Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Street Wings folk-rock / Madrid

„Folkin' on...“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Al final del camino- Up to Heaven (2014) 267 ×
  • Up to Heaven- Up to Heaven (2014) 198 ×
  • Riderland (Synchronized 2012) 705 ×
  • Synchronized (Synchronized 2012) 507 ×
  • Epic Tale (Synchronized 2012) 423 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Housle

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Mladá česko-španělská kapela kombinující styly jako rock, irský folk, country a další. Mezi nástroje, které používá, patří housle, dudy, flétny, kantele (finská harfa), kytara, basa, bicí nebo cajón (jihoamerický perkusní nástroj).

Členové:

David Castro - kytara, zpěv

Juan Luis Alonso - dudy, flétny, kantele

Javier Celada - dudy, flétny

Jitka Kubešová - housle, mandolína

Ricardo Tirado - basa

Vicente Hervás - bicí, cajón

YouTube profil

Bio a historie

Kapela Street Wings vznikla v říjnu 2010 v Madridu, kdy se setkalo pět mladých hudebníků se stejným záměrem tvořit vlastní hudbu na profesionální úrovni. Street Wings přichází s neobvyklým hudebním stylem spojením rocku, folku a keltské hudby.

Svůj repertoár tvoří z vlastních zpívaných a instrumentálních písní, nabízí však i úpravu irských či galicijských tradicionálů. Každý ze členů kapely má hojné zkušenosti z předchozích projektů, a tak není divu, že společně hrají s velkým nasazením a energií. Kapela se také vyznačuje tím, že je jediná ve Španělsku, která má nástroj kantele, jinak nazýván finskou harfou. 

Kapela Street Wings získala první místo na konkurzu Wolfest 2011 a krátce poté se stala vítězem i na mezinárodním festivale "Folkez Blai".

Skupina vydala dvě CD, první s názvem Synchronized v roce 2011 a druhé Up to Heaven na jaře 2014.

Street Wings dosud účinkovali na důležitých folkových i rockových festivalech ve Španělsku, Itálii, Dánsku, Belgii, Baskicku, Rakousku a České republice.