Sunflower Caravan - Novinky | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Sunflower Caravan pop-rock'n'roll / Praha

„termíny koncertů v Novinkách !“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Kind Of Happy- Kind of Happy (2020) 266 ×
  • Healing Groove- Healing Groove (2014) 3 371 ×
  • How Can You Say 4 564 ×

Novinky

1 2 3 4 5 681012151821242628 29 30 31

Sunflower Caravan o sobě dávají vědět novým singlem Kind of Happy

Upraveno:

Kapela Sunflower Caravan 31. ledna vydává singl nazvaný Kind of Happy. Jedná se o prvotinu z chystaného alba, které spatří světlo světa letos v květnu. Singl se silnou, chytlavou basovou linkou a směsí popu a rocku doprovází klip od režiséra Ondřeje Urbance.

 

Poslední více než dva roky strávili Sunflower Caravan ve studiu a připravovali novou desku. S jejím vydáním si dávají načas, konkrétně vyjde necelých deset let od posledního studiového alba. Čekání na třetí regulérní album zpříjemnili Sunflower Caravan svým fanouškům samostatnými singly How Can You Say? (v roce 2013) a Healing Groove z roku 2014, kterou si mnozí spojí s několika televizními reklamami.

Kind of Happy je první ze tří singlů, které trio postupně představí před tím, než v květnu dojde na celou desku. „Skladba Kind Of Happy byla jedna z těch písní, která na mě spadla od někud ze shora úplně v celku, včetně hlavního popěvku kind of happy, který se zpívá v refrénu. Jako základní stavební kámen byla výrazná basová linka, kterou jsem nahrál asi do čtyř na sobě navrstvených samplů bicích. Líbila se mi kombinace groovu sloky a popového zpěvného refrénu,” popisuje nový singl jeho autor, frontman kapely Andy Čermák a dodává: „Název a hlavní slogan refrénu Kind of Happy mi připadal jako dobrý nápad jak vyjádřit to, že mnohdy stačí být “celkem šťastný” a není nutné hnát se každý den za absolutním štěstím, které často přichází jen v minutách, vteřinách vybraných dnů, a o to je silnější.”

 

Nejde o comeback, začínáme další etapu

Sunflower Caravan v posledních letech z českých a slovenských pódií rozhodně nevymizeli, a  nový singl nevnímají jako svůj návrat, ale jako další etapu. Kapela i během deseti let od vydání posledního alba koncertovala a fungovala. S novým materiálem přichází i více koncertů. „Sunflower Caravan funguje nepřetržitě už od roku 2001, neustále zkoušíme, koncertujeme a určitě jsme se nikdy nerozešli, i když o nás nebylo tolik slyšet. Teď bychom do toho chtěli více šlápnout," říká Andy.

Videoklip k singlu Kind of Happy vznikal v říjnu a listopadu 2019 pod taktovkou režiséra Ondřeje Urbance (Manaworld.eu). Základním konceptem vycházejícím z přání kapely bylo ukázat Sunflower Caravan v rozměrném prostoru jako ucelené trio se všemi nástroji, včetně dominantních originálních vintage kláves. „Nechtěli jsme po delší době přijít s narativním videoklipem, a “balit” takhle přímočarý song se silným refrénem do příběhu. Spíš nám šlo o zdůraznění rock’n’rollové polohy naší kapely, ta je a vždy byla základním stavebním kamenem naší hudby,” říká baskytarista Michell.

 

Na druhý singl z chystané desky se fanoušci mohou těšit v půlce května a to opět včetně videoklipu.


Sunflower Caravan potěší fanoušky ještě před vánoci první ochutnávkou z chystané třetí desky

Pražské trio Sunflower Caravan, mnoho let dobře známé z klubové scény i z českých a slovenských festivalů, připravuje své teprve třetí studiové album. Očekávaná deska, první po více než šesti letech, má vyjít v nadcházejícím roce 2017 v zatím blíže neupřesněném termínu. Album, nazvané Corners, bude obsahovat přibližně 15 písniček, z nichž některé již bylo možné zaslechnout na živých vystoupeních kapely v posledních několika měsících.

Sunflower Caravan tuto středu 7.12. uveřejní prostřednictvím exkluzivní premiéry na Rádiu 1 první ochutnávku z této desky, skladbu nazvanou What Is Truth.

Na nové desce Sunflower Caravan se podílí britský producent Michael Rendall (z českých kapel spolupracoval na obou počinech Adriana T. Bella nebo albu Peter Pan Complex,). Album Corners vyjde mimo jiné také na gramofonové desce.

Od posledního studiového alba v roce 2010 vydali Sunflower Caravan dva singly, natočené ve Švédském Malmö: How Can You Say (2013) a Healing Groove (2014). V současné době Sunflower Caravan stále koncertují, připravují se na festivalovou sezónu 2017 a pracují na dokončení nového alba.


1 2 3 4 5 681012151821242628 29 30 31