Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Tear electronica-rock / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

 

Elektronika v rockovém hávu ? Alternativní rock prošpikovaný elektronickými samply ? Čerpání ze studnice stylů jako je ebm či futurepop ? Ano, to vše v sobě synergicky spojuje tvorba a její prezentace v podání pražské skupiny TEAR.

Založil ji Zdeněk Vovesný v roce 2003 s jasnou vizí prezentovat žánrově rozmanitou skladbu, založenou na moderním elektronickém základě, spolu s živými akustickými nástroji a poskytnout tak posluchači ojedinělý hudební zážitek.

Shromáždil okolo sebe zkušené hudebníky, kteří tak rozšiřují romantické, hudebně propracované aranže o party elektrické basy v podání Adama Valtra, akustických bicích Aleksandara Dragovice a elektrických houslí v režii Anežky Jiřičné, aby tak společně propojili neformální svět živých se strukturálně uhlazeným prostředím digitálních procesorů.

Záběr tělesa je velmi široký - od tanečně laděných optimistických skladeb, přes melancholické symfonie až po tvrdé, pulsující rytmy spojené s melodickou vokální linkou. Každý si zde najde to své. Texty se dotýkají rozličných zákoutí lidského života, oscilují mezi realitou a fikcí.

Úspěšné účinkování na domácí i zahraniční scéně (Wave Gotik Treffen 2008, Castleparty 2007... ) a první éra v historii skupiny byla završena vydáním dlouhohrající desky s názvem Clear Message, kterou TEAR pokřtili v Paláci Akropolis.

V současné době se naplno rozběhly práce na novém materiálu, jehož podstatnou část již mají posluchači možnost slyšet na aktuálních vystoupeních skupiny.

 

Informace o aktuálním dění ve skupině, data plánovaných vystoupení, ukázky tvorby, texty, videoklipy, fotografie a další naleznete na oficiálních stránkách TEAR - www.tear.eu

 

 

Booking@tear.eu , +420777819558

___________________________________________________________________________

BANDLIST

 

Zdeněk Vovesný               - zpěv, skladba, texty

Anežka Jiřičná                  - housle

Adam Valtr                       - basa

Filip Mestek                      - bicí

 

Bio a historie