TenemiT - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

TenemiT hard rock-heavy / Hořovice

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Ztráty
  Promo Tio
 • Whiskey
  Promo Tio
 • Warriors
  Promo Tio
 • You make me
  Promo Tio
 • Last man
  Promo Tio
 • Ghost
  Promo Tio
 • Doctor
  Promo Tio
 • Lampeduse
  XXV
 • Any means
  Promo Tio
 • Intro
  XXV
 • Rezervace zázraků
  XXV
 • Divnej vrátnej
  XXV
 • Svatební den
  XXV
 • Horečka
  XXV
 • Úchylák
  XXV
 • Podzimní
  XXV

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Od údajného pádu kmene komančů neuplynulo ani půlroku a v královském městě Karlštejně se sešla partička nadšenců krátce po vojně,aby nedaleko železniční tratě přehlušili občasný zvuk českých lokomotiv GT jiným hardrockovým a mladistvě nadšeným u  pivka utvářejícím se zvukem. Jámou lvovou se nám stala budova Svazarmu. K místním bardům Sašovi a Honzovi jezdili hundertkou škodověnkou ke zkouškám ještě Jarda z Hořovic a též poslední z nás kdo ještě vojnu neodkroutil díky vzdělání další kytarový mág poddůstojník XY Petr ,který si to hasil úprkem z  berounských kasáren na karlštejnské zkoušky.        

Judas Priest,Accept,Scorpions,Nazareth, ale i tenkrát v kurzu hrající Křížkový Kreyson, ikona učňovské mládeže Katapult ,a opět zahraniční klasika všech klasik Black Sabbath. Též Deep Purple,či Alice Cooper, Bonfire - tyto kapely a jejich největší "fláky" tvořili základ našeho repertoáru.Ovšem tento "band" cítil že má na víc.Dostal zálusk na Manowar,Iron Maiden,Twisted sister a dost drze Helloween. To už byl ovšem vyšší level a kvarteto  se rozhodlo vypsat konkurz na zpěváka. Díky Annonci a jeho lechtivým inzerátům a obrázkům kdysi v tisku nevídaných si všiml též jednoho dne na sklonku léta roku 1990 inzerátu v tomto plátku budoucí zpěvák Richard a jeho cesta z Litně do Karlštejna na zkoušku  znamenala pak konečnou podobu kapely.

Ta se dopracovala postupem času na 19 songů v angličtině,13 v jazyce rodném z toho 9 songů z vlastní dílny.

Málokterá kapela dokáže rok a čvrt zkoušet než zahraje publiku. My jsme to dokázali. Jediný koncert ve Staschowě ukázal, že kapela má stále veliký potencionál hráčský ovšem limitujím faktorem byly finance a správné  vybavení. Přesto byl tento zatím jediný koncert zvukově tak jedinečný,že kapela přišla o všechny záznamy z tohoto zatím vyjímečného večera. Tam zaúřadovali naši polští krajané,místní chuligáni sebrali vše,magnetofonový záznam přímo z mixu,i ten naživo snímaný.Chápeme že pro někoho může být tento zatím jediný důkaz, že jsme kdy hráli velice cenný,jsou i tací sběratelé kuriozit,ovšem chceme tímto požádat všechny kdo tenkrát s námi v Polsku byli a máte náhodou zvukový snímek,nepřehrávejte a odevzdejte ho. Díky.

Nicméně kapela se prozkoušela do sebezničení,neustálé sebezdokonalování přineslo po 2 letech činnosti rozpad. Sice přesun do mnohem lepšího prostředí zadnotřebaňského kulturáku v březnu 1992 kapelu  zvukově obohatil,ovšem styl který jsme si vybrali neladil dokonale s naším vybavením. Peníze a možná i manažer , to chybělo.

Stalo se málokdy vídané. Přesto ,že se dnes členové Tenemitu  rozprostírají bydlištěm na ploše několika okresů,našli si cestu k sobě zpět.  Přichází tak COMEBACK.,díky Paranoidu bude i Ozzák, na bicí zahraje i Saša .... Půjde o hledání té samé řeky ovšem s jiným proudem a rybami. Jako malý vzorek naší nálady z roku 1991 jest  flák  "Úchylák" .  Tento text  měl zapadnout pod nánosem času, ovšem jak vidíte přátelé, on je stále  aktuální....  Je už na vás koho si tam při poslechu songu z playlistu za svého "úchyláka" dosadíte. Republika nabízí rok od roku lepší výběr.

Ale i přesto - radost hledáme v muzice, pokud jí najdete s námi, mise bude splněna. Pozvánka na "live" vystoupení číslo 2. po 21 letech se tu zcela jistě objeví.......

Uplynulo 10 měsíců a po sedmém živém vystoupení odchází z kapely Saša (aby se mohl naplno věnovat dříve založeným "The Metuzalémům" ) a za hradbou bicích ho nahradil Daniel Bernat. Tož Dane, ať nám to spolu fajn tluče.

Zároveň poděkování Sašovi nejen za práci s paličkami, ale za jeho lví podíl na reunionu kapely v lednu 2012.  

Konec září 2016 znamená další změnu na místě bubeníka, po vzájemné dohodě se kapela rozloučila s Danem Bernatem když o angažmá v kapele před tím projevil zájem přece jen hardrockově zkušenější Víťa Rampas (Asessor,Amok,Akrobat...). A již první zkoušky naznačily, že kapela nabírá druhý dech... 

Ale poděkování za téměř přesně 4 leté působení v kapele Danovi B. je na místě..tedy díky,ať se daří a někdy u pivka , na koncertu Ahoj 

TenemiT

 

Bio a historie

Další členové :

Jan "Sambár"  : Basa

Víťa : Bicí

Jaromír : Kytara

Petr : Kytara

pod přihlašovacím nickem tenemit1990 se skrývá správce stránek a zpěvák  Richard