přidával tomu i fakt že studio je součástí hospody U Čerta.


4.8.2010 - Poprvé nám zazněla písnička v rádiu (Regina) - Red Clouds

  
29.8.2010 - koncertík v divadle Hibernia - nic moc, zahráli jsme Girl With Dark Hair a Red Clouds


1.9.2010 - koncert na festiválku YAAH - hráli tu tři kapely: nejdříve Head On The Wall (hráli covery), pak Za školou a po nich my - playlist: Girl With Dark Hair, Red Clouds, Never Ever, Colorblind,  Arabian Club, Oh No, Stop The Time, Tell Me What You Got, They Coming a přídavek Give Me The Fire - koncert se nám dost líbil, až na to že byl dost velká zima, takže jsme hodně mrzli když třeba Prokop byl jenom v košili.

29.10.2010 - naše písnička Red Clouds zazněla na rádiu BEAT


  18.11.2010 - koncert v klubu Vagon (hráli jsme jako předkapela Vláďy Mišíka)- playlist: Just Say It, Thousand Miles, Red Clouds, Colorblind, Give Me The Fire, Oh No, Stop The Time, Arabian Club, Line Of My Life - koncert se dosti povedl, měli jsme z něho radost ; řekli nám že nás tam chtějí znovu na jaře.


21.11.2010 - koncert v klubu 007 Strahov v prvním kole celosvětové soutěže Emergenza - playlist: Just Say It, Thousand Miles, Red Clouds, Colorblind, Oh No, Arabian Club, Line Of My Life - koncert byl fakt super, úžasná atmosféra a 1.kolo jsme VYHRÁLI!!!


20.12.2010 - Zahráli jsme si v Lucerna Music Baru s osobnostmi a kapelami jako třeba: Nightwork, Gypsy CZ, Marie Rottrová, Mig 21, Marta Kubišová, Matěj Ruppert, Petr Čtvrtníček a další. Akce byla závěrečným večírkem Vánočního Bazaru(charitativní koncert)- který každoročně pořádá Aňa Geislerová, Tatiana Vilhelmová a režisér Peter Serge Butko. Zahráli jsme 3 songy: Just Say It, Oh No a Line Of My Life - koncert byl super.


28-30.12.2010 - nahrávání - nahráli jsme čtyři písně (Oh No, Line Of My Life, Just Say It a Thousand Miles) které přidáme k čtyřem už nahraným (Arabian Club, Red Clouds, Give Me The Fire a Colorblind)a uděláme album.


6.1.2011 - koncert v JET klubu  - hráli jsme s kapelou Snow Job, jinak klub byl strašnej, zatuchlej jako zkušebny.com (to bude asi tím že je to hned vedle zkušeben), koncert nic moc, my jsme si to neužili, nepřišlo na nás moc lidí - asi čtyři.


1.2.2011 - koncert v Rock Café - měli jsme "předkapelu" Wooden Brain - Playlist: Just Say It, Thousand Miles, End Of Times, Red Clouds (Marek hrál na saxofon a Adam na kytaru), Give Me The Fire, Incoming (hrál sám Adam a mezitím se Štěpán převlíkal, respektive svlíkal - byl jenom v hello kitty trenkách a kimonu), Markovo sólo(doprovod Prokop na mini klávesky a Štěpán na bubny :D), Stop The Time, Birthday Song (písnička pro Magdu Dukátovou která měla narozeniny), Arabian Club, Oh NO, Colorblind, Line Of My Life; přídavky: zkrácená Vltava+ zkrácený We Are The Champions, Just Say It- Atmosféra byla úžasná holky šílely :D , ale po zvukové stránce to zas tak dobré prý nebylo- každopádně jsme z koncertu měli dobrý pocit.


20.2.2011 - koncert v kavárně Carpe Diem - playlist: Red Clouds, Give Me The Fire, Thousand Miles, End Of Times, Colorblind, No Way To Die, Just Say It, Oh No, Arabian Club, Line Of My Life; přídavky: Stop The Time, Vltava + We Are The Champions(zkrácené), Just Say It -  Byl to takový komorní koncert, kavárna a podium bylo dot malé. - Repertoár jsme zahráli skoro bezchybně, akorát Adamovi praskla struna a Markovi se při přidávaném Just Say It vybili baterky v bezdrátu.


18.3.2011 - Naše první deska jde do výroby. Vylisovanou ji čekáme někdy 1.4. a oficiální datum vydání je 8.4. kdy zahrajeme (a doufáme že vyhrajem :D) na soutěži Emergenza v Paláci Akropolis.


22.3.2011 - koncert v klubu Kain s kapelou Revenge - playlist: Just Say It, End Of Times, Red Clouds, Give Me The Fire, Colorblind, Adamův song, Stop The Time, Arabian Club Oh No, Wasting My Time, Line Of My Life - Klub byl docela dobrej, ale bohužel na nás nepřišlo moc lidí, takže atmosféra našeho koncertu byla relativně slabá.

 

8.4.2011 - koncert v Paláci Akropolis na semi-finále celosvětové soutěže Emergenza – Playlist: Just  Say It, End Of Times, Red Clouds, Thousand Miles, Oh No, Where Are You (sám Adam), Line Of My Life – atmosféra byla úžasná,  stihli jsme pokřtít naše první album a semi-finále jsme díky Vám VYHRÁLI!!!

 

29.5.2011 - koncert v Matrix Clubu na finále celosvětové soutěže Emergenza – Playlist: Just Say It, No Way To Die, End Of Times, Colorblind, Oh No, Arabian Club, Line Of My Life – skončili jsme na 2. místě, takže si zahrajeme na Rock For People a Sázava festu

 

1.6.2011 – účinkování v Českém Rozhlase při dvouhodinovém speciálu Domina

 

13.6.2011 – koncert v klubu Vagon jako předkapela Vládi Mišíka s Honzou Hrubým a Radimem Hladíkem – Playlist: Just Say It, End Of Times, No Way To Die, Thousand Miles, Girl With Dark Hair, Colorblind, Oh No, Red Clouds, Arabian Club, Line Of My Life, Tell Me You Love Me; Give Me The Fire, Stop The Time

 

29.6.2011-koncert v Rock Café s předkapelou The Raindrops – playlist: End Of Times, Just Say It, No Way To Die, Thousand Miles, Give Me The Fire, Red Clouds, Girl With Dark Hair, Tell Me What You Got, Adam + Mikuláš Juráček(klávesy) song, Stop The Time + Dan Danes(kytarista z Revenge), Oh No, Colorblind, Tell Me You Love Me, Arabian Club, Line Of My Life, Final Countdown od Europe (+ Dan a Mikuláš); Just Say It + Dan – úžasná atmosféra při koncertu, hraní se nám docela povedlo – předkapela: nesympatický a šlo jim jen o prachy – klub: zvuk nic moc a z větráku mi natekla voda do basovýho komba takže jsem musel hrát přes mixák, naštěstí kombo je už v cajku.

 

4.7.2011-koncert na Talent&Jam Stage na festivalu Rock For People – playlist: Just Say It, End Of Times, No Way To Die, Thousand Miles, Oh No, Give Me The Fire, Colorblind, Red Clouds, Tell Me You Love Me, Arabian Club, Line Of My Life; přídavky: Girl With Dark Hair, Just Say It – Až na nervozitu a občasné chyby, celkem vydařený koncert

 

31.7.2011-koncert na YAAH festiválku pořádaném na pražském střeleckém ostrově s kapelami SYDA a Za školou – playlist: End Of Times, Just Say It, Ta jediná, NoWay To Die, Oh No, Red Clouds, Arabian Club, Line Of My Life, Colorblind, Tell Me You Love Me; přídavky: Girl With Dark Hair, Just Say It – večerem provázel Vláďa Mišík, Za školou byli super, SYDA nic moc no a naše vystoupení se nám celkem povedlo. 

 

20.9.2011- koncert v pražském Chapeau Rouge s kapelami The Dogsbodies, The Dodoz (fr), Jamesem Cookem&Tomem Marshem(UK) – playlist: End Of Times, Just Say It, Red Clouds, Girl With Dark Hair, Acoustic set (Hard Day´s Night, Let It Be – Beatles), Arabian Club, Line Of My Life, Colorblind, No Way To Die, Ta jediná, Tell Me You Love Me; přídavek: Sad But True (Metallica) , Oh No – ostatní kapely byly super, dobrý občerstvení, backstage slušný a pořadatel (Marek Dočekal) byl super, až na to že nám dal honorář asi po půl roce, protože ho asi prochlastal nebo co :D

 

Teď - Od teď sem budu dávat jen větší/důležitější koncerty a nebudu tam psát playlist a tak, tak si moc nepočtete :D

 

11.11.2011 - zahráli jsme na Bandzone Showcase, kde vystoupili ,,Ti o kterých se v příštím roce bude nejvíce mluvit'' (Bags, The Truth Is Out There, Segment, Pitch Bender a Wild Tides a my :D), navázali jsme spolupráci s bandzone ( booking - Jugi; pomocná síla Majkláč :D)

 

17.11.2011 – Generation 89+ , koncert k výročí Sametové revoluce – s kapelami: Happy Funeral, Peter Pan Complex a Green Smatroll 

 

23.12.2011-  zahráli jsme na upomínkové akci pro zesnulého Václava Havla. Velká čest pro nás. 

 

7.1.2012 - Rozhovor + song v televizním pořadu Medúza na ČT2

Leden - koncert v Paláci akropolis

Březen - Palác Akropolis, vyhlášení žánrových cen Anděl

Duben - Student Fest @ rock café, Čarodějnice v Besedě @Malostranská Beseda

Červen- United Islands Klubová Noc, United Islands - main stage

Srpen - Plzeň, Festival Živá Ulice

Listopad - klubová noc pro Karla @Lucerna Music Bar

2013


červen: samostatný koncert v Rock Café, Klubová noc United Islands - poslední koncert s Adamem

2014


Duben - Samostatný koncert @ Palác Akropolis

Červen - Koncert @ Malostranská Beseda

Srpen - Koncert @ Malostranská Beseda

Září - Na Kaši Fest

Říjen - Deset Let Kočky Neberem @KD Mladá Boleslav

Soukromé firemní akce v průběhu roku

2015


Leden: Konec Pololetí @Chapeau Rogue

Duben: Student Fest @ Rock Café, Koncert @ Zapatlany Fest

Červen: Koncert @ Klamovka, konec školního roku 

Srpen: Poslední koncert před Vítkovym odjezdem do Anglie

Srpen: nahrávání singlů a natáčení videoklipu - postupný release v průběhu Vítkovi absence v čechách.

2016

Leden: Vydání klipu k Procrastination


Duben: Koncert @Rock Café /w Final Stair