S.R.B. - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

S.R.B. rock / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Poor man
  Nezařazeno
 • Sittin on the dock....
  Nezařazeno
 • V nebi není blues
  Nezařazeno
 • Pulnoční Blues
  Nezařazeno
 • Prázdný pokoj
  Nezařazeno
 • Křídla
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Syntezátor / Sampler, Zpěv, Kytara
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.
Captcha obrázek

Dodatečné info

Kapela S.R.B. vznikla tak jako asi mnoho jiných. Spojením muzikantů kteří se shodli na tom co chtějí hrát a jak.

 Měl jsem v „šuplíku“ několik věcí,které jsme se Zlatkem Hejmou,který si chtěl zkusit něco jiného,než své „Rolling Stones revival“ nahráli. Což bylo sice fajn,ale stále jsme byli pouze -zpěv a kytara.

Ponorková nemoc“ je pro všechny kapely něco jako bacil.Tak i skončila skvělá rytmika u kapely „Orages“,no a po domluvě z nás byl už celek.

I když jsme se Zlatkem odehráli několik koncertů bylo čím dál jasnější,že jeho skutečná parketa“ je u „Stounů.“

I v muzice se občas dějí náhody,které kapelu buď zabrzdí,nebo posunou.

S Márou Šulejem přišel člověk,krerý ne jen zastoupil Zlatka v solovém zpěvu mnohem víc podle našich představ,ale ještě jako klávesista i kytarista dodal kapele větší možnosti.Koneckonců,každý z posluchačů,kterého naše muzika zaujme si představu udělá sám.

Většina repertoáru se skládá z autorských věcí /kde nyní již přispívá každý z kapely a pár upravených „cover“ verzí,které nám připadali,že si to zaslouží.

Co se od nás rozhodně nedá očekávat jsou jakékoliv odnože metalu.

Hrajeme klasický rock i s tím,že pokud je všeobecný souhlas, není problém

pro odlehčení zahrát i třeba „latinu“.

Myslím,že i těch pár týdnů na špici „české desítky“ radia Rockzone ukázalo,že je okruh posluchačů,které naše muzika zajímá.A o to jde.

Bio a historie

Kapela S.R.B. vznikla dá se říct shodou náhod a okolností. Zlatko Hejma, jenž si stále drží svůj "Rolling Stones Revival Prague" měl chuť si zazpívat i něco jiného a já Josef Srb, jsem mu nabídl několik věci ,jenž jsme natočili a některé se stali i základem současného repertoáru.


Bicí Honza Jirsa - rytmika co šlape a basa Jirka Švec se přidali z kapely "Orangees" jenž i přes svůj úspěšný start podlehla ,,ponorkové nemoci" a tím i rozpadem, což není v muzice nic neobvyklého i když každého dobrého projektu je škoda.

Poslední člen kapely Mára Šulej - přišel původně na konkurz kytary, ale vnutili jsme mu klávesy a dobře jsme udělali.


Zajímavé je rozdělení věkových kategorií.Jsme napůl mladší generace s druhou půlkou starých "bardů".Zatím jsme však názorově na stejně naladěné ,,rockové lodi", kdy se nebráníme vybočit z klišé,když se nám nápad líbí. Právě tak netíhneme k metalu a jeho odnožím.Z největší části hrajeme autorské věci i když některé zajímavé ,,cover" pecky ve vlastní upravě zazní také.