Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Tereza Škrháková acoustic-experimental / Brno

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Obyčejná harmonikářka

Písničky hraju především na chromatický akordeon nebo na kytaru. Hlavně hraju jihomoravský folklor a folklor východního Slovenska. Sem tam tady prezentuju i nějakou svou skladbičku na klávesy a na baskytaru. Časem budou postupně přibývat - doufám, že v hojném počtu. :-)

Zatím mám jen pár melodií bez textů. Snažím se vycházet spíš s moravského a slovenského folkloru, ale mám i pár folkových věcí.


Spatřit a poslechnout si mě můžete na různých veřejných akcích pořádaných v Brně na náměstí Svobody a na Zelném trhu coby lidovou pouliční harmonikářku. V případě účinkování jinde sledujte můj facebook: Terezka Škrháková v záložce Události.


Pokud sháníte muzikanta na rodinnou či firemní oslavu, ozvěte se na můj mail. Mám 6 let zkušeností s hraním na různých společenských akcích jako svatby, oslavy narozenin, firemní rauty, košty vín, hodové zábavy, večery s živou hudbou pro restaurace a pivnice.

Více na mém facebooku:

https://www.facebook.com/Terezka-%C5%A0krh%C3%A1kov%C3%A1-901669559856220/

Bio a historie

...kterak jsem se multiinstrumentalistkou stala

První hudební pokusy jsem zaznamenala už v pěti letech a od první třídy jsem se začala učit na klavír. Nicméně mě chození do ZUŠ omrzelo, protože etudy opravdu nebyly a nebudou můj panák rumu. Tak jsem pokračovala v muzicírování na elektrické klávesy. Tvořila a hrála jsem výhradně podle sluchu. (Po notách sahám opravdu jen v nejvyšší nouzi.)

V šesté třídě jsem byla seznámena s akordeonem. Volba to byla výborná, protože se mi tenhle hlasitý nástroj velice zalíbil. Zjistila sjem totiž, že na něj nemusím nutně hrát jen lidové písně a francouzské šansony, nýbrž i mnohem variabilnější muziku.

V osmé třídě jsem přičichla k akustické kytaře a bylo rozhodnuto, který nástroj se stane tím třetím v pořadí, na který hodlám vyluzovat hluk. Zprvu to nešlo, ale v 17 letech jsem se do toho opřela s vervou a do 20 let byla kytara mým častým společníkem

V současnosti se věnuju hlavně moravskému a slovenskému folkloru i tvorbě vlastní. Občas mě můžete zahlídnout i v Brně jako pouliční harmonikářku. Navštěvuju občas jam-sessions U Šošona (Královo Pole), v Expedition Clubu (centrum Brna) a clubu Rusty Nail.

Z brněnských podniků hrávám nepravidelně např. v pivnici U bílého beránka nebo ve vinárně DEGU. Z dřívějších štací vyjmenuju U všech čertů (Starobrněnská ul.), Vinárium (Starobrněnská ul.) a restairace Slunečnice (Brno-Černovice).