Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Švihadlo reggae-dub / Praha

„15.12. Kopřivnice Papaya music klub“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • REDEMPTION SONG & Yannick Tevi 604 ×
 • ČASU JE MÁLO- Času je málo (2011) 12 620 ×
 • DEN JE KRÁSNEJ- Času je málo (2011) 3 115 ×
 • ŠANCE- Času je málo (2011) 2 483 ×
 • ČARODĚJ- Oči otevřený (2005) 2 156 × Stáhnout MP3 zdarma
 • TEMNÝ NÁLADY 8 146 × Stáhnout MP3 zdarma
 • HUMAN BOMB- REGGAE minideSKA (2004) 974 × Stáhnout MP3 zdarma
 • REVELATION RMX by MICHAL DITRICH- REGGAE minideSKA (2004) 10 456 ×
 • DEATH BEFORE DISHONOUR- Oči otevřený (2005) 12 942 ×
 • LÁSKA LÉČÍ- Času je málo (2011) 1 673 ×
 • SOLEIL-remix- REGGAE minideSKA (2004) 694 ×
 • LÁSKA SE VZNÁŠÍ- Času je málo (2011) 2 295 ×
 • OZONOVÁ DÍRA - orig MIX 1 840 ×
 • OZONOVÁ DÍRA (demo) 2 376 ×
 • PROTĚJŠÍ BŘEH- Oči otevřený (2005) 1 936 × Stáhnout MP3 zdarma
 • PRO ZÁBAVU- Času je málo (2011) 3 352 ×
 • VOLNÝ PÁD 2 519 × Stáhnout MP3 zdarma
 • LADRONKA - LIVE 1 779 × Stáhnout MP3 zdarma
 • JARO- Oči otevřený (2005) 2 131 × Stáhnout MP3 zdarma
 • INVESTOR- Času je málo (2011) 2 078 ×
 • SLIGOVILE- Času je málo (2011) 7 550 ×
 • TAK SI SÁHNI- Času je málo (2011) 1 794 ×
 • DUET- Sám si to nevychutnám (2002) 1 420 ×

Novinky

NOVÉ CD - ČASU JE MÁLO - KONEČNĚ HOTOVÉ!

Nové CD skupiny Švihadlo je konečně hotové. Můžete si ho koupit buď na koncertech skupiny, nebo si ho objednat poštou na stránkách: www.svihadlo.com. Křest desky proběhne na pražském koncertě v Lucerna Music Baru dne 21.září od 21 hodin. Všichni příznivci kapely a reggae jsou srdečně zváni.


PLEDGE MUSIC

http://www.pledgemusic.com/projects/svihadlo

Vítáme Vás na pledgemusic.com s naší úplně novou desku “ČASU JE MÁLO” 
Je třeba hledat stále nové cesty jak dostat hudbu k Vám, fanouškům Švihadla a reggae a tak jsme úplně první česká kapela, která vydává desku právě tady na pledgemusic.com,

Co to je pledgemusic.com? Tím, že se stanete jedním z našich „pledgers“ podpoříte projekt, v kterékoliv jeho fázi. Pledgemusic.com přitom garantuje, že kapele se peníze dostanou, až když splní vše co v projektu “naslibovala”.

My máme naše “ČASU JE MÁLO” už hotové, takže můžete hned vybírat a kupovat.
A hlavně jenom tady na pledgemusic máte možnost si Švihadlo objednat také na soukromý koncert, Vincenta na samostatný DJ set, jet s námi na výlet, případně si zahrát v našem videoklipu.
Díky každému takovému příspěvku se stanete jedním z našich “pledgers” a budete mít přístup na tomto serveru k mnoha exkluzivním záležitostem jen pro vás. Bonus tracky, remixy, videa a třeba i speciální série merchandisingu – to všechno Vám postupně nabídneme..

Dobře totiž víme jak daleko je od – “až vyjde to jejich nový CD, určitě si ho koupím” – k tomu, že si od nás fakt něco pořídíte. Proto se budeme snažit o vás náležitě “pečovat” a všichni „pledgers“ budou o všech novinkách okamžitě informováni.

Švihadlo je moderní, ale to hlavní se nemění – Švihadlo totiž nemusí nikoho napodobovat. Petr umí napsat to nejlepší reggae s českými texty a Vincent v mládí na Jamajce chodil na koncerty Boba Marleyho..

Co tedy uslyšíte? Něco určitě znáte z koncertů, ale je tam také mnoho úplných novinek:
History , Času je málo, Politicians, Tak si sáhni, Den je krásný, Investor, Šance, Světlo a stín, Sligoville, Pro zábavu, Volný pád, Láska se vznáší, Holy See.

1. července bude všechna muzika k dispozici!

Těšíme se na vaší podporu a všechny vaše reakce !

Díky

Švihadlo

We do not like that term … but the Švihadlo is really a “legend” in the Czech reggae scene. On the stage in the Czech Republic and Central Europe has been playing almost 30 years. It is true roots reggae band with Jamaican Vincent Richards in the lineup. 
In May 2011, finally publishing our new CD “Času je málo”. It is the fourth regular recording in our discography. The last CD received the Angel Award (Czech “Grammy”) and we hope that this record will be as successful, and most importantly, that our fans will enjoy it!

V květnu vyjde nové album skupiny Švihadlo “Času je málo”. Deska vychází 5 let po úspěšném CD “Oči otevřený”, které získalo historicky prvního Anděla v tehdy nově vzniklé kategorii Reggae a Ska za rok 2006.
Nahrávání začalo již na podzim 2009 a do začátku roku 2011 se nahrávka průběžně míchala.
“Chtěli jsme dát velký důraz na zvukovou stránku. Všichni posloucháme současné reggae nahrávky ze světa a Jamajky a chtěli jsme, aby deska zněla moderně, tedy ze současného hlediska vlastně “normálně” říká kapelník Petr Šturma. Skalní fanoušci roots reggae možná označí zvuk některých skladeb jako “popový” nebo příliš chemický, ale i pro ně se tam najde několik pro Švihadlo typických písní. "Třeba u našich kamarádů z United Flavour nikoho nenapadne řešit, jestli tam není moc samplů nebo efektů… přece když kapela jako Švihadlo zpívá hlavně česky, neznamená to, že musí také “česky” znít." dodává Petr Šturma. Švihadlo si proto zvolilo pražského producenta Adama Lančiho (Cocoman), který před tím produkoval EP Stay Strong “svých” Solid Vibes, které na naší reggae scéně výrazně zaujalo před rokem.
“Cocomanovi a Šablonkovi z pražského studia 3bees jsme nechali při mixu povětšinou zcela volnou ruku včetně úprav aranží a struktur písní. A všechny změny a úpravy nás velmi pozitivně překvapily. Sami bychom nikdy nezískali tak potřebný odstup a nadhled. Při vzniku předchozích desek jsme u dokončování “seděli” od začátku do konce, nyní jsme zvolil úplně opačný postup a myslíme, že výsledek za to stojí" říká Petr Šturma.
“Taková nabídka se neodmítá. Je to velká zodpovědnost, nechtěli jsme Švihadlo tlačit někam, kde mu to takříkajíc přestane slušet. Myslím, že se nám to podařilo dobře vyvážit. Deska není nijak agresivně moderní, ale má jinou atmosféru než předchozí alba, která vznikala jiným způsobem.” glosuje Cocoman.
Po textové stránce navazuje Švihadlo na vše, co se snaží sdělovat celou svou kariéru – přestože je času málo a každý může mít spoustu starostí a výhrad, je to tady docela dobré místo k životu, kde s trochou snahy a nasazení stoji za to žít, pracovat a bavit se…